Prezidentė apie darbo rinkos liberalizavimą: reikia rasti aukso vidurį

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad darbo rinkos liberalizavimas būtų naudingas ekonomikos vystymuisi, tačiau teigia esanti prieš „drastiškus pokyčius“.

„Palikime svarstymui, diskusijoms. Viena ir kita pusė turi savo argumentų. Reikia rasti auksinį vidurį, negalima, ko gero, daryti drastiškų pokyčių“, - žurnalistams antradienį sakė prezidentė.

„Šiek tiek lengviau leisti dirbti darbo rinkai reikėtų, nes tai yra geriausias instrumentas, kuris paskatintų ekonomikos vystymosi. Bet jokiu būdu negalima to daryti skriaudžiant darbuotojus“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Seimui antradienį turėjo būti pristatytos Darbo kodekso pataisos, kuriomis siūloma liberalizuoti darbo rinką, tačiau parlamentarai nutarė šį klausimą išbraukti iš darbotvarkės ir jo nesvarstyti.

Vyriausybės pateiktomis Darbo kodekso pataisomis siūlo išplėsti terminuotų darbo sutarčių galimybes, sumažinti išeitines išmokas, sutrumpinti įspėjimo apie darbo sutarties nutraukimą maksimalų laiką siūloma nuo 4 iki 3 mėnesių, o maksimalų išeitinių išmokų dydį, kuris šiuo metu siekia 6 vidutinius mėnesio atlyginimus, mažinti iki 4 mėnesių.

Pataisomis siūloma uždrausti kompensacijas už ilgiau kaip trejus metus nepanaudotas kasmetines atostogas.

Nepaisant ekonomikos augimo, Lietuvoje nedarbas dar viršija 10 procentų. Europos Komisija siūlo Lietuvai skatinti užimtumą keičiant „darbo teisės aktus, kiek tai susiję su lanksčiomis sutarčių sąlygomis, atleidimo nuostatomis ir lanksčia darbo laiko tvarka“, taip pat padidinti praktikos schemų veiksmingumą, siekiant įdarbinti daugiau jaunų žmonių.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, darbo santykių liberalizavimui daugiausia priešinasi profesinės sąjungos.


Šiame straipsnyje: darbo rinkaDalia Grybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

rrr

rrr portretas
rrramiai, vidurį jau radom, belieka rasti aukso...

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių