Paaiškėjo, kokių sąskaitų laukti už šildymą vasarį

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vasario mėnesį sovietinės statybos neapšiltintų daugiabučių gyventojai suvartojo vidutiniškai trečdaliu mažiau šilumos nei sausį. Vasarį vidutinis šilumos suvartojimas 1 kv. metro ploto šildymui siekė apie 20 kWh, sausį – apie 30 kWh.

Vasarį 60 kv. metrų ploto buto šildymui sovietinės statybos neapšiltintų daugiabučių gyventojai vidutiniškai suvartojo apie 1200 kWh per mėnesį, sausį – 1800 kWh per mėnesį.

„Mėnuo buvo gerokai šiltesnis, todėl ir šilumos prireikė mažiau. Vasarį vidutinė lauko oro temperatūra buvo apie 1,8 laipsnių šalčio, sausio mėnesį – 7 laipsnių šalčio", – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Šilumos suvartojimas vasario mėnesį taip pat trečdaliu mažesnis nei prieš metus. 2012-ųjų vasarį vidutinis šilumos suvartojimas 1 kv. metro ploto šildymui siekė net 32 kWh, vidutinė lauko oro temperatūra buvo apie 10,5 laipsnių šalčio.

Anot V. Stasiūno, vasario sąskaitos už šilumą yra mažiausios naujų ar renovuotų namų gyventojams tuose miestuose, kurie atsisakė brangių gamtinių dujų ir plačiai vartoja biokurą.

LŠTA skaičiavimu, vasarį biokurą vartojančiuose miestuose mokėjimai už šilumą naujų ar modernizuotų daugiabučių 60 kv. metrų ploto butuose vidutiniškai sudaro apie 100 litų, sovietinės statybos neapšiltintuose namuose – apie 250 litų, labai prastos būklės namuose – apie 375 litų ir daugiau.

Mokėjimai už šildymą miestuose, kuriuose vartojamos gamtinės dujos, naujų ar renovuotų daugiabučių 60 kv. metrų ploto butuose vidutiniškai sudaro apie 150 litų, sovietinės statybos neapšiltintuose namuose – apie 370 litų, labai prastos būklės namuose – apie 555 litų ir daugiau.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) duomenimis, gamtines dujas vartojančiuose miestuose vidutinė šilumos kaina 2013-ųjų vasarį vidutiniškai sudarė apie 31 ct/kWh (nuo 27 iki 35 ct/kWh).Tarp tokių miestų yra Anykščiai, Prienai, Trakai, Pakruojis, Joniškis, Šalčininkai, Kaunas, Druskininkai, Palanga, Alytus, Vilnius, Marijampolė, Jonava, Klaipėda, Visaginas.

Miestuose, kuriuose šiluma gaminama kūrenant tris kartus pigesnį biokurą (Molėtai, Ignalina, Širvintos, Utena, Birštonas, Tauragė, Raseiniai, Radviliškis, Mažeikiai, Varėna, Švenčionys, Šilutė, Lazdijai, Šilalė, Plungė, Kaišiadorys, Kelmė ir Kretinga), šilumos kaina  vasarį vidutiniškai sudarė 21 ct/kWh (nuo 18,5 iki 25,5 ct/kWh).

Vidutinė gamtinių dujų kaina gruodžio mėnesį šilumos tiekimo įmonėms sudarė 1900 Lt/tne (tona naftos ekvivalento), biokuro kaina – apie 670 Lt/tne.

„Mokėjimų amplitudė yra didžiulė – sudaro nuo 100 litų iki 850 litų už 60 kv. metrų ploto buto šildymą. Vasario sąskaitos dar kartą patvirtino, kad esminės priežastys, lemiančios mokesčių skirtumą, yra šilumos kaina ir daugiabučių namų būklė", – teigė V. Stasiūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

nesupratau

nesupratau portretas
tai kokios bukles namui priskiriamas 15 m. senumo namas,jeigu uz sildyma vasario men. buvo 770 lt uz 60 kvadratu-vienu zodziu mausto paprastus zmogelius kas kaip netingi.....juk cia Lietuva ...ir viskas tuo pasakyta

netikiu

netikiu portretas
vasari o ir dabar pas mus praverti langai, nes siluminininkai matyt nori pavaryt kosmines saskaitas.

klausimas

klausimas portretas
jeigu yra energetikos ministerija, yra kainu komisija, tai kam reikalinga tokia organizacija, kaip minima asociacija? Kad sildymas dar brangesnis butu, nes ir ja reikia vartotojams islaikyti?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių