Plastikų inžinerija: pažangi specialybė su tvirtu pamatu ateičiai

 • Teksto dydis:

21 amžiuje ateitis priklauso įvairių technologijų specialistams, nes tokios studijos garantuoja darbą bet kuriame pasaulio krašte. Inžinerinį išsilavinimą turintis specialistas – jau dabar vienas ieškomiausių darbuotojų ne vien Lietuvoje, bet ir Europoje.

Tarp tokių perspektyvių inžinerijos sričių – plastikų inžinerija. Juk plastikai tapo neišvengiama dabartinio gyvenimo dalimi: nuo pakuočių iki žmogaus organų implantų. Plastikų inžinerijos srities technologai, konstruktoriai, vadybininkai labai laukiami ne tik plastiko gaminių, bet ir gumos, ortopedinių priemonių projektavimo, gamybos ir perdirbimo įmonėse.

Darbdavius galėjo rinktis

Šiemet Kauno technologijos universitete Aistė Lisauskaitė apgynė Polimerų ir tekstilės technologijų magistro laipsnį. Jaunoji specialistė darbdavių dėmesio sulaukė dar nebaigusi Plastikų inžinerijos studijų: buvo kviečiama dirbti plastikų logistikos srityje. Tačiau mergina pasirinko tolesnę mokslinę veiklą universitete ir tęs pamėgtas studijas bei mokslinę veiklą KTU jau kaip doktorantė.

Plastikų inžineriją mergina pasirinko jau baigusi Aprangos mados inžinerijos studijas. Ir nenusivylė: šios studijos tapo puikia proga gilintis į naujausias polimerines medžiagas, ypatingas jų savybes, gamybos technologijas, įgyti praktinių įgūdžių dirbant su naujausiomis technologijomis šiuolaikiškai įrengtose laboratorijose.

„Universitete yra  visos galimybės siekti žinių, profesinės, akademinės karjeros: dalyvauti studijų mainų programoje, laimėti rektoriaus skatinamąsias stipendijas, dalyvauti mokslinėse konferencijose, rengti publikacijas, tyrinėti naujas medžiagas, spręsti šiuolaikines problemas. Per mokslo metus ir vasarą, mokslinės praktikos metu, įmanoma ne tik užsidirbti, bet ir atkreipti darbdavių dėmesį – todėl nemažai bendramokslių įpusėję studijas sėkmingai dirbo, o ir baigusieji darbo pasiūlymų susilaukia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tai populiari specialybė, nes ir Vakaruose, ir Lietuvoje gaminių iš plastikų gaminama vis daugiau ir daugiau, plastikai pakeičia kitas įprastines medžiagas“, – studijų galimybėmis dalijosi A.Lisauskaitė.

Įdarbintų, tačiau iki šiol neranda tinkamo

Naudotos gumos perdirbimo technologijas įvaldžiusios įmonės „Devulco“ direktorius Edgaras Kaminskas pabrėžia, kad jo vadovaujamai įmonei specialistų reikia nuolat.

„Mielai įdarbintume plastikų ir gumos srities specialistus gamybos technologo darbui – reikia žmonių, kurie kurtų kompozicijas mūsų užsakovų gaminiams. Jei rastume tokių darbuotojų, jie paspartintų visos įmonės plėtrą – esame pasiryžę netgi įrengti laboratoriją. Tačiau Lietuvoje specialistų nerandame: gal dar tiesiog neparengta pakankamai“, – sako bendrovės „Devulco“ direktorius E. Kaminskas.

Jo vadovaujama įmonė nemažai investuoja į šiuolaikinius mokslinius tyrimus, tad bendradarbiauja ir su KTU mokslininkais tiek plastikų, tiek gumos srityje. Įmonei neretai tenka perprasti klientų gaminių ypatybes – tokio darbo negalima patikėti bet kuriam darbuotojui, turinčiam tik vadybinių žinių. Čia reikia specialistų, kurie patys gebėtų kurti reikiamas gumos kompozicijas, išmanytų jų gamybos technologijas.

Kol kas tokių gebėjimų jaunam specialistui tektų įgyti jau dirbant konkrečioje įmonėje. Tačiau E. Kaminsko vertinimu, būsimieji plastikų inžinerijos specialistai taptų aukso vertės darbuotojais, jeigu dar studijuodami galėtų padirbėti su plastiko ir gumos mišiniais. O rinka ir poreikis šiam verslui yra: pasaulis gręžiasi link ekologiškai naudingų aukštos pridėtinės vertės produktų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Čia yra požiūris į ateinantį žmogų kaltas. Jis vadinasi išankstiniu nusistatymu. Pasiseka, jei tuo metu, kai ieškai darbo kažkas ieško tokios srities darbuotojo ir būna nusiteikęs priimti žmogų be patirties.

sudzukis

sudzukis portretas
Pasiule tau tik pakuotoja...Na, matyt tu tik to ir verta, cia ne specialybes gerumas ar blogumas kaltas, o zmogaus gebejimai...

patiko

patiko portretas
pamatas ......... tupėk po vaivorykštyniu lietsargiu ir laižyk šū.. Gedimino prospekte - ateitis užgarantuota,ir policija saugos ir dar eurobabkių numes..........
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių