R.Dargis: verslas prezidentę ragina siekti stabilumo

Didžiausios Lietuvos pramonės įmonės galėtų neleisti naujoms politinėms jėgoms išsiūbuoti valstybės laivą, sako antradienį su prezidente Dalia Grybauskaite susitikęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.

„Pramonininkai galėtų prisidėti, neleisdami šiandien naujoms politinėms jėgoms, sakykime, kaip prezidentė gražiai išsireiškė, išsiūbuoti valstybės laivelį, tai tikrai čia pramonininkai galėtų padaryti daug“, - antradienį po susitikimo su šalies vadove žurnalistams sakė R.Dargis, kuris yra ir vienos didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių „Eika“ vadovas.

R.Dargis tikino, kad verslas turi svertų politikoje: „Verslo sąsajos su politikais - turbūt čia nieko naujo nepasakysiu - yra“.Paklaustas, kokius svertus šiuo atveju turįs omenyje, R.Dargis BNS teigė, jog verslas dalyvauja bendrame diskusijų lauke ir „gali daryti įtaką ir formuoti politikų nuomonę įvairiais klausimais“.Vienos įtakingiausių verslo organizacijų Lietuvoje vadovas prezidentę ragino siekti stabilumo.

„Verslui, kas yra svarbu - tai yra prognozuojamumas, tai yra nuosekli vystymosi politika“, - sakė naujasis LPK vadovas.Tuo metu prezidentė pabrėžė, jog blogėjanti ekonominė situacija Europoje gali stipriai paveikti ir Lietuvą, „todėl šalies pramonininkų indėlis yra svarbus siekiant sušvelninti galimą neigiamą įtaką valstybės ekonomikai“.„Visi turime elgtis atsakingai.

Drausmingas finansų valdymas ir ekonomikos augimo skatinimas turi žengti koja kojon. Pramonininkams tenka rimtas vaidmuo stiprinant šalies ekonomiką, kuriant naujas darbo vietas, ieškant naujų rinkų ir stiprinant konkurencingumą", - Prezidentūros pranešime cituojama šalies vadovė.D.Grybauskaitės teigimu, viešųjų finansų stabilumas, nuspėjama ir tvari finansų politika šiandien ypač aktualu verslui.

„Todėl sprendimai turi būti orientuoti į ilgalaikį poveikį ūkiui, o ne į trumpalaikius tikslus, kurie tampa ypač aktualūs prieš rinkimus“, - teigiama Prezidentūros pranešime.Anot R.Dargio, verslas taip pat pageidauja, kad būtų sudarytos geresnės sąlygos įsisavinti Europos Sąjungos paramą.

„Kad būtų būtų prognozuojama valstybės politika, kad pasiruoštume greičiau įsisavinti Europos Sąjungos paramą, nes bijau, kad tas tarpas, kai baigsis viena (ES finansinė perspektyva - BNS) ir neprasidės kita, iš tikrųjų bus mūsų finansams įtakingas laikas, blogąja prasme“, - kalbėjo naujasis vienos įtakingiausių verslo organizacijų Lietuvoje vadovas.

Anot jo, svarbu ir aiškesnės kryptys, kurioms Lietuva nori paramos.R.Dargis kalbėjo, jog aptartas ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas.

„Tai yra, kad įmonės, dirbdamos su universitetais priimtų daugiau studentų į praktiką, kad studentai, susipažinę su įmonių specifika, galėtų ruoštis. Ir kad universitetai labiau orientuotųsi, kokie poreikiai yra darbo rinkoje“, - sakė R.Dargis.

Dėl Lietuvos ekonomikos prognozių su prezidente LPK vadovas tikino nediskutavęs, tik užsiminė, kad 2013 metais verslo laukia „neišvengiami“ sunkumai.

Pirmadienį R.Dargis BNS minėjo, kad su prezidente ketino pasidalyti nuomonėmis apie ekonominę padėtį, galimą antrą krizės bangą. D.Grybauskaitė ir LPK neseniai pateikė skirtingus požiūrius apie galimą krizę, nes šiuo atveju „išsiskyrė požiūriai“.Antrąją ekonominės krizės bangą prognozuojanti prezidentė D.Grybauskaitė praėjusį trečiadienį pareiškė, kad negalima lyginti ilgalaikės perspektyvos su kur kas optimistiškesne LPK pozicija. Liepos viduryje ji prognozavo, kad „Lietuvą antroji krizės banga neabejotinai pasieks, tačiau jos mastus lems ne tik išorės veiksniai, bet ir tai, kaip elgsis naujoji valdžia“.

Tuo tarpu liepos pabaigoje Pramonininkų konfederacija prognozavo, kad trečiąjį šių metų ketvirtį galima tikėtis šalies pramonės plėtros, o tyrimai rodo, kad šaliai negresia antroji krizės banga.

Konfederacijos atstovai teigė, kad politikai ne visiškai pagrįstai kalba apie antrąją krizės bangą, nes nei Lietuvos ekonomikos duomenys, nei tyrimo duomenys to nerodo.Susitikimo su šalies vadove išvakarėse, R.Dargis BNS teigė, jog šiuo metu svarbiausia aktualija - rudenį vyksiantys Seimo rinkimai ir kaip politinė aplinka gali keistis, kokią įtaką tai gali turėti verslui.

R.Dargis antradienį teigė, jog į politiką sukti neketina, artimiausius ketverius metus žada visą dėmesį sutelkti vadovavimui LPK.R.Dargis naujuoju LPK prezidentu tapo šių metų birželio pabaigoje. Jis rinkimuose nugalėjo „Vičiūnų“ grupės valdybos pirmininką Visvaldą Matijošaitį. Naujasis konfederacijos vadovas buvo renkamas po to, kai pernai mirė ilgametis šios organizacijos vadovas „Achemos“ koncerno savininkas Bronislovas Lubys.

Lietuvos pramonininkų konfederaciją laikoma įtakingiausia verslo organizacija Lietuvoje. Konfederacija vienija 39 šakines ir 9 regionines verslo ir pramonės asociacijas, kurioms priklauso daugiau nei 2,7 tūkst. įmonių.


Šiame straipsnyje: verslasES paramaRobertas Dargis

NAUJAUSI KOMENTARAI

atsibudes is sapno

atsibudes is sapno portretas
Štai kaip puikiai tvarkoma valstybė, kuria, kaip vertybę, reikia bet kokia kaina išsaugot. Kaip žinome valstybės skola per nepilnus ketverius metus padidėjo dviem valstybės biudžetais. Tai reiškia, kad valstybė dvejus metus nerinko iš vis jokio biudžeto, o išdalinus į ketverius metus - vykdė biudzetą tik 50% (na aišku čia yra ir Sodros skola, kurią finansuoja pati vyriausybė). Džiaugimasis, kad mūsų valstybė yra tarpe mažiausiai prasiskolinusių valstybių, švelniai tariant – neadekvatu. Jei valstybė, atsispyrusi nuo mažos skolos bazės, per ketverius metus padidina savo skola dviem valstybės biudžetais, tai kalbėti apie vyriausybės suvaldytą krizę, tikrai nepasikuklinta. Jei kas nors dar nėra galutinai pasiųstas į gilų transą, kuriame sapnai ir realybė yra sukeisti vietomis, tai turėtų suprasti, kad mes ne tik nestabilizavome krizės, bet mūsų šalis jau nebelabai egzistuoja realiame laike ir erdvėje. Ar jūs kartais nepagavote minties, kad niekaip negalite pabusti iš sapno? Jei ne, tai jūs vis dar sapnuojat.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas
  Pietryčių Lietuvos regiono plėtros fondas nebus steigiamas

  Vieno ekonomiškai silpniausių šalyje Pietryčių Lietuvos regiono, kuriame yra Vilniaus ir Šalčininkų rajonai, plėtros fondas kol kas nebus steigiamas. ...

 • Darbo birža švaisto ES milijonus?
  Darbo birža švaisto ES milijonus?

  Noras keisti arba įgyti profesiją gali įstumti į keblią padėtį. Kaunietis Martynas Staliulionis, pasinaudojęs Darbo biržos  pasiūlyta profesinio mokymo programa, ėmė abejoti, ar tai nėra tuščias ES skirtų pinigų švaistymas. ...

  46
 • Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams
  Lietuvos elektros sistema pasiruošusi žiemos išbandymams

  Smarkiai išaugusios importo galimybės užtikrina elektros sistemos adekvatumą visą žiemą. Planuojama, kad naujausios tarptautinės jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“ dirbs visus ateinančius tris mėnesius. 2015 m. žiemą ...

 • Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių
  Apklausa: lietuviai po Kalėdų eglute labiausiai nenorėtų rasti statulėlių

  Artėjant didžiausioms metų šventėms, aplanko ne tik jaukus laukimo jausmas, bet ir dovanų pirkimo karštinė: ką dovanoti? Daugiau nei pusė apklaustų lietuvių atvirauja labiausiai nenorintys gauti keraminių statulėlių ir puodelių (32,...

 • Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų
  Bekontakčiai mokėjimai – nuo kitų metų

  Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse jau įdiegti bekontakčio mokėjimo terminalai, tačiau 46 tūkst. bekontaktes mokėjimo korteles įsigijusių gyventojų dar priversti jomis atsiskaitinėti kaip įprastomis, rašo "Lietuvos žinios"....

 • Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama
  Į madą grįžta mediniai žaislai, bet didelė jų dalis – eksportuojama

  Prekybininkai sako – į madą grįžta mediniai žaislai. Jų paklausa kasmet auga, ypač prieš didžiąsias šventes. Tačiau gamintojai konstatuoja, kad medinių žaislų Lietuvoje lieka nedaug. Didžioji jų dalis eksportuojama į užsien...

 • Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka
  Darbuotojų paieška: kodėl „Facebook“ tam puikiai tinka

  Statistika rodo, kad jauni žmonės nuo 18 iki 29 metų Lietuvoje ieško darbo pasitelkdami socialinius tinklus, savo ruožtu darbdaviai lygiai taip pat ieškodami darbuotojų naudoja šias priemones. Anot Lietuvoje trečius metus veikiančio...

 • Būstui įsigyti – valstybės parama
  Būstui įsigyti – valstybės parama

  Naujoji Lietuvos valdžia žada paspirtį jaunoms šeimoms, kad šios galėtų lengviau įsigyti savo pirmąjį būstą. Anot paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio, pajamų tam žada ieškoti didindama per biudžetą perskirstomą bendrojo ...

  8
 • Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų
  Seimas imasi 23 Darbo kodekso pataisų

  Pirmoje dienos pusėje nutaręs svarstyti valdančiųjų pataisas dėl dalies socialinio modelio nuostatų atšaukimo arba jų įsigaliojimo atidėjimo, Seimas ketvirtadienio pavakarę priėmė svarstyti dar vieno naujojo Darbo kodekso pataisų glėbį. ...

  6
 • Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja
  Darbuotojai džiaugiasi, o ekonomistai nerimauja

  Remiantis statistika, darbo užmokestis Lietuvoje šiais metais augo. Tiesa, ekonomistai dėl to nerimauja – jų teigimu, kuo didesnės bus algos, tuo mažiau konkurencinga bus Lietuvos ekonomika. Mat konkuruoti su kitų šalių gamintojais, ...

  2
Daugiau straipsnių