Seimas pritarė Nacionalinės energetikos nepriklausomybės strategijai

Seimas antradienį pritarė Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijai.

Joje numatyti pagrindiniai Lietuvos energetikos sektoriaus tikslai bei jų įgyvendinimo kryptys iki 2020 metų ir įtvirtinamos energetikos sektoriaus plėtros gairės iki 2030 ir 2050 metų.

Už balsavo 60 Seimo narių, prieš - 20, susilaikė 31 parlamentaras, pranešė Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyrius.

Strategijoje numatyta, kad per dešimtmetį planuojamos 22-27 mlrd. litų vertės valstybės, Europos Sąjungos ir privataus kapitalo investicijos kasmet Lietuvai leis sutaupyti po 3-4 mlrd. litų, išleidžiamų energijos išteklių importui.

Be to, bus užtikrinamas patikimas energijos tiekimas bei stabilesnės ir konkurencingos kainos.

Tarp didžiausių Lietuvos planuojamų energetikos projektų - nauja atominė elektrinė, suskystintų gamtinių dujų terminalas, elektros jungtys su Švedija ir Lenkija, Lietuvos elektros tinklų sinchronizavimas su Europos šalių elektros tinklais, dujotiekis su Lenkija, požeminė dujų saugykla.Strategijoje numatyta, kad įgyvendinus numatytas iniciatyvas, kiekvienam namų ūkiui kasmet apie 500 litų sumažės šildymo kaštai, bus sukuriama 5–6 tūkst. nuolatinių darbo vietų energetikos sektoriuje, investicijos skatins statybų ir paslaugų sektorius.

Patvirtinus Nacionalinę energetikos strategiją, turėtų būti rengiamas ir tvirtinamas Strategijos įgyvendinimo planas su konkrečiomis nuostatomis ir konkrečiais projektais, numatomi investicijų poreikiai.Šiuo metu galiojanti Nacionalinė energetikos strategija buvo patvirtinta 2007 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

RM

RM portretas
O kas tokie buvo prieš, o kas tokie susilaikė, turbūt ir aiškinti nebereikia.

Kęstas

Kęstas portretas
Atominė elektrinė neišlaiko konkurencijos su skalūnų dujomis, nes šių dujų yra tiek daug ir jos yra tokios pigios. Amerikiečiai pirmieji įvaldė skalūnininių dujų technologiją. Tuo tarpu lenkai yra labai proamerikietiški, todėl jie leidžia Lenkijoje išgauti skalūnų dujas. Be to, Lenkijoje turima pakankamai vietos ir panaudotam vandeniui. Tuo tarpu branduolinę energetiką vėl siekiama įkraustyti į Lietuvą dešimtmečiams. Atominei elektrinei prisieina konkuruoti su pigia skalūnų dujų energija. Ar nors vienas atomo entuziastas apie tai pagalvojo? Pasak ekonomisto R.Kuodžio, nemažai vandens nutekėjo nuo "LEO" skandalo laikų, per tą laiką galėjo atsirasti argumentų, kodėl atominės elektrinės nebereikia. „Nebuvo tuo metu nei fukušimų, nei skalūnų dujų revoliucijos. Tuo metu alternatyvos, žaliosios technologijos dar buvo gana brangios. Dabar remtis 5 m. įstatymu darant tokį sprendimą? "LEO" buvo papokštavimas“, – teigia R. Kuodis. Panaikinkime apmokestinimą vėjo,saulės, biokuro ir kitiems atsinaujinančios energijos šaltiniams Lietuvoje. Laikas įžengti į 21-ąjį amžių visai mūsų tautai. Kai kurie A.Kubiliaus šalininkai teigia, kad skalūnų dujos neišlaikys konkurencijos su atominėmis elektrinėmis. Vėlu spėlioti. Jau išlaiko. JAV gamina milžiniškus kiekius skalūnų dujų. Tos dujos yra pigios. Todėl nebeapsimoka statyti branduolines jėgaines. Naivu nematyti revoliucijos, kuri vyksta JAV energetikoje, bei manyti, kad tai neateis į mūsų kontinentą. Arba jūs, atomo šalininkai, esate asilai, kokių reta pasaulyje, arba antirusiški savižudžiai, traukiantys paskui save visą Lietuvą, įskaitant motinas ir vaikus. Bet kokiu atveju jūsų vieta yra psichiatrinėje.

Protas-garbė-sąžinė

Protas-garbė-sąžinė portretas
Trūksta sąmoningumo vartojime. Greitai baigsis gamtos ištekliai, nes vertelgoms svarbu atradus visuomenės turto, tai viską išsiurbs iki galo. Vertelgoms ribojimų nėra. Vertelgų projektai nepatikimi, nes trūksta sąmoningumo.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių