Seimo naujokai pagyvins prekybą automobilių salonams?

Pasikeitus pusei Seimo, klientų antplūdžio laukia prekiautojai naujais automobiliais. Naujajame Seime tautos išrinktieji ir toliau gali tūkstančius valdiškų litų leisti prabangioms mašinoms, jų nuomai, remontui bei degalams, pranešė TV3 „Žinios“.

Pusę Seimo pakeitę naujokai žada pagyvinti prekybą automobilių salonams ir lizingo bendrovėms. Parlamente ir toliau galioja ankstesnės kadencijos metu buvusi tvarka, pagal kurią kiekvienas parlamentaras gali nuomotis ir išlaikyti automobilį iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų, kurios kas mėnesį sudaro apie 2,1 tūkst. litų.

„Iš savo atlyginimo moku bankui lizingą ir dar liko pusantrų metų. Kai pabaigsiu mokėti, jis (automobilis – DELFI) bus mano“, – sakė Seimo narys Valerijus Simulik.

„Dar per daug nesukau galvos, nes mano mašina pakankamai racionaliai naudoja degalus. Paskui pagalvosim“, – kalbėjo Rytas Kupčinskas..

„Nežinau, svarstau dar, apsižiūrėsiu. Kas man labai svarbu, tai kad automobilis būtų ekonomiškas“, – sakė Agnė Bilotaitė.

„Aš su nuosavu automobiliu važinėju. Galvoju, kad nuomoti – tai veltui mėtyti valstybės pinigus“, – sakė Mečislovas Zasčiurinskas.

Iš ataskaitų matyti, kad ne knygoms, ne suvenyrams ir ne biuro išlaikymui, o būtent mašinoms tautos išrinktieji išleisdavo beveik visus jiems skiriamus mokesčių mokėtojų pinigus. Mašinos nuomai, remontui, draudimui ir degalams vidurkis kas mėnesį – nuo 1 tūkst. iki 1,5 tūkst. litų.

„Jeigu išleisti visus pinigus vien tik automobilio nuomai ir nebelieka pinigų veiklai vykdyti, tai kaip tą veiklą vykdyti?“ – kalbėjo A. Bilotaitė.

„Reikia pakeist įstatymą taip, kad žmonės, kurie nori važinėti sava (mašina – DELFI), gautų tam tikrą kompensaciją ir tada tikrai Seimo kanceliarijai kainuotų pigiau“, – sakė Algirdas Sysas.

„Man buvo daug geriau, kai buvo tvarka senoji, kai visiems Seimo nariams buvo nupirkti tos pačios markės automobiliai. Tai buvo labai praktiška, nebuvo jokios diskriminacijos“, – sakė Vytenis Andriukaitis.

Seimo kancleris Jonas Milerius sako, kad nėra jokių ribojimų, kokią dalį Seimo nariai  gali skirti automobilių poreikiams gali skirti iš parlamentinei veiklai skirtų 2 tūkst. litų per mėnesį.

„Kanceliarija neturi galimybių ir nekontroliuoja turi jie ar neturi. Manau, kad asmeninius savo (automobilius – DELFI) jie turi, o ar vyksta nuoma, tikrai nieko nežinau“, – sakė J. Milerius.

Kokias apsirūpinimo automobiliais formas pasirinks naujos kadencijos parlamentarai dar neprisipažįsta.

„Kol kas negalvoju, nes yra rimtesnių, kaip man atrodo, dalykų, reikia susitvarkyti kabinetą, su padėjėjais viską išsiaiškinti“, – sakė Irina Rozova.

„Yra gražu, kad tai nebūtų kažkokie prabangūs automobiliai, kurie keltų visuomenės pasipiktinimą. Bet, žinot, nesu frakcijos seniūnas, tų automobilių neperžiūrinėsiu ir nenurodinėsiu, kad jūs galit tokį ar kitokį“, – įsitikinęs „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Kilus skandalui dėl anksčiau Seime klestėjusios išperkamosios nuomos, kai ne iš savo atlyginimo, o iš parlamentinei veiklai mokesčių mokėtojų skiriamų pinigų parlamentarai, galima sakyti, nusipirkdavo sau automobilius, dabar Seimo nariai tikino atsisakę.

Tačiau apsirūpinimo transportu būdų prigalvoja įvairių. Vieni važinėja savo automobiliais, iš parlamentinių lėšų mokėdami už remontą ir degalus, kiti iš parlamentinių lėšų susimoka už viską – automobilį nuomojasi, moka ir draudimo įmokas, perka degalus ir remontuoja. Dar kiti turi nuosavą automobilį, tačiau nuomojasi ir dar vieną darbui iš parlamentinių lėšų.

Komentarai 1 Rašyti komentarą

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis
  Spalį padidėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

  Vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, padidėjo 2 procentiniais punktais iki minus 8. ...

 • Daugiausia laisvės verslui – Neringoje
  Daugiausia laisvės verslui – Neringoje

  Atliktas tyrimas parodė, jog Neringa užima pirmą vietą pagal verslo laisvės indeksą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ši netgi lenkia Vilnių, Kauną ir kitus didmiesčius. Į verslo laisvės lyderių dešimtuką taip pat pateko Kla...

 • Dalinė ar visa apdaila?
  Dalinė ar visa apdaila?

  Pirkti jau įrengtą, o galbūt neįrengtą būtą? Lietuvoje tebėra populiariausi butai su daline apdaila, nors estai ir latviai mieliau perka butus su visa apdaila. ...

 • Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?
  Paveldimo turto mokestis: kokiais atvejais jį reikia mokėti?

  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kai kuriais atvejais gyventojams paveldėjus turtą gali atsirasti prievolė sumokėti paveldėto turto mokestį. ...

  3
 • Pramonės produkcija vėl kyla
  Pramonės produkcija vėl kyla

  Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimas Lietuvoje per devynis šių metų mėnesius, palyginti su 2015 m. sausiu–rugsėju, padidėjo 2,6 proc. – iki 13,6 mlrd. eurų. Ekonomistų teigimu, ši tendencija nuteikia optimistiškai....

 • Kova dėl baltarusiškų krovinių
  Kova dėl baltarusiškų krovinių

  Rusija ne tik reikšmingai sumažino savo krovinių gabenimą per Baltijos valstybių uostus, tačiau ir siūlo tai daryti sąjungininkei Baltarusijai. Valstybinė Rusijos geležinkelių operatorė RŽD nustatė 25 proc. įkainių nuolaidą Baltarusijos ...

 • Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje
  Lietuvos NT rinka – tarp pajamingiausių Europoje

  Vidutinis metinis investicijų į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) Vilniuje pajamingumas siekia 7 proc. ir ženkliai viršija vidutinius rodiklius Vakarų Europoje ar Skandinavijoje. Pajamingumas Lietuvoje trečdaliu didesnis nei didži...

 • „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą
  „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrinant energetinį saugumą

  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip organizacijos įsipareigojo keistis patirtimi užtikrinant bei stiprinant šalies en...

 • Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų
  Ekspertai: valstybinis vaistinių tinklas nesumažins vaistų kainų

  Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) vadovų viešai skleidžiama idėja steigti valstybinį vaistinių tinklą neduos laukiamo rezultato ir nesumažins dabar privačiose vaistinėse parduodamų vaistų kain...

 • Viščiukai ūkiuose keičia kiaules
  Viščiukai ūkiuose keičia kiaules

  Lyg ant mielių pastaraisiais metais Lietuvoje besiplėtojęs paukštininkystės verslas pagaminamos produkcijos mastais seniai pralenkė kiaulininkystę. Tačiau sektoriaus plėtrą stabdo skerdyklų trūkumas, rašo "Verslo žinios". ...

Daugiau straipsnių