Rusijoje žmonės pasigenda lietuviškų produktų

Rusijai taikant prekių importo embargą, Lietuva išlieka patraukli šalis, sako Rusijoje dirbantys Lietuvos diplomatai. Verslininkai į Rusiją daugiau gabena žaliavos, o ne gatavos produkcijos. Transporto ir logistikos įmonės siekia susigrąžinti prarastus užsakovus. Tačiau maskviečiai sako pasigendantys būtent lietuviškų produktų, ypač pieno.

Maskvoje yra viena turgavietė, kurioje lankosi labiau pasiturintys maskviečiai. Produktai, pasak pirkėjų, –kokybiški, tačiau kainos ir jiems ne visada leidžia plačiai atverti pinigines.

„Prekiaujame ėriena iš Dagestano, perka restoranai, pasiturintys žmonės. Bet perka mažiau, žmonės pinigų neturi. Nors ir mes kainas pakėlėme“, – sakė vienas turgaus pardavėjas.

Turguje sutikta pirkėja tikino, kad ne kiekvienas gali čia apsipirkti: „Skurdžiau gyvenantiems yra atskiri prekybos centrai ir turgūs, kur viskas pigiau. Žinote, buvo krizė, rublis nukrito, doleris išaugo, žmonės nuskurdo.“

Maskviečiai sako pasigendantys lietuviškos žemės ūkio produkcijos, ypač pieno produktų.

Mes čia pirkdavome lietuvišką grietinę, varškę , visuomet jūsų pieno produktai buvo kokybiški. Dabar jų nėra, blogai ir Jums, ir mums.

„Mes čia pirkdavome lietuvišką grietinę, varškę , visuomet jūsų pieno produktai buvo kokybiški. Dabar jų nėra, blogai ir Jums, ir mums“, – teigė Maskvos turguje sutiktas pirkėjas.

Rusijai taikant prekių importo embargą, Lietuvos eksportas į šią šalį sumažėjo vos ne perpus. Nepaisant to, Rusija vis dar išlieka pirma mūsų šalies partnere pagal eksportą. Dėl embargo labiausiai nukentėjo Lietuvos pienininkai –įvairiais skaičiavimais jų eksportas krito nuo 10 iki 18 kartų.

Ekonominės sankcijos privertė Lietuvos verslininkus ieškoti kitų rinkų, tačiau Rusijoje dirbantys diplomatai sako, nors šios šalies rinka rizikinga, bet labai pelninga.

Transporto paslaugų eksportas į Rusiją taip pat sumažėjo beveik 40 proc., tačiau Lietuvos vežėjai vis dar patrauklūs Rusijos verslui.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Rusijoje Remigaus Motūzo, ekonominės sankcijos kirto ne tik Europos, bet ir pačios Rusijos verslui. Sustojo užsienio investicijos, Rusijos finansų ministerija skelbia apie milijardinius nuostolius ir ekonomikos smukimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

>Gaz 21

>Gaz 21 portretas
Nereikia visos tautos kolioti ir įžeidinėti.Ne ji pablogino šalies padėtį santykiuose su Rusija o niekdariai debilai valdžiagyviai, kurie spjovė į savo žmonių gerovę ir išmintingus-toliaregiškus tarptautinius santykius su svarbia kaimyne.Iš tikrųjų liūdna ir apmaudu, kad turint tokią rinką šalia, vietoje bendradarbiavimo, bei prekybos, kaip alternatyva renkamasi..Kinija.Čia tas pats kaip Benderio Vasiukų statymas nykiame Rusijos kaime

Gaz 21

Gaz 21 portretas
uztat Afrikoje pilna Lietuvisku jogurtų ir sasiskų:) Nu debilų tauta esam joma joma, tokia rinka salia, gyventume kaip švedai:) O per debilus visokius, nieko cia gero nebus....amerikonas numete atomo ant Japonijos, ir tai atvaziuoja USA į Japonija , kilimais raudonais su samurajais sutinka, o cia bl asylu zeme beliko , debilu tauta rimtai:) trecia karta nuo zagres -nieko nepadarysi, ubagai buvom ir liksim....tik arogancijos pilni :)

Anonimas

Anonimas portretas
Alberto klumpės skilo iš pykčio, o rusams vis tiek lietuviškų gliukomatinių sosiskų ir supuvusio sūrio nereikia. Klumpe- graužk pats :)
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių