R. Žylius: mažas kainas užtikrinti gali konkurencija

Vyriausybė nusprendė nepritarti Seimo narių siūlymams dėl prekybinių antkainių reguliavimo. Anot ūkio ministro Rimanto Žyliaus, siūlymas nepagrįstas jokia objektyvia analize.

„Tam yra pakankamai daug priežasčių. Visų pirma, pats siūlymas nepagrįstas jokia objektyvia analize. Tiesiog nurodoma, kad kai kada kai kur būna dideli antkainiai, tačiau nėra jokių realių duomenų apie esamą situaciją, kokie tie antkainiai taikomi. Nėra aišku, kodėl pasirinkti tokie siūlomi prekybiniai antkainiai, ir apskritai daugelis detalių iš trumpo įstatymo projekto yra neaiškios“, – antradienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo ministras.

Jis taip pat pažymėjo, kad prekybinių antkainių reguliavimas apribotų konkurencijos  laisvę ir naujų žaidėjų atėjimą į rinką.

„Jau įsitvirtinę prekybos centrai jau savo investicijas atsipirkę, o naujiems ateinantiems prekybos centrams šitas investicijas per kažkurį laiką reikėtų atgauti. Tuo būdu esantys rinkoje žaidėjai būtų daug geresnėje pozicijoje nei naujai ateinantys“, – sakė R. Žylius.

Anot jo, neaiškūs ir kontrolės mechanizmai.

„Kontrolės mechanizmas yra visiškai neaiškus, nedetalizuojamas. Kadangi antkainiai siejami su gamintojo kainomis, o gamintojo kainos yra komercinė paslaptis, nėra aišku, nei kas, nei kokiais būdais galėtų kontroliuoti tuos dalykus. Pačios antkainių apskaičiavimo metodikos antkainių kelia didelių abejonių“, – pažymėjo ministras.

Ūkio ministerija, anot jo, laikosi pozicijos, kad vartotoją labiausiai gali apsaugoti didėjanti konkurencija.

„Mūsų įsitikinimu pasiūlyti vartotojui mažas kainas gali tik konkurencija, o ne valstybės įsikišimas reguliuojant kainas“, – kalbėjo R. Žylius.

Tokius Seimo narių siūlymus jis siejo su artėjančiais rinkimais.

„Jis neapgalvotas, toks pats nedetalizuotas, kaip ir ankstesni. Nemanau, kad Seimo nariai realistiškai mano, kad tokį įstatymą iš vos būtų galima priimti“, – teigė ministras.

Parlamentarai dar pavasario sesijoje siūlė įmonėms, prekiaujančioms maisto produktais, uždrausti imti bet kokius mokesčius, išskyrus prekybinį antkainį, o šis didmeninėje prekyboje negalėtų būti didesnis nei dvidešimt penki procentai, o mažmeninėje prekyboje penkiasdešimt procentų iš gamintojo įsigyto produkto kainos. Seimo nariai siūlė šios nuostatos netaikyti tik mažoms įmonėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
"vyriausybe" yra b..b...io nuograuzos vertos tik kulkos i kakta.... kaip ir pre...zerv...a gyrbausk... k. paskutine...

Siluma

Siluma portretas
SUŽINOK KAIP REALIAI GALI SUMAŽINTI SAVO BUTO ŠILDYMO KAINĄ! Š.m. rugpjūčio 22 d. ( trečiadienį) , 17:30 val. Klaipėdos Turizmo mokyklos aktų salėje,adresu Taikos pr. 69/22 (prie Baltijos/ Taikos pr. žiedo) organizuojama praktinė konferencija „ KAIP ŽENKLIAI SUMAŽINTI SĄSKAITAS UŽ ŠILDYMĄ IR KARŠTĄ VANDENĮ?“ Konferencijoje savo praktine patirtimi bei sumanymais pasidalins energetikas, judėjimo „Lietuvos ūkio savivalda“ aktyvistas Vytautas Kazlauskas iš Alytaus. Vienas iš jo įgyvendintų projektų -geoterminio šildymo įrengimas daugiabutyje name, 3 kartus sumažinęs gyventojams sąskaitas už šildymą. Kviečiame aktyviai dalyvauti namų bendrijų pirmininkus, daugiabučių namų gyventojus ir visus kitus, kuriuos domina alternatyvioji energetika, bei energetikos ūkio valdymas.

regina

regina portretas
laikas ministrui suprasti apie konkurencija ,kiek pridygo ,maksimu,iki, rimi, n degaliniu o kainos visur vienodos .kodel bilietu kainas mikruskem nustato gal atsirastu kas vestu pigiau bet negalima,o prekybos tinklai kiek nori tiek ima
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių