Seimas laukia vardinio balsavimo dėl VAE

Seimas baigė diskusijas dėl koncesijos sutarties su strateginiu investuotoju į naująją Visagino atominę elektrinę (AE) Japonijos korporacija „Hitachi“ nuostatų.

Parlamentarams liko paskutinis žingsnis - balsavimas, kuris bus vardinis. Balsavę parlamentarai parašu patvirtins savo apsisprendimą.Konservatorius Kęstutis Masiulis per paskutines diskusijas tvirtino, kad įstatymai dėl AE nulems Lietuvos energetikos ateitį dešimtmečiams.

Pasak jo, naujoji AE ne tik padidins įplaukas į biudžetą, bet ir leis sukurti apie 6 tūkst. gerai apmokamų darbo vietų.Atominės energetikos komisijos vadovas Rokas Žilinskas prognozavo, kad Visagino AE gamins pigesnę elektrą nei kitos elektrinės: Ji bus ekonomiškai naudinga Lietuvos valstybe ir žmonėms. Pasak jo, statant AE investicijos sieks 10-14 mlrd. litų - tai skatins regiono plėtrą.

„Skaičiuojama, kad eksploatuojant elektrinę, ji generuos 8-12 proc. finansinę grąžą. Tai atitinka privataus verslo reikalavimus“, - kalbėjo R.Žilinskas.

Opozicijai priklausančių „tvarkiečių“ lyderis Valentinas Mazuronis įstatymus pavadino „Lietuvos pardavimo“ dokumentais, o socialdemokratė Birutė Vėsaitė koncesijos sutartį pavadino trafaretinė sutartimi besivystančioms šalims, kur, anot parlamentarės, Lietuvos interesai  yra nukeliami daug žemiau nei „Hitachi“ interesai".

„Darbiečių“ frakcijos seniūnas Vytauas Gapšys aiškino, kad Seimo pritarimas koncesijos sutarties nuostatoms tėra „kelio atvėrimas projektavimo darbams, o ne galutinis sprendimas“.

Seimui priėmus energetikos projektus dėl naujos AE, planuojama pasirašyti koncesijos sutartį su „Hitachi“ dėl didžiausio per šalies istoriją - maždaug 16-18 mlrd. litų vertės - energetikos objekto statybos.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas yra sakęs, kad koncesijos sutartis gali būti pasirašyta birželio 28-ąją.„Hitachi“ turėtų valdytų 20 proc. naujos branduolinės jėgainės Lietuvoje akcijų, Lietuva - 38 proc. akcijų, Latvija - 20 proc., o Estijai - 22 proc. būsimos bendros įmonės akcijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
net spėti nereikia kad jie pasirašys , jie eiliniai nusikaltėliai dirbantys tik savo labui ( įmonių savininkai , akcininkai ir t.t. ) , ir jiems nusispjaut kokie padariniai bus po 10 metų ir kokia finansinę žalą padarys šitas sprendimas o gal ir netik finansinę , jiems nusispjaut ant Lietuvos žmonių ir jų nuomonės , jiems nusispjaut ant savo sprendimo net jei jie nemato konkrečios elektros kainos , jiems nusipjaut kad jie nemato alternatyvų kitose elektros gamybos būduose , jiems susipjaut ant sutarčių , jiems nusispjaut ant Lietuvos . Aominė elektrinė reikalinga tik monopolijai ir oligarchams , nes tik jie turės tikrają naudą . Elektros kaina nesumažės patikėkit , nes seimas su prezidentais prieš aky padarė taip kad elektros kaina niekuomet nemažėtu atiduodant į privačias rankas atsinaujinančių šaltinių elektros gamybos būdą superkant iš atsinaujinančių šaltinių elektros energiją aukštomis kainomis . Savo dauniškiems arba nusikaleliškiems sprendimams pateisint jiems reikalinga atominė na ir aišku kad tam tikri veikėjai turėtu pelno pagrinde žemės pardavėjai ( o žemė jau turbūt nupirkta ) , tyrimose dalyvavusios firmos , ir t.t. iki statybų rangovų , atomo pardavėjo . TAI AFERA IR JIE PAGAL ĮSTATYMUS NENEŠ JOKIOS ATSAKOMYBĖS , nes nėra lietuvoj tokių įstatymų kad asmenys padare klaidą neštu atsakomybę ir kompensuotu padarytą žalą visiems Lietuvos piliečiams ir šaliai .
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių