Premjeras: Švedijos investicijos – ekonominė nauda mūsų verslui

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius darbo vizitą Stokholme pradėjo susitikimu su turto valdymo investicinės bendrovės „East Capital“ vadovais. Kompanijos, kuri specializuojasi investicijose į besiformuojančias Rytų Europos ir Kinijos rinkas, vadovų teigimu, visoms Baltijos valstybėms rodant puikų augimą, vėl grįžta susidomėjimas Lietuva, Latvija, ir Estija, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Šiandien ryte Lietuvos Vyriausybės vadovas dalyvavo verslo pusryčiuose su Švedijos investuotojais ir verslininkais. Pristatydamas investavimo galimybes Lietuvoje, premjeras A. Butkevičius pažymėjo: „Jūs nuo pat pirmųjų Nepriklausomybės atgavimo dienų aktyviai prisidėjote prie mūsų šalies ekonomikos plėtros ir užsienio investicijų srityje užimate tvirtą lyderių poziciją. Įkvepia ir žavi Švedijos verslo pasiekimai, gebėjimas konkuruoti, taikyti naujausias technologijas ir inovacijas“.

Verslininkai taip pat buvo supažindinti su pastaruoju metu sparčiausiai augančiais šalies ekonomikos sektoriais, Vyriausybės iniciatyvomis mažinant biurokratines kliūtis investicijoms ir euro įvedimui. Premjeras pakvietė verslo atstovus pasinaudoti naujomis galimybėmis ir investuoti Lietuvoje.

Penktadienį premjeras taip pat susitiko su „SEB“ Baltijos šalių padalinio vadovu Davidu Teare‘u. „Manome, kad artimiausiais metais Lietuvos ekonomika išlaikys augimo kryptį – atsigaunantį vidaus vartojimą ir investicijas papildys augantis eksportas. Šalis taip pat turi galimybę 2015 m. įsivesti eurą, tačiau tam reikės politinės valios ir kryptingų sprendimų“, – pristatydamas „SEB“ parengtą kovo mėnesio Rytų Europos ataskaitą teigė D. Teare‘as.

Šiandien taip pat numatytas premjero susitikimas su Swedbank“ prezidentu ir valdybos pirmininku Michaeliu Wolfu. Be to, Ministras Pirmininkas lankysis Švedijos perdavimo tinklo operatoriaus „Svenska Kraftnät“ bendrovėje. Čia numatoma aptarti vieną reikšmingiausių Lietuvos strateginių energetikos projektų – „NordBalt“ – įgyvendinimą.

NordBalt elektros jungties projektas – 450 km kabelio  tarp Klaipėdos ir Nybro nutiesimas, kurio ilgiausia atkarpa eina Baltijos jūros dugnu. Ši jungtis leis Lietuvai importuoti elektrą iš Šiaurės Europos šalių. Numatoma eksploatacijos pradžia – 2015 m. gruodis.

2012 m. pabaigoje Švedijos investicijos Lietuvoje viršijo 8,95 mlrd. Lt, ir sudarė apie 17 proc. tiesioginių užsienio investicijų. Daugiausia investuota į informacijos ir ryšių, apdirbamosios gamybos, prekybos sritį, nekilnojamojo turto operacijas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Arnas

Arnas portretas
Geri santykiai verslui - puiku!

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių