R. Šadžius: tarnautojams algas atstatyti numatoma nuo kitų metų, pensijas – vėliau (papildyta)

 • Teksto dydis:

Nuo kitų metų ketinama atstatyti sumažintus atlyginimus visiems valstybės pareigūnams ir tarnautojams, o nuo 2015 metų galėtų būti grąžintos ir sumažintos pensijos, sako finansų ministras Rimantas Šadžius. Tuo metu šalies prezidentė kritikuoja ministro siūlymą šiemet atlyginimus atstatyti tik iš dalies.

"Mes turime pasirūpinti ne tik tomis trimis pareigybėmis (paminėtomis Konstitucinio Teismo - BNS), bet savo sprendimais apimti visas kitas kategorijas žmonių, kurie dirba biudžetiniame sektoriuje pagal darbo sutartis. Manau, kad svarstysime realias galimybes šitą klausimą išspręsti 2014 metais", - antradienį po susitikimo su prezidente žurnalistams sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Anot ministro, trims specialistų kategorijoms, kurias nurodė KT, atlyginimai nebebus mažinami automatiškai jau nuo šių metų rudens.

"Privalome įgyvendinti Konstitucinio Teismo nurodymus. Šįmet toms trims kategorijoms prireiks apie 34 mln. litų. Kitiems metams visoms kategorijoms - ir mokytojams, dėstytojams, savivaldybių, kultūros darbuotojams - reikėtų apie 215 mln. litų", - sakė R.Šadžius.

"Bandysime pinigus surasti. Atvirai prisipažinsiu, kad tai nėra lengva", - pridūrė finansų ministras.

Anot R.Šadžiaus, stengiantis išlaikyti finansinę drausmę, reikės "atitinkamai perplanuoti pradinį kitų metų biudžeto matmenį".

Prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė teigė, kad prezidentė kritikuoja siūlymus atstatyti atlyginimus tik kai kuriems tarnautojams, nes tai dar labiau didina "disproporcijas".

"Prezidentė ragina visoms pareigybėms atstatyti vienodai", - sakė D.Ulbinaitė. Be to, anot jos, šalies vadovė ragina Vyriausybė žmonėms aiškiai pasakyti, kada jie atgaus pinigus.

"Žmonėms turi būti aiškiai pasakyta, jie turi būti aiškiai informuoti, kada bus vykdomas pensijų atstatymas. Šalies vadovė akcentuoja, kad šiais metais Lietuva yra viena sparčiausiai augančių, ir po truputį tai turi pajusti gyventojai", - žurnalistams sakė D.Ulbinaitė.

Pasak finansų ministro, neproporcingai sumažintų pensijų kompensavimas taip pat yra vienas iš prioritetinių darbų, tačiau ne 2014 metais.

"Pirmiausia turėtume žiūrėti valstybės finansinio stabilumo. Pagal pirmines projekcijas, 2014 metais tokių lėšų neturėsime. Tačiau 2015 metais matyčiau daugiau galimybių. Tai yra dideli triženkliai milijonai - priklausomai nuo kompensavimo mechanizmo, ta suma turės būti suskaičiuota", - sakė finansų ministras. Jo žodžiais, pirminis lėšų poreikis skyrėsi dviems kartais.

Prezidentės patarėja D.Ulbinaitė pridūrė, kad Lietuva nevykdo kai kurių kitų įsipareigojimų - Europos fiskalinės drausmės sutarties.NAUJAUSI KOMENTARAI

vėjas

vėjas portretas
Gal gana žmonėms tyllėti laikas versti tokia valdžia. Patys sau didinas algas o žmogeliams špygą. Tai gal gana būti negrais ir apspjaudytais. Ačiu. Atsiimkime ką uždirbome. Su pagarbą, Viesulas

aga

aga portretas
pirma sau algeles ir siaip jau perdideles pagal darba pasidididins atstatys...Jei lietuvos zmoniu sk sumazejo-vadinas esant tam paciam darbuotuoju skaiciui reikia mazint atlygius.Siaip tai uz toki poziuri ministras turetu atsistatydint.Rinko rinkejai,kad ju poziuris is soc.tasko buvo..,o pasirodo viskas atvirksciai..Social demokratai nukrypo nuop pazadu..ir darosi liberalais????Koks liberalu likimas ar jau uzmitrsot???

cccccc

cccccc portretas
gražins,kai eurą įves,pavogtas pensijas,visi jie vagys,išlaikytiniai,tik ir žiūri kap savo kišenes prisipildyti,bei žmones apvaginėti ir kada jie pasisotins,kai nebereikės nieko!
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių