Lietuvoje verslą turintis F. Mazzela: lietuvių algos ne blogesnės nei italų

  • Teksto dydis:

Emigracijos skaičiai ir toliau rodo, kad lietuviai masiškai bėga iš Lietuvos. Vien per praėjusius metus Lietuvą paliko apie 50 tūkst. tautiečių, o 2017-ųjų statistika rodo, kad tempai nemažėja.

Antradienio popietę LNK laidoje „Yra, kaip yra“ lietuviai sakys, kad mūsų šalyje pragyventi yra neįmanoma, tačiau su jais nesutiks Lietuvoje gyvenantis italas. Jo nuomone, čia galima ir gyventi, ir prasigyventi.

Fabrizio Mazzela Lietuvoje gyvena jau 12 metų. Pirmą kartą į mūsų šalį jis atvyko mokytis pagal „Erasmus“ programą. Vyras sako, kad Lietuvoje jam patinka ir čia tikrai geriau negu jo tėvynėje Italijoje. Mūsų šalyje Fabrizio yra įsteigęs įmonę bei dirba gidu.

Vyras pripažįsta, kad mokestinė našta Lietuvoje yra gana didelė, tačiau pripažįsta, kad tai nėra daugiau nei kitose šalyse. Fabrizio teigia, kad Lietuvoje atlyginimai nėra tokie prasti, kaip patys lietuviai įsivaizduoja, bei jau dabar turbūt lenkia Pietų Europos vidurkį. Jis priduria sunkiai įsivaizduojantis, kad universitetą baigęs italas Italijoje gautų iškart darbą ir 1000 eurų atlyginimą.

Tačiau kita laidos dalyvė Inga negali taip teigiamai kalbėti apie Lietuvą, kadangi jai tenka pragyventi vos už 94 eurus per mėnesį. Moteris turi 15 metų sūnų, alimentus vyras moka nereguliariai, todėl ji vis dažniau mąsto apie emigraciją. Inga pasakos, kad penkerius metus viename prekybos centre dirbo apsaugos darbuotoja, uždirbdavo 320 eurų, o sumokėjus buto nuomą jai likdavo vos 40 eurų maistui. Moteris pasakos, kad maistas jos yra skurdus – bulvės, kruopos, o mėsa – prabanga.

Ukrainiečiams Lietuvoje padedančios įsidarbinti bendrovės atstovės Viktorijos teigimu, Lietuvoje yra didelė statybininkų, virėjų, siuvėjų ir tolimųjų reisų darbuotojų paklausa. Anot jos, ukrainiečiai atvykę į Lietuvą uždirba 600–700 eurų, o už minimumą jie čia dirbti nevažiuoja.

Visa laida – šį antradienį 17 val. 25 min. per LNK.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių