Prekybininkai laukia alkoholinių gėrimų skyrių apgulties

Prieš šventes alkoholio pardavimai šokteli apie du kartus, o kai kurių gėrimų – ir iki dešimties kartų, pastebi prekybininkai. Parduotuvių atstovai teigia, kad didžiausio klientų antplūdžio alkoholio skyriuose laukia šį savaitgalį, tačiau kai kurie klientai šventiniu šampanu pradėjo rūpintis jau nuo gruodžio pradžios.

„Maximos“ atstovė spaudai Olga Malaškevičienė pripažino, kad didžiausios apgulties alkoholinių prekių skyriuose laukiama prieš pat šventes: „Manoma, kad pagrindinis apsipirkimas bus šį savaitgalį, kai parduotuvėse bus perkamos vaišės švenčių stalui, tuomet klientai rinksis ir gėrimų“.

Pasak jos, jau kelinti metai iš eilės perkamo alkoholio kiekiai išlieka panašūs. „Tik pastaruoju metu pastebime, kad dažniau vietoje stipraus alkoholio renkamas lengvesnis. Taip pat ant šventinio stalo patenka daugiau brangesnių gėrimų – konjako, brendžio“, - tęsė ji.

„Maximos“ atstovė teigė, kad prieššventinėmis dienomis alkoholio prekyba išauga dvigubai, dar šiek tiek padidėja prieš Naujuosius metus. „Vien šampano ar putojančio vyno pardavimai prieš Naujuosius išauga iki dešimties kartų. Nors dauguma klientų šampaną ir putojantį vyną Naujųjų metų perka išvakarėse, nemažai žmonių žiemos švenčių gėrimais pasirūpina iš anksto“, - tvirtino O. Malaškevičienė.

Prekybos tinklo atstovė taip pat pastebėjo, kad šampanu gyventojai pradeda rūpintis jau ir prieš pusmetį – racionalumo vedami jie tiesiog pasinaudoja bet kuriuo metu skelbiamomis akcijomis.

Didžiausio aktyvumo perkant alkoholinius gėrimus šį savaitgalį tikisi ir „Norfa“ prekybos tinklas. Kaip teigė jo atstovas spaudai Darius Ryliškis, kasmet aktyviausiai gėrimais apsirūpinama savaitgalį prieš Kalėdas. „Kadangi šiais metais šventės iškart po savaitgalio, aktyvesnės prekybos tikimės šį savaitgalį“, - teigė jis.

Pasak pašnekovo, prekybos alkoholiu suaktyvėjimas jaučiamas jau nuo gruodžio pradžios – itin gėrimais pirkėjai pradeda rūpintis per specialias akcijas.

D. Ryliškis teigė, kad šventėms gyventojai renkasi dažniau putojančius gėrimus, vynus, viskį, brendį.

Aktyvesnė prekyba alkoholiu pastebima prieš Kalėdas nei prieš Naujuosius metus, tačiau prieš Naujųjų metų šventę daug aktyviau parduodami putojantys vynai.

„Rimi“ atstovė spaudai Raminta Stanaitytė-Česnulienė teigė, kad dar prieš šventinį laikotarpį jaučiamas „Gluhwein“ vyno pardavimų augimas. „Paprastai augimas siejasi su pirmaisiais žvarbesniais orais, didesniu vėju. Keletą metų iš eilės šioje kategorijoje augimą jaučiame nuo spalio pradžios“, - kalbėjo parduotuvės tinklo atstovė.

Pašnekovė pripažino, kad alkoholio pardavimai itin suaktyvėja nuo gruodžio 22 d., visgi gausiausiai jo parduodama Naujų metų išvakarėse, gruodžio 31 d.

„Skaičiuojant kiekius, daugiausia nuperkama degtinės, vyno, brendžio. Tačiau šiuo laikotarpiu auga visų alkoholinių gėrimų pardavimai – viskis, romas, tekila ir pan. Gal kiek mažesnis augimas juntamas tarp likerių ir trauktinių“, - pasakojo „Rimi“ atstovė.

R. Stanaitytė-Česnulienė teigė, kad gyventojai Kalėdų stalui dažniau renkasi vyną, o Naujiems metams švęsti – putojantį vyną ir šampaną.

„Rimi“ atstovė teigė, kad Kalėdų savaitę alkoholinių gėrimų pardavimai išauga 50 proc., o naujametinę savaitę – 60 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ot

Ot portretas
Ot norėčiau pamatyt vaizdelį: per kelėdines šventes(kaip per rugsėjo 1)uždraudžia prekybą alkoholiu. pastiptų didesnė dalis lietuvių iš nevilties. Tragiškai atrodo tie šventimai(galit net neprieštaraut daugumoj taip) prie stalo ėdimas gėrimas ir šokiai. Verslas suinteresuotas o politikai pertkami-tai tauta sėkmingai girdoma,kai šnapsas pigiau nei dešros gabalas....

laukit

laukit portretas
ir toliau. parsinesiau is rusio savo sodp obuoliu sulciu. Geresnio gerimo ir buti negali. O alkasai pirkit ir toliau, juk sventes reikia pazymeti savo veidu salotu leksteje. Kitaip gi negalima.

Benius

Benius portretas
nesulauks,meciau...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių