Seimo vadovė: apie „Snoro“ bankrotą sužinojau iš žiniasklaidos

Seimo pirmininkė Irena Degutienė kartoja apie „Snoro“ nacionalizavimą sužinojusi tik iš žiniasklaidos ir neturėjusi apie tai informacijos iš anksto.

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje I.Degutienė atsakė į opozicijos užduotus klausimus apie tai, ar ši viena aukščiausių šalies politikių žinojo iš anksto apie banko „Snoras“ bankrotą ir pasidalino šia informacija su savo šeimos nariais, kurie neva galėjo imtis veiksmų, gelbėdami šiame banke laikomas lėšas.

„Iš esmės pateiktais teigiamaisiais klausimais vėl keliami tie patys klausimai, į kuriuos jau ne kartą buvo atsakyta viešai ir ne iš vieno šaltinio. Pirmiausiai pažymiu, kad paklausime klaidingai teigiama, kad aš iš anksto žinojau informaciją apie banko „Snoras“ būsimą bankrotą“, - sakė I.Degutienė.

„Todėl visiems, kas per pastaruosius mėnesius jau gal kiek primiršo ankstesnius įvykius, noriu priminti, kad tiek Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, tiek ir kitų institucijų atstovai, kurios inicijavo, planavo ir priėmė sprendimus dėl banko „Snoras“ veiklos stabdymo,  jau seniai patvirtino, kad Seimui ar Seimo pirmininkei nebuvo teikiama jokia informacija apie planuojamus veiksmus“, - pabrėžė ji.

Seimo vadovė dar kartą patvirtino, kad apie visus veiksmus dėl banko „Snoras“ nacionalizavimo sužinojau tik iš žiniasklaidos jau po to, kai jie buvo priimti.

„Tad, atsakydama į pirmąjį klausimą galiu patvirtinti, kad mano neturėta informacija niekaip negalėjo įtakoti jokių mano sūnaus Gedimino Degučio vadovaujamos įmonės veiksmų. Dėl šių kaltinimų ir šmeižto mano sūnus ir  sūnaus  įmonė yra  pateikę ieškinį teismui, kuris ir turėtų nustatyti objektyvią tiesą“, - sakė I.Degutienė.

„Atsakydama į antrąjį klausimą galiu patvirtinti, kad mano neturėta informacija niekaip negalėjo sukelti jokių mano sutuoktinio Gedimino Degučio vadovų veiksmų. Šiuos kaltinimus viešai paneigė Santariškių klinikų atsakingi asmenys. Mano sutuoktinio vadovaujamas Centro filialas banke „Snoras“ sąskaitos niekada neturėjo“, - pridūrė politikė.

Pasak I.Degutienės, paklausime keliamos abejonės „yra nepagrįstos ir nelogiškos“, nes politikė, neturėdama informacijos, negalėjo jos ir perduoti savo giminėms ir artimiesiems.

„Atsakymas į ketvirtąjį klausimą kyla iš ankstesniųjų atsakymų: nemanau, kad aš kaip nors diskredituoju Seimo pirmininko instituciją, nes šią instituciją bando diskredituoti asmenys, kurie viešai skleidžia niekuo nepagrįstus gandus ir melą“, - pastebėjo parlamento vadovė.

I.Degutienė atkreipė dėmesį, kad tie, kurie netiki jos ar  Lietuvos banko valdybos pirmininko patikinimais, jog apie banko „Snoras“ nacionalizavimą Seimo pirmininkė sužinojo „tik kaip visi eiliniai Lietuvos piliečiai – iš žiniasklaidos“, turėtų laukti prokuratūros tyrimo ar Seimo laikinosios tyrimo komisijos darbo pabaigos. „Tik jie gali nustatyti, kas konkrečiai iš valstybės pareigūnų nutarė nacionalizuoti „Snoro“ banką, tik jie gali patvirtinti, kad aš nedalyvavau jokiuose pasitarimuose šiuo klausimu ir man niekas iš sprendėjų neperdavė šios informacijos“, - kalbėjo ji.

Seimo pirmininkė pareiškė tikinti, kad teisėsaugos institucijos ir parlamentinę kontrolę atliekanti komisija aiškiai atsakys piliečiams į keliamus klausimus. „Ir nei man, nei kitiems valstybės pareigūnams nebeteks aiškintis dėl nebūtų išgalvotų versijų ar sąmoningai skleidžiamos netiesos“, - sakė ji.

I.Degutienė paragino teisėsaugos institucijas aktyviau vykdyti šiuos tyrimus.


Šiame straipsnyje: Irena DegutienėSnoras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kadencijos pabaiga

Kadencijos pabaiga portretas
Reikalinga tiksli banko veiklos įvertinimo analizė, nes naujas seimas turės dirbti sąžiningai, harmoningai, patikimai.

poniai

poniai portretas
Kažkodėl netikiu.Kad visi būtų tokie laimingi kaip šita ponia.

Dainius

Dainius portretas
žiniasklaidoke lygtais Lietuvos ryte skaičiau kad 10milijonų ši ponia tiksliau jos vyra pasięmė tai kas čia meluoja ?žiniasklaida ar Degutienė?dėl sūnaus tai nežinau gal taip ir buvo kaip degutis aiškino bet kaip dėl savų pinigų?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių