Po patikrinimų pašalpų netenka kas trečias jų prašytojas

Penkioms šalies savivaldybėms eksperimento tvarka leista pačioms spręsti, kam skirti socialines pašalpas.

Baigiantis trečiajam eksperimento mėnesiui aiškėja, kad dalis pašalpų gavėjų gudrauja ir pašalpas gauna neteisėtai, praneša LTV „Panorama“. Akmenės rajone vasarį buvo per 3 tūkstančius pašalpų gavėjų. Jiems išdalyta per pusę milijono litų, kompensacijos už šilumą rajone artėja prie milijono.

„Apie 50–70 žmonių per mėnesį aplankome. Iš bendruomenės narių sudaryta komisija, kuri užfiksuoja ir nustato pažeidimus. Jeigu kartu gyvena, o pateikia klaidingus duomenis, dažniausiai pašalpos nusprendžiame nebeskirti. Paprastai tokių būna 30 proc. iš patikrintų atvejų“, – teigė Naujosios Akmenės seniūnas Rimantas Juozapavičius.

Pasak socialinių darbuotojų, žmonės randa landų – turėdami namus kaime prisiregistruoja prie savivaldybės, atėjus eilei dirbti viešuosius darbus – nusamdo vietoje savęs dirbsiantį arba išsiregistruoja iš Darbo biržos ir ateina į savivaldybę prašyti pašalpos, kuri pagal naują tvarką už einamą mėnesį turi būti išmokėta iš karto, net jei prašytojas ateina mėnesio pabaigoje.

„Planuojame įvesti tokią priemonę, kad atėję pirmą kartą turės pateikti turto ir pajamų deklaraciją, nes pavyzdžiui, dirbantis užsienyje neblogai uždirba ir į žmonos sąskaitą perveda 15 tūkst. litų, o mes tų pinigų nematome, bet ši šeima eina pašalpos pasiimti ir tuo pačiu pašalpos už šildymą. Į tuos dalykus taip pat bus kreipiamas didelis dėmesys“, – kalbėjo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Eksperimente dalyvauja Akmenės, Radviliškio, Raseinių, Šilalės ir Panevėžio rajonų savivaldybės. Visose problemos – panašios. Tik Panevėžio rajone lyg grybų po lietaus užderėjo naujų   bedarbių – per du mėnesius net daugiau nei   tūkstantis

„Labai daug tokių žmonių,kurie gyvena Panevėžio rajone, bet turi kažkokią veiklą, užimtumą   mieste. Labai daug šeimų gyvena priemiestiniuose kaimuose, kur vyras ar žmona deklaruoja gyvenamąją vietą mieste, o antra pusė – mūsų rajone. Mes negalime patikrinti, ką šeima daro mieste“, – kalbėjo Panevėžio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė.

„Savivaldybės būdavo tarsi savotiškas kasa – valstybė perveda pinigėlius, o savivaldybė kaip kasininkas išmoka, surenka paraiškas, kiek tų pinigėlių reikia. Tuo viskas ir prasideda, ir baigiasi. Šiuo metu bendradarbiavimas tarp institucijų, didesnis bendruomenės įtraukimas, racionalių ir tikslesnių galimybių suteikimas turi perspektyvą“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Savivaldybės suinteresuotos, griežčiau tikrinti, ar paskirta pašalpa tikrai reikalinga žmogui, nes pagal naująjį įstatymą sutaupytų pinigų nereikės grąžinti į valstybės biudžetą – jie liks viešiesiems poreikiams tenkinti. Akmeniškiai planuoja, kad šiemet tai bus apie 4 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

na va

na va portretas
Stalinas nepribaige, savi nugalabys

X

X portretas
Tai kam keikti valdžią,jei patys sukčiai?Kas netingi,tas slepia mokesčius,verčiasi kontrabanda.Todėl nekeista,kad "Vilmorus " apklausa rodo,kad didžiausias reitingas yra tos partijos,kuri visais būdais stengiasi numarinti bylą dėl milijoninių mokesčių slėpimo ir neaiškių ryšių su artimu užsieniu?Svarbiausia,kad tas veikėjas labai gudrus ir moka mulkinti žmones.

piktas

piktas portretas
Pirmi pasalpu turi netekti girtuokliai. Jeigu turi uz ka gerti, reiskia gyvena puikiai.
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių