Premjeras: Lietuva gali tikėtis 2014-aisiais įsivesti eurą

Premjeras Andrius Kubilius mano, kad Lietuva gali tikėtis jau 2014-aisiais tapti euro zonos nare.

Šeštadienį kalbėdamas savo vadovaujamos valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos posėdyje A.Kubilius pastebėjo, kad ekonomika po gilios krizės vėl pradėjo augti. Todėl yra tikimybė, kad Lietuva netrukus atitiks Mastrichto kriterijus – euro įsivedimo principus.

„Orai gerėja, ekonomikos reikalai irgi taisosi“, - pradėjo savo kalbą premjeras.

„Jeigu pernai lapkritį-gruodį baigėm su pakankamai niūriom nuotaikom apie 2012 metus, kurie atrodė kaip pasaulio ekonomikos pabaigos metai, tai dabar reikalai pagerėjo – nuotaikos yra giedresnės. Pirmiausia todėl, kad pavyko išspręsti Graikijos krizę“, - sakė jis.

Anot A.Kubiliaus, praėjusiais metais Lietuvos bendrasis vidaus produktas augo beveik šešiais procentais. Tai esą vienas didžiausių rodiklių Europoje.  „Šiemet oficialiai suplanavome 2,5 proc. augimą. Bet dabar jau manau, kad galima į šiuos metus dabar jau žiūrėti kur kas optimistiškiau“, - pastebėjo TS-LKD vadovas.

„Artėjame prie Mastrichto kriterijų. Ir netgi infliacijos rodiklis, galima tikėtis, juos atitiks.  Ekonomistai vėl pradeda prognozuoti mūsų galimybes eurą įsivesti 2014 metais“, - kalbėjo A.Kubilius.

„Ar jis, tas euro klubas bus patrauklus – čia dar diskusijų klausimas“, - čia pat pridūrė jis.

„Taigi, ekonomiką atvedėme prie euro slenksčio – sutvarkytą, subalansuotą, augančią, nors 2008 metais paveldėjome daugybę problemų ir gilią pasaulinę ekonomikos krizę“, - sakė premjeras.

Anot Vyriausybės vadovo, energetikoje 2008 metais atrodė, kad „esame blogesnėje padėtyje, negu netgi 1990-aisiais, nes buvo uždaroma Ignalinos atominės elektrinė, dujų vamzdynai atiduoti „Gazpromui“. Bet dabar, pasak A.Kubiliaus, „jau judam realios energetinės nepriklausomybės link“.

Premjeras pakartojo, kad dar Seimo pavasario sesijos metu bus pateikti svarbūs įstatymų projektai – dėl suskystintų dujų terminalo statybos ir dėl Visagino atominės elektrinės projekto įgyvendinimo.

„Iki birželio pabaigos turi būti patvirtinta Koncesijos sutartis dėl šios jėgainės statybos. Sutartis sudaroma su strateginiu investuotoju – „Hitachi“ kompanija. Sutartį turi patvirtinti tik Lietuva. Nei Latvija, nei Estija to daryti neturi, nes ši sutartis yra lyg leidimas Lietuvos teritorijoje statyti branduolinę elektrinę. Derybos su „Hitachi“ vyksta neblogai. Tikimės, kad realūs darbai statybų aikštelėje prasidės apie 2015 metus, pati elektrinė bus pastatyta ir pradės veikti tarp 2020 ir 2021 metų. Bent taip yra planuojama. Ten gaminamos elektros energijos kilovatvalandės savikaina bus 7-10 centų. Tai bus gamybos savikaina“, - sakė A.Kubilius.

Šioje vietoje premjerui garsiai paprieštaravo tarybos posėdyje dalyvavęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas: „Ne, taip negalima sakyti“. Tačiau politikas buvo nutildytas, paprašytas savo prieštaravimus pasakyti vėliau, kai baigs premjeras.


Šiame straipsnyje: Andrius Kubiliuseuras

NAUJAUSI KOMENTARAI

cvc

cvc portretas
viespatie apsaugok nuo euro

aciu

aciu portretas
tada busim kazkur tarp Somalio ir Zambijos...

konservas

konservas portretas
jei norite euro balsuokite uz mus mes padarysim kad uz sildyma reikes moketi kaip dabar litais tiek pat eurais o alga bus apie 300 euru benzino kaina bus apie 5 eurai litras patys zinot svarbiausia biudzetas maistas brangs bent 200 kartu.
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių