Neaiškus Vilniaus savivaldybės rezervo lėšos skirstymas

Vilniaus miesto savivaldybės rezervo lėšų šiemet teko ir su politikais susijusioms organizacijoms, ir žiniasklaidai, rodo BNS gauti duomenys.

Iš viso savivaldybės tarybos narių nuožiūra iš rezervo padalinti 626 tūkst. litų. Kiekvienas miesto tarybos narys turi teisę savo nuožiūra paskirstyti 10 tūkst. litų iš savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo. Tarybos kolegijos nariai, frakcijų seniūnai, komitetų pirmininkai, meras ir vicemerai disponuoja dvigubai didesne suma.

Darbo partijos narys, kultūros ministras Šarūnas Birutis, savivaldybės tarybos nario pareigas ėjęs iki išrinkimo į Seimą, 5 tūkst. pasiūlė skirti jaunimo organizacijos „Darbas“ veiklai paremti. Šios organizacijos garbės pirmininkai yra trys „darbiečiai“ – parlamentarai Viktoras Fiodorovas ir Vytautas Gapšys bei Vilniaus savivaldybės tarybos narė Ieva Kačinskaitė.

Pernai šiai organizacijai iš Vilniaus savivaldybės rezervo irgi buvo atseikėti 5 tūkst. litų, tuomet po 2 tūkst. pasiūlė skirti vicemeras Jonas Pinskus ir Š. Birutis, 1 tūkst. litų – Natalija Šliachtič.

Paramos iš rezervo skirta ir Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus miesto skyriui kalėdinės eglutės šventei organizuoti. 5 tūkst. litų tam skirta iš Tadeušo Lavrynovičiaus „kvotos“. Lenkų sąjungai vadovauja parlamentaras Michalas Mackevičius, T. Lavrynovičiaus bendražygis Lietuvos lenkų rinkimų akcijoje.

Tarybos narys, mero Artūro Zuoko bendražygis, galiūnas Žydrūnas Savickas 4,5 tūkst. litų skyrė viešajai įstaigai „Vilniaus kultūrizmo ir fitnio klubų sąjunga“ Lietuvos jėgos trikovės čempionato varžyboms organizuoti, 3,5 tūkst. litų – Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijai rinktinės narių pasiruošimui Lietuvos čempionatui ir federacijos internetinio tinklapio priežiūrai.

Tuo metu taip pat A. Zuoko bendražygė tarybos narė Rūta Vanagaitė 1,5 tūkst. litų skyrė Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos Mokinių tarybai stalo futbolo stalui įsigyti.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narė, rudenį į Seimą išrinkta Vanda Kravčionok dar eidama tarybos narės pareigas inicijavo, kad 2,5 tūkst. litų būtų skirta bendrovės „Znad Willi radijo stotis“ veiklai paremti. Politikė BNS aiškino rėmusi visuomeninei svarbų projektą – laidų ciklo apie Česlovą Milošą rengimą.

„Jeigu yra visuomeninė mintis, jeigu žurnalistė nori kažką tokio visuomenei padaryti, jinai rašo projektą ir kreipiasi, kadangi UAB pati tokių nefinansuoja“, – aiškino politikė.

Finansų ministerija apie rezervo lėšų naudojimą Vilniaus savivaldybėje teigė galinti pasakyti tą patį, ką pernai, kuomet ragino savivaldybių administracijų direktorių rezervo lėšas naudoti toms reikmėms, kurių negalima suplanuoti rengiant ir tvirtinant savivaldybės biudžetą.

„Jokio naujo komentaro ir negalėtų būti. Mes tą patį pasakytume ir dabar (...). Kaip matome, situacija nuo praeitų metų nelabai pasikeitė“, – BNS sakė ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vytautas Lenkutis.

Ministerija teigia, kad savivaldybės pagal Lietuvos įstatymus yra pakankamai laisvos spręsti dėl lėšų, kurios skirtos jų savarankiškoms funkcijoms, naudojimo, tačiau pabrėžiama, kad rezervo paskirtis – nenumatyti atvejai.

„Rezervo naudojimo esmė – nenumatytiems, neplanuotiems atvejams. Vargiai prie tokių priskirtume politinius ar kultūrinius renginius“, – pernai metų gale paaiškėjus rezervo naudojimo Vilniuje aplinkybėms teigė ministerija.NAUJAUSI KOMENTARAI

juozas

juozas portretas
nesuprantu antrastes neaiskus skirstyms,gal labiau tiktu-kaip visada,cia Lietuva asaru pakalne...

Lietuvis

Lietuvis portretas
Neskaitau straipsnių, kuriuose klaidos mirga jau pavadinime. Gėda turėtų būti ne tik autoriui, bet ir pačiam DELFI portalui. Liūdnos beraščių Kalėdos...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių