Lietuvos prekybininkams įsitvirtinti Lenkijos rinkoje nelengva

Lietuvos prekybininkams verta orientuotis į Lenkijos rinką, tačiau norint joje įsitvirtinti patariama susirasti patikimą partnerį – Lenkijos įmonę.

Kaimyninėje šalyje pageidaujantys dirbti verslininkai, šalies vidaus rinkoje gali konkuruoti produkcijos kokybe ir žemesne kaina. Lenkijos visus stambiausius tinklus valdo užsieniečiai, todėl parduotuvėse šalia lenkiškos vietinės produkcijos, gausu prancūziškų, portugališkų ir vokiškų prekių, praneša LTV „Panorama“.
 
Lenkijos rinkas išstudijavę specialistai pataria į šią rinką besidairantiems smulkiems verslininkams nusiteikti, kad reikės daug laiko ir kantrybės laukiant pelno.

Lenkijoje veikia 22 tūkstančiai įmonių su užsienio kapitalu – jų parduotuvėse platus prekių asortimentas iš viso pasaulio.

Norint bent su viena preke įsitvirtinti stambiuose prekybos tinkluose, kuriuos valdo prancūzai, portugalai ar vokiečiai, tenka sumokėti 100 tūkstančių eurų pradinį mokestį, mokestį už lentynas ir sutartis gali būti sudaryta vos pusei metų.

Todėl siūloma ieškoti patikimo vietos partnerio.

„Tačiau atsiminkim, kad patekti ir uždirbti yra skirtingi dalykai. Tai [patekimas į rinką] nėra sėkmės garantas, kad jūs uždirbsite Lenkijoje. Reikia investuoti, tai yra būtinybė – ar tai būtų reklama, ar tai būtų vadybininkas, agentas, bet investuoti reikia“, – sako Vygandas Uksa, „Verslios Lietuvos“ atstovas Lenkijoje.

Kad Lenkija yra labai perpektyvi rinka, neabejoja Lietuvos verslininkai, atidarę parduotuvę Lietuvos–Lenkijos pasienyje – Ogrodnikų muitinės sandėliuose.

„Dauguma lietuvių į Lenkiją važiuoja pigiau apsipirkti. Pasienis yra arčiausiai Lietuvos sienos, toje parduotuvėje ir galima apsipirkti pigiau, neišleidžiant pinigų kurui. Būtent dalį pasienio rinkos ir Seinų, Suvalkų rinkos tikrai galima atsiriekti“, – teigė verslininkas Aleksandras Rybakovas.

Prieš tai ištyrę rinką Balstogėje ir Varšuvoje ir ten atidarę parduotuves, verslininkai sako didžiulėje rinkoje galintys konkuruoti tik produkcijos kaina ir kokybe.

„Lenkijos klientas yra labai išrankus, jeigu šnekėtume apie visą Lenkiją. Jis prisiriša ir nesvarbu, kad yra geriau. Labai sunku juos privilioti – turi įrodyti žmogui ir kaina, ir kokybe, ir aptarnavimu, kad pas tave yra geriau nei kitur“, – tvirtina A. Rybakovas.

„Konkurencija Lenkijoje yra labai didelė, daug didesnė negu Lietuvoje, nes ten žaidėjų mažmeninėje prekyboje yra apie šimtas, kai tuo metu Lietuvoje pagrindiniai yra keturi. Jeigu seksis užimti dalį rinkos, tai plėsimės. Jeigu nesiseks, tai nesiplėsim“, – kalbėjo verslininkas Marius Gumbrevičius.

Išstudijavę Lenkijos rinkas specialistai Lietuvos verslininkams pataria ne tik ieškoti partnerių, bet ir platintojų, kurie priimtų lietuvišką produkciją ir ją tiektų prekybai. Ir ragina Lietuvos verslininkus investuoti į Lenkiją, nes lenkai mėgsta lietuviškus mėsos ir pieno produktus.

„Lenkijoje ateina mada, ypač maisto pramonėje, kai dairomasi ne į pačią pigiausią prekę. Lenkijos žmonės turtėja ir žvalgosi kokybės, ekologiškų produktų [paklausa] sparčiai auga. Lietuvos kompanijoms reikia tuo pasinaudoti. Pasinaudoti proga ir surasti partnerius, ir pradėti vykdyti savo verslą Lenkijos teritorijoje“, – įsitikinęs „Verslios Lietuvos“ atstovas Lenkijoje V. Uksa.

Jis primena, jog būtiniausių prekių kainos Lenkijos pakraščiuose skiriasi nuo kainų Varšuvoje – čia jos aukštesnės, bet tuo pačiu ir biurokratija pradedant verslą Varšuvoje didesnė.


Šiame straipsnyje: prekybadarbo rinkaLenkija

NAUJAUSI KOMENTARAI

rrrrrr

rrrrrr portretas
Durni tie LIETUVIAI, savo rinka susitvarkykit po to lyskit.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Aplinkos ministerija ramina: miškų darbuotojai bus išsaugoti
  Aplinkos ministerija ramina: miškų darbuotojai bus išsaugoti

  Šalies miškų urėdijų pertvarką inicijavusi Aplinkos ministerija tikina, kad reforma nepalies miškininkų - steigiant vieną miškų valdymo įmonę, jiems bus pasiūlyta pasirašyti naujas sutartis. Ministerijos atstovų te...

  1
 • Atlyginimai Lietuvoje: kels šiemet ar nekels?
  Atlyginimai Lietuvoje: kels šiemet ar nekels?

  Nors prekių ir paslaugų kainos šiandien šturmuoja rekordines aukštumas, tik nedaugelis dirbančių lietuvių tiki, kad aukštyn pajudės ir jų atlyginimai. Tokiomis įžvalgomis dalinasi specialistų paieškos portalas cvmar...

  1
 • Krovinių vežėjų „Brexit“ negąsdina
  Krovinių vežėjų „Brexit“ negąsdina

  Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) automobiliais vežamų krovinių srautui per Lamanšo sąsiaurį, skiriantį Britų salas nuo Europos žemyno, turės mažesnę įtaką negu Rusijai įvestos ES sankcijos, rašo ...

 • Sirgimo matematika: ar sirgti apsimoka?
  Sirgimo matematika: ar sirgti apsimoka?

  Nuo trečios dienos susirgusiam dirbančiam žmogui pradeda mokėti „Sodra“, ligos pašalpa (nuo 2015 m.) siekia 80 proc. atlyginimo dydžio. ...

 • Ministras atmeta kaltinimus dėl prekybos mediena monopolizavimo
  Ministras atmeta kaltinimus dėl prekybos mediena monopolizavimo

  Aplinkos ministras atmeta kaltinimus, kad miškų urėdijas norima sujungti, siekiant monopolizuoti prekybą mediena. ...

  1
 • Sušvelninti reikalavimai Lietuvos bitininkams
  Sušvelninti reikalavimai Lietuvos bitininkams

  Žemės ūkio ministerija iki šiol grasinusi, nuo šių metų, įveda suvaržymus vadinamiesiems „sofos“ ūkininkams, tačiau sušvelninami reikalavimai bitininkams. ...

 • Mokesčių sujungimas: kas praloštų?
  Mokesčių sujungimas: kas praloštų?

  Vyriausybei paskelbus apie galimą mokesčių pertvarką, kad visas įmokas „Sodrai“ mokėtų darbuotojas – dabar 31 proc. už jį sumoka darbdavys. ...

  1
 • Kas atsitinka su senais televizoriais?
  Kas atsitinka su senais televizoriais?

  Senų televizorių perdirbimas yra brangus procesas, tačiau tą daryti būtina. Sąvartynuose ar prie konteinerių paliekami televizoriai teršia aplinką ir gali sukelti nepageidaujamą poveikį mūsų sveikatai. Koks yra senų televizorių, kurių kas...

  1
 • Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?
  Kokių darbuotojų poreikis pernai augo?

  Pernai bendras skelbimų skaičius apie reikiamus darbuotojus išaugo daugiau nei dešimtadaliu – apie 12 procentų, atskleidžia darbo portalo CVbankas.lt statistika. Darbdaviai aktyviau ieškojo darbuotojų, kūrė naujų darbo viet...

  2
 • Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus
  Vilniuje „pagalvės“ mokesčio kol kas nebus

  Vilniaus politikai atsisakė idėjos įvesti aptarnavimo rinkliavą į Lietuvos sostinę atvykstantiems turistams. ...

Daugiau straipsnių