Pensijas kaupusiems gyventojams jau išmokėta 103 mln. litų

Pirmąjį šių metų ketvirtį antrosios pakopos pensijų fonduose kaupusiems gyventojams arba jų artimiesiems išmokėta suma siekė 8,2 mln. litų. Iš viso nuo pensijų kaupimo sistemos veiklos pradžios jau išmokėta 103,2 mln. litų. Išmokas gavo 21,8 tūkst. kaupusiųjų ir jų artimųjų. Vien per pastaruosius 12 mėnesių išmokų padaugėjo per pusę, arba 53 proc. daugiau - nuo 67,42 mln. litų, rašoma Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos pranešime spaudai.

Pirmąjį ketvirtį augo ir vidutinis vienos išmokos dydis - per pirmuosius tris šių metų mėnesius jis sudarė 4732 litus ir, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu padidėjo 27 proc. Vidutinė išmoka į pensiją išėjusiam žmogui siekė 5834 litus. Vidutinė suma, kurią gavo kaupusio žmogaus artimieji jo mirties atveju, sudarė 3111 litų.

„Nuo šių metų įsigalioję pensijų sistemos pakeitimai leidžia tikėti, kad žmonių kaupiamos lėšos pensijų fonduose augs sparčiau, o kartu su jomis - ir išmokos. Mat nemaža dalis papildomai pensijai kaupiančių žmonių šiemet pasirašo sutikimus tam skirti ir dalį savo pajamų bei pasinaudoti valstybės paskatinimu“, - teigia Artūras Bakšinskas, Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas.

Per visą laikotarpį nuo fondų veiklos pražios į pensiją išėjusiems ir lėšas senatvei kaupusiems asmenimis išmokėta 75,73 mln. litų. Kai nelaimės atveju tokių asmenų artimiesiems pervesta 27,45 mln. litų.

Iš viso antros pakopos pensijų fonduose sukauptas lėšas gavo 21 801 asmuo. Iš jų didesnė dalis, arba 12 980 gyventojų pensijas kaupė patys, o 8823 žmonės sukauptas lėšas gavo paveldėjimo būdu.

Naujoji pensijų kaupimo tvarka buvo patvirtinta pernai metų pabaigoje, kai buvo priimti atitinkami įstatymų pakeitimai. Keletą mėnesių intensyviai dirbo tiek pensijų kaupimo bendrovės, tiek トSodra" ir kitos su pensijų kaupimu susijusios valstybės institucijos. Vienas svarbiausių darbų buvo būsimos pensijos skaičiuoklės parengimas, kuri pasiekiama adresu www.pensijuskaiciuokle.lt.

Pensijų kaupimo sistema startavo 2004 metais, siekiant išvengti „Sodros“ mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs. Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš „Sodros“.NAUJAUSI KOMENTARAI

pagyrunai

pagyrunai portretas
Oi kaip giriasi pensiju fondai:))

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių