Prezidentė: per energetiką iki šiol daroma įtaka politiniam gyvenimui

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako pozityviai vertinanti Visagino atominės elektrinės projektą, taip pat sako, jog per energetiką iki šiol Lietuvos politiniam gyvenimui daroma įtaka.

„Energetika iš principo yra geopolitinė kategorija. Juk kalbame ne apie vieną objektą, o apie savarankiškumo - ir ekonominio, ir politinio - užtikrinimą. Per energetiką ligi šiol daroma įtaka Lietuvos politikai, politiniam gyvenimui, iki šiol dalis energetikos verslo pinigų naudojami politinei korupcijai“, - interviu savaitraščiui „Veidas“ kalbėdama apie pasipriešinimą Visagino AE sakė prezidentė.

Pasak prezidentės, į stambius energetinius projektus reikia žiūrėti ne vien kaip į komercinius.

„Manau, Lietuva galėtų išlikti atominės energetikos šalimi, ypač matydama, kaip kai kurios kaimyninės šalys viską daro, kad atominė Lietuvoje neatsirastų, kaip labai skubiai pradėtos statyti netoli Lietuvos sienos net dvi kitos. Dedama daug pastangų, kad Lietuva išliktų priklausoma nuo vieno energijos tiekėjo“, - pažymėjo šalies vadovė.

„Energetinei nepriklausomybei užtikrinti būtina energetinių šaltinių įvairovė, tad mūsų patyrimas atominėje energetikoje ir galimybės išlikti atominės energetikos šalimi - vienas iš variantų, juolab saugiai eksploatuojant ir kokybiškai prižiūrint, tai pigesnis ir švaresnis energijos gavimo būdas, turint galvoje CO2 išmetimą, dėl kurio dabar ES keliami griežti reikalavimai. Mano tikslas - kad turėtume galimybę pasirinkti, kad energetinius produktus pirktume pasaulinėmis konkurencinėmis kainomis, o ne diktatu, monopolija ar politinėmis kainomis, kaip kad dabar Lietuva moka. Todėl į Visagino projektą žiūriu pozityviai“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Taip pat ji tvirtino, jog dalies visuomenės nepritarimą ar pasipriešinimą Visagino AE statyboms lemia ir Vyriausybės klaidos nepateikiant pakankamai informacijos.

„Jei visuomenei kyla tiek klausimų ir diskusijų, vadinasi, informacijos buvo nepakankamai. Tenka pridurti - kaip visada, nes šios Vyriausybės dialogo su visuomene nėra ir nebuvo. Komunikacija - šios Vyriausybės silpnoji grandis. Žmonių nuomonė, net nesvarbu, bus referendumas ar ne, labai svarbi. Tačiau ji formuojasi tam tikrų žinių pagrindu, o žmonių apsisprendimas bus nelabai objektyvus, jei stinga informacijos. Konstitucija numato žmonėms teisę svarbiais klausimais reikšti nuomonę referendume, ir į ją bus atsižvelgiama“, - sakė D.Grybauskaitė.

Vyriausybė Seimui yra pateikusi energetikos projektų dokumentus dėl naujos atominės elektrinės statybų Visagine. Jei Seimas juos priims iki birželio pabaigos, vėliausiai birželio 28-ąją planuojama pasirašyti koncesijos sutartį su Japonijos korporacija „Hitachi“ dėl šio didžiausio per šalies istoriją - maždaug 16-18 mlrd. litų vertės - energetikos projekto.Galutiniai investiciniai sprendimai turėtų būti priimti per kelerius artimiausius metus - iki 2015 metų pabaigos. Vyriausybė tikisi, kad elektrinė bus pastatyta iki 2020-2022 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagaliau

Pagaliau portretas
Pabudo.....

666

666 portretas
geliu pasakyti tiek kad prezidentes pigus sapaliojimai tai dar vienas budas dangstyti atomines elektrines afera . Ji puikiai zino kad elektra pagaminta is atsinaujinanciu saltiniu gali duoti daugiau naudos visos lietuvos žmonems o atomine tik mazajai daliai kurie tik nori greito uzdarbio ,. Taigi norima atiduoti didziule pinigu dali pavadinkim - mafijai ir laikyti ubagus kuriuos galima lengvai kontroliuoti ir daryt su jai ka tik nori iki to kad paverst juos nusikalteliais . TAI KAD GRYBAUSKAITE užčiaupk savo srėbtuvę iš kurios liejasi melas .

666

666 portretas
beje lai mažiau inkčia apie įtakas kuomet vagys ir nuskalteliai valdiškose įstaigose apvaginėjantys šalį ir priiminėdami įstatymus , kas ten tokie dirba Lietuvos saugume ??? ar tik ne buve kgbišnikai , kas valdo šalį ar tik ne mafiją ? paprastas klausimas : kodėl šalyje sudarytos visos aferoms reikalingos salygos bet nėra progresyvinių mokesčiu visoms pajamoms ?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių