Patraukliausių darbdavių sąraše – tik dvi lietuviškos įmonės

  • Teksto dydis:

Šių metų patraukliausi darbdaviai dideliais naujų darbo vietų kiekiais nesigiria, bet akcentuoja vidinį augimą, rašoma pranešime spaudai.

Pirmame dešimtuke ir dvi lietuviško kapitalo įmonės, skelbia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, jau šeštą kartą išrinkęs darbuotojus labiausiai masinančias kompanijas.

„Jei palyginsime, kaip augo pernai ir šiais metais patraukliausiais paskelbti darbdaviai, pastebėsime, kad stipriai pagausinusių personalą šiemet ne itin daug, - sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - atrodo, kad ir darbuotojų labiausiai vertinami darbdaviai akcentą nuo „pritraukti“ kelia prie „išlaikyti“ ar net „išauginti“. Pastebėtina, kad daugiau skatinamas ne šiaip lojalumas, o darbuotojo tobulėjimas, kopimas karjeros laiptais toje pačioje įmonėje. Kyla darbuotojo vertė, auga ir jam mokamas atlygis. Beje, didžioji dauguma darbdavių minėjo, kad atlyginimai didėja ir atsižvelgiant į situaciją rinkoje bei bendrą padėti ekonomikoje, o pas kai kuriuos kasmetinis darbo užmokesčio augimas įrašytas darbo sutartyse.

Pirmasis trejetukas augs dar

Pačiu patraukliausiu Lietuvos darbdaviu išrinkta „Telia LT“, atsiradusi susijungus „Omnitel“ ir „Teo LT“, ketina prie savo jau dabar samdomų 2244 darbuotojų (šių metų gegužės Sodros duomenys) artimiausiu metu priimti dar apie 50. Įmonė teigia kasmet peržiūrinti atlyginimus ir juos didinanti. Beje, tos pačios grupės įmonė „Telia Eesti“ Estijos patraukliausių darbdavių sąraše šiais metais užėmė antrą vietą.

O antroje Lietuvos TOP vietoje įsitaisęs SEB bankas (2582 darbuotojai visoje grupėje) šiemet ketina pasiūlyti net 150 naujų darbo vietų, didžiąją dalį iš jų – SEB grupės paslaugų teikimo centre. Banko manymu, labai puikus naujų darbuotojų šaltinis – studentų praktiķa. Pernai SEB liko dirbti net 40 proc. visų praktikantų, šiemet į naujai atidarytą „Praktikantų akademiją“ bus priimta dar 30 studentų.

Praktiką kaip veiksmingą būdą susipažinti su daugiataute komanda ir įsidarbinti nurodo ir trečią vietą patraukliausiųjų rinkimuose užėmusios „Western Union Lietuva“ (1745 darbuotojai), administracijos direktorė Ilona Žibikienė. 2011 m. pradėjusi gyvuoti bendrovė visus šiuos metus aktyviai augo ir tapo didžiausiu „Western Union“ padaliniu pasaulyje. Augti ketinama ir šiemet.

Dešimtuke – prekybininkai ir gamybininkai

Ketvirtoje vietoje atsidūrė personalo didinimo čempionė UAB „Lidl Lietuva“, kuri per metus nuo pernai gegužės 1 dienos „pastorėjo“ nuo 338 iki 1496 darbuotojų. Pasak įmonės, kiekvienoje „Lidl Lietuva“ darbo sutartyje numatytas kasmetinis atlyginimo augimas, o jau nuo šių metų birželio „Lidl“ parduotuvių ir Kauno rajone įsikūrusios regioninės bendrovės sandėlio darbuotojų sutartyse bus individualiai numatytos papildomos augimo pakopos.

„Barclays” operacijų centro Lietuvoje (5 vieta, 1182 darbuotojai) teigimu augimą pakeitė susitelkimas į kokybę ir tolimesnį tobulėjimą. Šiuo metu įmonė intensyviai investuoja į esamų darbuotojų kvalifikaciją ir skatina augimą „Barclays“ operacijų centro viduje, tad darbo vietų skaičius išliks daugmaž stabilus. Beveik 60 proc. naujai kuriamų arba atsilaisvinančių pozicijų „Barclays“ užima kolegos. Didelė dalis šių pozicijų – net 40 proc. – yra įmonės darbuotojų paaukštinimas pareigose.

Su „IKEA“ ženklu Lietuvoje dirbanti bendrovė „Felit“ (6 vieta, 403 darbuotojai) rudenį Kaune atidarys IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietą, kurioje dirbs nauja komanda. Nuolat gausėja ir parduotuvės Vilniuje kolektyvas.

„Swedbank“ (7 vieta, 2488 darbuotojai visoje grupėje) plečia savo nefinansinių paslaugų veiklą Lietuvoje, todėl planuoja, kad iki šių metų pabaigos darbuotojų komandą Vilniuje papildys 100 naujų specialistų. „Swedbank” tarp Patraukliausių Estijos darbdavių sąraše trečias, o Latvijoje - ketvirtas.

Aukščiausią vietą dešimtuke užėmusi lietuviško kapitalo „Aprangos“ grupė (8 vieta, įmonės duomenimis grupėje dabar 2112 darbuotojų) per 2016 metus sukūrė 201 naują darbo vietą. Įdomu, kad įmonėje darbuojasi itin daug studijuojančių žmonių, be to, net 95 proc. parduotuvių vadovų savo karjerą pradėjo nuo pardavėjo-konsultanto. Pasak „Aprangos“ personalo direktorės Audronės Martinkutės, atlyginimas įmonėje kasmet auga apie 8 proc.

„Bitė Lietuva“ (9 vieta, 624) pernai darbuotojų pagausino 9 procentais. Šiais metais įmonė taip pat sparčiai plečiasi – „Bitės“ darbuotojų bendras skaičius nuo metų pradžios išaugo 30 specialistų ir dar yra ne viena atvira pozicija. „Ieškodami naujų komandos narių su dideliais sunkumais nesusiduriame, - teigia Bitės žmonių ambasados vadovė Indrė Saladžienė, - be to, labai skatiname ir vidinę karjerą – vien pernai 36 žmonės įmonėje užėmė naujas pozicijas.“

Dar viena lietuviško kapitalo „Vičiūnų“ grupė (10 vieta, apie puspenkto tūkstančio darbuotojų Lietuvoje) aktyviai prisideda ruošiant jaunus technologijų profesionalus ir kuriant naujas studijų programas. Įmonė pabrėžia, kad veikia net 60 rinkų, su kuriomis visapusiškai dirbama iš pagrindinės būstinės Kaune. Tad ambicingiems specialistams čia yra daugiau nei sočiai erdvės savirealizacijai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių