Regioniniai atliekų tvarkymo centrai gali tapti privatūs

Buitinių atliekų tvarkymo sistema, kuriai sukurti buvo panaudota šimtai milijonų litų Europos Sąjungos paramos, vienu įstatymo brūkštelėjimu gali būti perduota į privačias rankas.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad tokius pakeitimus numato Atliekų tvarkymo įstatymo pataisos. Prognozuojama, kad dėl tokio sprendimo atliekų tvarkymas pabrangtų kone penktadaliu.

Visus regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) ketinama paversti viešosiomis įstaigomis ir palikti joms vienintelę funkciją - organizuoti atliekų tvarkymo sistemą: kaupti informaciją, apskaičiuoti mokesčio dydį, rinkti rinkliavas, šviesti gyventojus. Šiai veiklai finansuoti lėšų reikėtų iš savivaldybių biudžetų - kasmet maždaug po 25-60 mln. litų.

„Matyt, RATC egzistavimas ypač nemalonus privačioms komunalinių paslaugų įmonėms, mat juos įsteigus baigėsi privatininkų savivalė. Buvo įvesta buityje susidarančių atliekų apskaita, pradėjo vykti atliekų tvarkymo konkursai, tapo griežtesnė sutarčių priežiūra ir paslaugų kontrolė. Savivaldybės, turėdamos RATC, gali rinktis paslaugų teikėjus, todėl yra užkirstas kelias ir monopolijai“, - sakė Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos prezidentas Juozas Jankevičius.

Pasak Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas rengusio Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Jono Šimėno, svarbiausias tikslas, kurio siekiama keičiant šį teisės aktą, - nustatyti komunalinių atliekų turėtojo atsakomybę.

„Žmonės turėtų sudaryti individualias sutartis ir mokėti pagal realų atiduotų tvarkyti atliekų kiekį. Jie su savivaldybėmis galėtų sudaryti individualias atliekų tvarkymo sutartis ir mokėti ne už kiekvieną gyventoją ar būsto kvadratą, o pagal sukaupiamą atliekų kiekį“, - aiškino J.Šimėnas.Komentarai 4 Rašyti komentarą

Algirdas U

Algirdas U portretas
Jonas Šimėnas teisus. Senai laikas RATC-ams palikti teisę administruoti mokesčius ir samdyti ūkinei veiklai atliekų tvarkytojus. Savivaldybės yra atsakingos už atliekų tvarkymo sistemą šiandien nelabai gali įtakoti procesus RATC-uos. Nes kol visi ES pinigai į atliekų tvarkymą eina tik per juos , kol pinigai eina paskui atliekų srautus RATC-ai nesuinteresuoti ką nors keisti.. O keisti reikia. REgioniniai sąvartnai pildos, naujiems pinigų tektų ieškoti Lietuvoj, o tai brangina atliekų tvarkymą. Rūšiavimas atliekų susidarymo vietoje vyksta vangiai, nes RATC-ai tuo nesuinteresuoti. Nuo kovo 1 d Vilniaus Sąvartyno mokestis išaugo apie 40 procentų, kituose miestuose irgi augs. Kai kam tenka vežti mišrias komunalines atliekas iki savartyno100km ir daugiau, o tai i kainuoja 40-50lt/tonai.

jo

jo portretas
Idomu kiek sitas sirdziai mielas veidelis gavo uz tokia pataisa.....

666

666 portretas
as jau seai rasiau kad tai aferistu uzmociai , veliau jie ir zemes susigriebs kur yra siukslynai

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Keliolika metų kontrabandininkai, prichvatizatoriai , gražiausi sklypų grobikai, stiklainių senamiesčiuose statytojai, PVM grobstytojai mokėjo kyšius tašėmis grynų pinigų politikams ir teisėsaugininkams, kad tie apsimestų, kad nieko nemato ir nieko negaudytų. Vagys ir žulikai buvo nepagaunamieji ne todėl, kad labai gudrūs, o todėl kad niekas jų negaudė. Už kyšius. Ir štai atsirado FNTT vadovai Gailius su Giržadu, kurie neišsigando ir pradėjo tikrinti visus. Pradėjo griūti 30 metų dar prie sovietų susisformavusi blato ir kyšių sistema. Štai todėl sujudo tie visi kontrabanderos su slaptaisiais patarėjais ir jų šantažuojamomis, įtakojomomis, spaudžiamomis ir papirkinėjamomis partijomis ir pavieniais politikais. Sujudo, sugalvojo poligrafinę schemą ir atleido FNTT vadovus Gailių ir Giržadą. Dabar skuba bet kokia kaina paskirti vietoj jų arba valdomus, arba bevalius, kaip ir kitose teisėsaugos ir spec.tarnybose vadovus. Kad toliau klestėtų blatas ir kyšiai. Todėl reikalingas taikus sukilimas prieš šią sistemą. Kuo daugiau žmonių susirinks 2012 03 17 d. 14.00 val.mitinge "Už teisingumą" prie Seimo, tuo garsiau visi kartu galėsime pasakyti "Užteks". Paraginkime valdžią apsivalyti! Neleiskime valstybės paversti plėšikų gauja!
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių