Rinkos dalyviai: Rusijos embargas iki 2017-ųjų pabaigos nestebintų

  • Teksto dydis:

Rusijos premjerui pareiškus, kad žemės ūkio produkcijos embargą siūloma pratęsti dar pusantrų metų - iki 2017-ųjų pabaigos - Lietuvos rinkos dalyviai teigia dėl to nesistebintys. Be to, anot jų, net jei Rusija atvertų rinką, į ją būtų gabenami tik nedideli produkcijos kiekiai.

Daugiau nei 20 proc. produkcijos į Rusiją eksportavusios Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius tvirtino, jog toks Rusijos ketinimas nėra netikėtas.

„Tai nebuvo netikėta - iš supratimo viešos informacijos, tai, kas vyksta pasaulyje ir apie Rusiją“, - BNS sakė G.Bertašius.

Anot jo, jei Rusijos rinka vėl atsidarytų, pieninė vėl tiektų produkciją, tačiau bandytų veikti atsargiau ir mažesniais kiekiais.

„Jau tas žvilgsnis į Rusiją jau būtų nebe toks, koks buvo, jei Rusija nuimtų embargą. Žvilgsnis dabar būtų atsargus. Aišku, jei būtų ta rinka, tai nesakome, kad tikrai nedalyvautume toje rinkoje, bet dalyvautume su atsargumu su mažesne proporcija nei turėjome. Tada turėjo virš 20 proc. Kiekviena rinka mums yra rinka ir kažkiek dalyvautume, tik požiūris būtų atsargus“, - teigė G.Bertašius.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas BNS taip pat teigė, kad toks Rusijos siūlymas nėra netikėtas.

„Kas liečia, kad embargas bus dar pratęstas, ko gero, čia ne naujiena, nes pernai vykusiame pasaulinės pieno federacijos kongresui Vilniuje, Rusijos atstovas buvo informavęs, kad tikėtis, kad embargas anksčiau kaip 2018 metai, ko gero, nebus atšauktas“, - BNS teigė A.Stančikas.

Jo nuomone, Lietuva vis labiau tolsta nuo Rusijos rinkos, o šiai net ir atsidarius, gamintojai ir perdirbėjai į galimybę eksportuoti žvelgtų daug atsargiau.

„Taip, tai didžiulė rinka, bet per laiką atsiranda naujos rinkos ir persiorientuojama ir ar atsidarys 2018 metais, ar vėliau, dalis lietuviškos produkcijos grįš, bet nebe tas kiekis, nes bus įsitvirtinta kitose rinkose. Ir ateityje gali būti taip, kad ta artima ir pelninga, bet labai rizikinga rinka jau nebus patraukli mūsų perdirbėjams. Mes praktiškai iš lėto tolstame nuo tos rinkos“, - BNS sakė jis.

Rusija žemės ūkio produktų ir maisto embargą Europos Sąjungai, JAV ir kitoms vakarų šalims paskelbė 2014-ųjų rugpjūtį, reaguodama į Vakarų Maskvai paskelbtas sankcijas dėl veiksmų Ukrainoje. Tuomet Lietuvos pieno perdirbėjams bei daržovių augintojams kilo problemų realizuoti produkciją. Tačiau pastaraisiais metais atsivėrusios naujos rinkos Pietų Amerikoje, Azijoje, Artimuosiuose Rytuose situaciją pakeitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Nežinau

Nežinau portretas
Manau , kad embargas gali tęstis ir iki 2050 metų :) ...

O rusai nieko ir nemoka gaminti

O rusai nieko ir nemoka gaminti portretas
Ir kelti, kelti vietines rusiskos produkcijos kainas be pabaigos.Nera normalios konkurencijos nera stabilesniu kainu. O ka rusai moka gaminti skaniau negu lietuviai ? Stai rusiski meduoliai neskanus priesko skonio, saldainiai irgi neskanus... Siuos produktus atveze kaip vaisiu uz tai tikrai zinau kad ju neverta pirkti.

Rusas

Rusas portretas
Paprastas tik kencia,o turtinguju klanas ,kaip valge taip ir valgo uzsienietiskus produktus. Embargas ismokys privers suktis , patiems gaminti.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių