Nedarbo lygis pirmąjį ketvirtį Lietuvoje – 14,5 proc.

Pirmąjį šių metų ketvirtį nedarbo lygis šalyje sudarė 14,5 procento ir buvo 0,6 procentinio punkto didesnis nei ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį, praneša Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis gyventojų užimtumo statistinio tyrimo vertinimais.

Pirmąjį 2012 m. ketvirtį šalyje buvo 230,9 tūkst. bedarbių, t. y. 8,8 tūkst. (4 proc.) daugiau nei ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį.

Vyrų nedarbo lygis pirmąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 16,5, moterų – 12,4 procento. Pirmąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, vyrų nedarbo lygis padidėjo 1,1 procentinio punkto, moterų – išliko nepakitęs. Pirmąjį 2012 m. ketvirtį bedarbių vyrų buvo 130,8 tūkst., moterų – 100,1 tūkst.

Ilgalaikio nedarbo lygis pirmąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 7,3 procento ir buvo 0,2 procentinio punkto didesnis nei ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį. Ilgalaikių bedarbių buvo 116,5 tūkst., arba kas antras (50,5 proc.) bedarbis, tai 2,2 tūkst. (1,9 proc.) daugiau nei ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį.

Šalies ūkyje dirbo 1 mln. 366 tūkst. gyventojų

Pirmąjį 2012 m. ketvirtį šalyje dirbo 1 mln. 366 tūkst. gyventojų, jų skaičius, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, sumažėjo 13,2 tūkst. (1 proc.). Per ketvirtį užimtų gyventojų skaičius labiausiai sumažėjo prekyboje (11,1 tūkst.) ir statyboje (9,6 tūkst.).

Šalies ūkyje pirmąjį 2012 m. ketvirtį dirbo 659,9 tūkst. vyrų ir 706 tūkst. moterų. Pirmąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, dirbančių vyrų sumažėjo 17,1 tūkst., moterų – 3,8 tūkst. padidėjo.

Devyni iš dešimties (90 proc.) užimtų gyventojų pirmąjį 2012 m. ketvirtį dirbo visą darbo dienos ar savaitės laiką. Vyrai dažniau nei moterys dirbo visą darbo dienos ar savaitės laiką – atitinkamai 92,5 ir 87,7 procento.

15–64 metų amžiaus gyventojų užimtumo lygis pirmąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 61,2 procento, per ketvirtį jis sumažėjo 0,4 procentinio punkto. 15–64 metų amžiaus vyrų užimtumo lygis sudarė 61 procentą, moterų – 61,3 procento. Pirmąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, vyrų užimtumo lygis sumažėjo 1,4, moterų – 0,5 procentinio punkto padidėjo.

Pagyvenusių (55–64 metų amžiaus) gyventojų užimtumo lygis pirmąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 51,1 procento ir buvo 0,1 procentinio punkto mažesnis nei ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį.

Pirmąjį 2012 m. ketvirtį šalyje buvo 1 mln. 122 tūkst. ekonomiškai neaktyvių 15 metų ir vyresnių gyventojų, tai yra 11,1 tūkst. (1 proc.) mažiau nei ketvirtąjį 2011 m. ketvirtį.

Jaunimo nedarbo lygis sumažėjo 3,3 procentinio punkto

Jaunimo (15–24 metų amžiaus asmenų) nedarbo lygis šalyje pirmąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, sumažėjo 3,3 procentinio punkto ir siekė 28,7 procento.

Pirmąjį 2012 m. ketvirtį 15–24 metų amžiaus bedarbių buvo 35,9 tūkst. ir, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, jų skaičius sumažėjo 6,3 tūkst. (14,9 proc.). Pirmąjį 2012 m. ketvirtį kas tryliktas 15–24 metų amžiaus asmuo buvo bedarbis.

Pirmąjį 2012 m. ketvirtį šalies ūkyje dirbo 88,9 tūkst. 15–24 metų amžiaus gyventojų, jų skaičius, palyginti su ketvirtuoju 2011 m. ketvirčiu, sumažėjo 0,9 tūkst. Visą darbo dienos ar savaitės laiką dirbo 83 procentai 15–24 metų amžiaus užimtų gyventojų.

Jaunimo užimtumo lygis pirmąjį 2012 m. ketvirtį sudarė 19,8 procento, per ketvirtį jis padidėjo 0,4 procentinio punkto. Pirmąjį 2012 m. ketvirtį kas penktas 15–24 metų amžiaus asmuo buvo užimtasis.

Pirmąjį 2012 m. ketvirtį 324,9 tūkst., arba 72,2 procento, 15–24 metų amžiaus gyventojų buvo ekonomiškai neaktyvūs. Iš jų 92,4 procento mokėsi aukštojoje, profesinėje ar bendrojo lavinimo mokykloje.


Šiame straipsnyje: nedarbo lygisnedarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

plikis

plikis portretas
kad sie faktai neatitinka tikroves jiegu turi zemes nors ir 2ha tai negali stoveti darbo birzoje , esi ukininkas tegul jie pabando is to isgiventi , jiems tik svarbu kad butu mazesni skaiciai bedarbiu o ne zmones is ko jie gyvena

plikiui

plikiui portretas
su dviem hektarais milijonierium gali tapti tik reikia dirbti o ne pachmelingam grozetis kaip vejas klibina metro aukscio zole.

Kęstas

Kęstas portretas
Kraujo auka Pagal Eurostat duomenis Lietuvoje kas trečias jaunas ir norintis bei galintis dirbti yra bedarbis. Už mus blogiau šioje srityje tik graikams, portugalams, ispanams ir italams. Tai pietinės Europos šalys, kuriose didžiulė krizė gali sukelti euro griūtį, kuriose protestai ir chaosas yra sunkiai įsivaizduojami. Tai depresijos lygio jaunimo bedarbystė. Ne ką geriau su bendru nedarbu.Jis yra tokio aukšto, apie 14,5 procento, lygio, kad vėl,ženkliai blogiau yra tik ispanams, graikams ir portugalams. Daugelis mūsų bedarbių yra ilgalaikiai, sukeldami didžiules problemas jų sveikatai, tolimesniam gyvenimui bendruomenėje. Tai kraujuojanti žaizda tautos kūne. Tuo tarpu bendrasis nacionalinis produktas pas mus auga 4 ir daugiau procentų per metus. Kame čia šuo pakastas? Tai A. Kubiliaus vyriausybės taupymo politikos rezultatai. Sukėlėme bedarbystę, sumažinome žmonių pajamas. Tie verslai, kurie nieko kito nemoka, tik konkuruoti žemais dirbančiųjų atlyginimais, laikinai gavo galimybę dar sumažinti pardavimų kainas pasaulinėse rinkose ir pakonkuruoti, išplėsdami veiklą. Bet tokie verslai yra pasmerkti. Kainos Lietuvoje yra tokios aukštos, bedarbystės nulemta jaunimo emigracija tokia stipri, jog žemų atlyginimų kaulėta ranka jau atsileidžia. Atlyginimai neišvengiamai kils. Mūsų primityvūs verlai neišvengiamai bankrutuos. Mūsų tautos kruvina auka yra veltui.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kas atsitinka su senais televizoriais?
  Kas atsitinka su senais televizoriais?

  Senų televizorių perdirbimas yra brangus procesas, tačiau tą daryti būtina. Sąvartynuose ar prie konteinerių paliekami televizoriai teršia aplinką ir gali sukelti nepageidaujamą poveikį mūsų sveikatai. Koks yra senų televizorių, kurių kas...

  1
 • Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?
  Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?

  Pernai bendras skelbimų skaičius apie reikiamus darbuotojus išaugo daugiau nei dešimtadaliu – apie 12 procentų, atskleidžia darbo portalo CVbankas.lt statistika. Darbdaviai aktyviau ieškojo darbuotojų, kūrė naujų darbo viet...

  1
 • Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus
  Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus

  Vilniaus politikai atsisakė idėjos įvesti aptarnavimo rinkliavą į Lietuvos sostinę atvykstantiems turistams. ...

 • Siūloma kol kas nenaikinti lengvatų žemdirbiams
  Siūloma kol kas nenaikinti lengvatų žemdirbiams

  Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas siūlo kol kas nekeisti mokesčių lengvatų žemdirbiams. "Valstietis" Andriejus Stančikas nori palaukti naujojo Europos Sąjungos (ES) finansinio laikotarpio, kuris prasidės 2020 metais, kai galbūt pasik...

  1
 • Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais
  Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais

  2016 m. Lietuvoje iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gaminama elektros energija patenkino net 18,9 proc. šalies energijos elektros poreikio. Tai – geriausias iki šiol užfiksuotas rodiklis. Pastebima, kad iš...

  3
 • A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra
  A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra

  Vis kalbama, kad reikia kelti kultūros prestižą, bet kokią kultūrą matėte per pastaruosius keturis mėnesius: kalno griūtis, operos skandalas, tautinis kostiumas, fortepijonas Seimui, LRT KLASIKAI sako Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas...

  1
 • Pirmą kartą bus rengiama ataskaita apie valstybės turtą
  Pirmą kartą bus rengiama ataskaita apie valstybės turtą

  Valstybės turto valdytojas Turto bankas turės kasmet parengti ataskaitą apie šį turtą. Pirmoji ataskaita apie valstybės valdomą turtą už 2016-uosius bus parengta jau šiemet. ...

 • Turizmo tendencijos: populiarės trumposios išvykos ir asmeniniai konsultantai
  Turizmo tendencijos: populiarės trumposios išvykos ir asmeniniai konsultantai

  Atsispirdami nuo turizmo sektoriui gana sudėtingų 2016-ųjų, kuomet neramumai iš populiariausių Egipto, Turkijos kurortų persikėlė į Europos didmiesčius ir sukėlė ekonominių, psichologinių padarinių, 2017–uosius rinkos ekspertai vert...

 • Darbuotojų trūksta, bet išrankumas auga
  Darbuotojų trūksta, bet išrankumas auga

  Nors daugelyje sektorių jaučiamas darbuotojų stygius, dalis darbdavių ne mažina, o didina reikalavimus darbuotojams. Personalo atrankos ir laikinojo įdarbinimo bendrovės „Manpower Lit“ vadovė Gerda Baltrūnaitė teigia, kad rinkoje pastebim...

 • Klaipėdai reikia „pagalvės“ mokesčio?
  Klaipėdai reikia „pagalvės“ mokesčio?

  Pirmadienį miesto savivaldybės, turizmo sektoriaus atstovai susitiko su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos nariais. Artėjant vasaros sezonui, svarstoma, kaip į Klaipėdą pritraukti daugiau turistų. Užsiminta ir apie vadinamąjį pagal...

Daugiau straipsnių