Lietuviai suvalgo vis daugiau šokolado

Nors iki Kalėdų daugiau nei savaitė, saldainių fabrikai darbo tempą jau mažina. Tuo metu mažiesiems gamintojams pats darbo įkarštis. Prieš didžiąsias metų šventes saldumynų nuperkama daugiausia, tačiau esą lietuviai yra labai konservatyvūs, kai renkasi, kokį šokoladą ar saldainius pirkti.

Viename seniausių saldainių fabrikų kalėdinis darbymetis prasidėjo dar spalio pabaigoje. Prekybos centrai savo užsakymus išsivežė lapkrity, o dabar baigiamos pakuoti dovanėlės, kurių šventiniams renginiams užsisakė vaikų darželiai ar verslo partneriams didesnės bendrovės ir įstaigos.

Konditeriai sako, kad šiemet jau pardavė apie 250 tūkst. vienetų kalėdinių dovanėlių vaikams, pernai – bemaž penktadaliu daugiau. Tačiau tikimasi, kad pardavimus kompensuos nauji gaminiai.

Tačiau prekybos saldumynais pagyvėjimą teigia pajutę mažieji gamintojai, kasmet prieš Kalėdas susišluojantys didžiausius pelnus. Šios, pagrindinės metų šventės, esą nenurungia net  Valentino diena.

„Lietuvos maisto pramonės" asociacijos duomenimis, šalyje šokolado ir tikrų šokoladinių saldainių rinka šiemet ūgtelėjo 5 proc. Tačiau esą lietuviai yra konservatyvūs vartotojai, nes pasirinkę vieną šokolado ar saldainių rūšį, jai ilgai lieka ištikimi. Be to, palyginti su kitų šalių saldumynų mėgėjais, saldainių suvalgo mažiau.

„Jei lietuvis vidutiniškai suvalgo 3 kg šokolado, tai šveicarai – 11 kg, mūsų netolimi kaimynai estai – apie 4,5, o slovakai – apie 5 kg. Ekonomistai skaičiuoja, kad šokoladas atspindi ir šalies išsivystymo lygį, tad turim kur plėstis„, – sako asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ direktorė Irma Pilipienė.

Konditeriai teigia, kad ankstesniais metais vyravęs saldainių ir šokolado vartojimo sezoniškumas, kai vasarą juos pakeičia ledai, baigia išnykti.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

tata

tata portretas
baik su savo skurdinimu Lietuvos jau atsibodaj

tatai

tatai portretas
Matyt puikiaii gyveni, o gal prie valdzios?...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių