Mokesčių Vilnius sumoka daugiausia, bet GPM - kaip prieš dešimtmetį

Vilniaus miesto taryba patvirtino Vyriausybės ir Seimo suplanuotą 2013 metų sostinės biudžetą, kuris, įskaitant visus finansavimo šaltinius – mokesčius (gyventojų pajamų, turto ir kitus), specialiąją tikslinę dotaciją (pavyzdžiui, mokinio krepšelio lėšas), skolintas lėšas, privatizavimo ir kitas pajamas, – sieks 1,377 mlrd. litų. Lyginant su 2012 metais, miesto biudžetas mažėja beveik 149 mln. litų arba apie 10 proc. - praneša Vilniaus savivaldybė.

„Vilniečiai dirbdami sumoka apie 40 proc. visoje šalyje surenkamo gyventojų pajamų mokesčio, tačiau miestui Vyriausybė ir Seimas skyrė itin mažą šio mokesčio dalį, likusi surinktų lėšų dalis patenka į šalies biudžetą ir perskirstoma kitoms savivaldybėms. Palyginimui, sostinė į valstybės iždą sumoka per 505 mln. litų, o miestui lieka tik apie 366 mln. litų. Pavyzdžiui, Kauno indėlis į valstybės iždą yra apie 20 mln. litų, Klaipėdos – 23,1 mln. litų“, - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vienas iš svarbiausių miesto biudžeto pajamų šaltinis yra gyventojų pajamų mokestis. Tačiau šio mokesčio dalis tenkanti Vilniui Vyriausybės ir Seimo sprendimais vis dar išlieka artima 2001 metų lygiui ir siekia 366,1 mln. litų (2001 metais buvo surinkta 347,7 mln. litų GPM, 2013 metais planuojama – 366,1 mln. litų).

Be to, sostinės savivaldybė 2013 metais planuoja skolintis mažiau nei praeitais metais – apie 64 mln. litų. Miestas skolinsis išskirtinai senoms skoloms grąžinti (36,4 mln. litų) ir projektams, remiamiems Europos Sąjungos ar kitų tarptautinių fondų, bendrai finansuoti (28,1 mln. litų).

Vilniaus savivaldybė 2013 metais ketina grąžinti 94,8 mln. litų skolų. Daugiausia skolinamasi Miesto ūkio ir transporto paslaugoms užtikrinti.

Sostinės biudžete numatoma apie 11 proc. mažiau išlaidų nei 2012 metais. Dėl Seimo ir Vyriausybės sprendimais skiriamo nepakankamo miesto finansavimo, taip pat valstybės institucijų tvirtinamų netinkamų prognozių miesto biudžetui, sostinės skola siekia apie 1 mlrd. litų.

Savivaldybė savo ruožtu optimizuoja įmonių ir įstaigų veiklą, savo struktūrą taip įvesdama papildomas taupymo priemones, perfinansuoja skolas (pavyzdžiui, perfinansavus dalį skolų per 5 metus bus sutaupyta 11 mln. litų). Pagrindiniai sutaupymai dėl savivaldybės administracijos ir įmonių veiklos optimizavimo ir sujungimo, viešųjų pirkimų procedūrų gerinimo ir kitų priemonių per 2012 metus siekia apie 45 mln. litų.

Vilnius toliau išlieka vienu iš Lietuvos miestų, kurio biudžete Vyriausybės ir Seimo sprendimais vienam gyventojui tenka mažiausiai gyventojų pajamų mokesčio. Padalinus miestui biudžeto įstatymu numatytą gyventojų pajamų mokesčio sumą iš gyventojų skaičiaus, vienam gyventojui Vilniaus biudžete tenka 663,3 Lt gyventojų pajamų mokesčio. Tuo tarpu kauniečiui tenka 947,2 Lt, Klaipėdos gyventojui – 810,7 Lt, Šiaulių – 731,5 Lt, Panevėžio – 671,5 Lt. Net ir mažesniuose šalies miestuose vienam gyventojui tenka iki 45 proc. daugiau GPM nei vilniečiams – pavyzdžiui, Birštono savivaldybėje 961,7 Lt, Visagino – 808,9 Lt.

Vilnius ilgą laiką Vyriausybės ir Seimo sprendimais buvo miestas-donoras, dėl ko sostinės skola per 2007–2011 m. padidėjo 500 mln. Lt, o vien dėl konstituciškai nepagrįstai priskirtos funkcijos miestui – lengvatinio keleivių vežimo kompensavimo vykdymo savivaldybė patyrė 257 mln. Lt nuostolių. Šiuo metu, Vyriausybės ir Seimo sprendimais tik apie 40 proc. surenkamo GPM lieka Vilniaus biudžete, apie 60 proc. – perskirstoma kitiems miestams ir Valstybės biudžetui, o tuo tarpu beveik visoms kitoms savivaldybėms paliekama 100 proc. mokesčio.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių