Nelegalūs vežėjai uždarbiauja nebaudžiami

Vasarą, padaugėjus norinčių savaitgalį ar atostogas praleisti pajūryje, netrūksta siūlančių juos ten nuvežti. Skelbimų važiuoti pigiau galima pamatyti gatvėse, o kai kurie vežėjai klientus kviečia tiesiog šūkaudami prie Vilniaus autobusų stoties.

Vieša paslaptimi tapę nelegalūs vežėjai jau ne vienus metus sukiojasi aplink Vilniaus autobusų stotį. Jie klientus sudomina labai paprastai – siūlo mažesnę vežimo kainą. Dažnas vežėjas kelionės kryptį ir bilieto kainą tyliai šalia Vilniaus autobusų stoties siūlo tol, kol susirenka reikiamas keleivių skaičius. Bilietas kainuoja mažiau dėl paprastos priežasties – šie vežėjai dirba nelegaliai, todėl nemoka jokių mokesčių valstybei.

"Šioje srityje niekas nepasikeitė. Kaip buvo, taip liko", – sakė bendrovės TOKS, užsiimančios tarpmiestiniu keleiviu pervežimu, generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Jis tvirtino, kad buvo rašytas ne vienas kreipimasis bei prašymas įvairioms institucijoms ir netgi ministrui pirmininkui dėl esamos situacijos. Tačiau niekas nepasikeitė ir nelegalūs vežėjai nebaudžiami uždarbiauja toliau.

"Visi atsakymai labai naivūs. Niekas niekuo neužsiima. Jeigu tie visi nelegalūs vežėjai, kurie yra prie stoties ir nelegaliai veža į Klaipėdą bei kitas vietas, susimokėtų visus mokesčius, viskas pasikeistų. Bet kai nereikia mokėti mokesčių, jie gali vežti už mažesnę kainą ir taip užsidirbti, įsidėdami viską į kišenę", – aiškino padėtį A.Indrašius.

Jis virtino, kad apie šią problemą žino ne tik paslauga besinaudojantys ar stotyje besilankantys žmonės. Apie tai yra informuotos ir visos valstybinės įstaigos. Tačiau pagalbos vis nesulaukiama.

Tai netiesiogiai patvirtino ir Policijos departamentas. Pasak jo, pareigūnai nelegalių vežėjų gaudymu tikrai neužsiima.

Neskaitant mokesčių vengimo, kita didelė problema, kuri iškyla naudojantis nelegalių vežėjų paslaugomis, – saugumas. Nutikus nelaimei nelegalus vežėjas nebus atsakingas, nes nėra tam įsipareigojęs.

Nepaisydami to, žmonės toliau naudojasi šiomis paslaugomis ir jų teikėjų netgi daugėja. "Dabar jau yra ir kitur taip vežančių bei sudarančių grupes. Ir nuo Spaudos rūmų veža į pajūrį, ir nuo "Panoramos", – tvirtino A.Indrašius.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) prie Finansų ministerijos Operatyvios kontrolės organizavimo skyriaus vedėjas Rolandas Puncevičius sakė, kad VMI kartu su Valstybine kelių transporto inspekcija bei policija vykdo tokių vežėjų patikras. "Šiais metais kontroliuojant keleivių vežimo veiklą buvo nustatyti 52 asmenys ir jiems pritaikyta administracinė atsakomybė", – teigė R.Puncevičius.

Jis nurodė, kad už vertimąsi ūkine, finansine ar profesine veikla, neturint leidimo, gresia bauda nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. litų.

Taip pat jis patarė keleiviams visada reikalauti keleivio bilieto. "Keleivio bilietas yra ir jo vežimo sutartį patvirtinantis dokumentas, užtikrinantis saugų paslaugų teikimą. Be jo vairuotojas neprisiima atsakomybės dėl asmens galbūt patiriamos žalos per kelione. Todėl keleiviai už suteiktas kelionės paslaugas turėtų reikalauti kelionės bilieto, nes kitu atveju jie ne tik lieka be saugios kelionės užtikrinimo, bet ir padeda nesąžiningiems asmenims išvengti mokesčių valstybei", – aiškino R.Puncevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Benas

Benas portretas
Neribokite, tegul išsiperka licenziją, pasitvirtina grafiką ir tegul veža, kur tik nori. Ne tuos šūkaujančius prie Vilniaus AS reikia gaudyti, o keliuose keleivius vežančius — ar turi licenziją, ar pagal grafiką važiuoja, ar keleiviai su bilietais.

Benjaminas Zachoderis

Benjaminas Zachoderis portretas
Užuot sutvarkę tuos kelių "šabašnikus" skalpuoja legaliai dirbančius mikroautobusų maršrutus. Labai nori pasirodyti veikliais ir dirbančiais.

dainiuz

dainiuz portretas
urmo bazej azijieciai per dienas nei vieno cekio neimusa ir visiems pofik
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių