Lietuva pagal konkurencingumą pasaulyje – 45-ta

Lietuva pagal konkurencingumą užima 45 vietą tarp 144 pasaulio valstybių. Per metus pagal konkurencingumo indeksą Lietuva smuktelėjo žemyn viena pozicija - pernai jai teko 44 vieta tarp tuomet vertintų 142 šalių.

Pasaulio ekonomikos forumas (World Economic Forum) antradienį paskelbė 2011-2012 metų konkurencingumo ataskaitą.

Šiemet į reitingą buvo įtrauktos Gabonas, Gvinėja, Liberija, Seišeliai ir Siera Leonė, kai kurios šalys nebuvo vertintos, pavyzdžiui, Sirija.Lietuva reitinge atsidūrė greta 44 vietą užėmusio Barbadoso ir 46 vietą užėmusio Azerbaidžano.

Estija reitinge toliau pirmavo tarp Baltijos šalių, tačiau smuktelėjo iš 33 vietos į 34-ą, Latvija per metus padarė pažangą ir iš 64 vietos pašoko į 55-ąją.

Lenkija išlaikė 41 vietą, Rusija iš 66 vietos smuktelėjo į 67.Ataskaitoje ir toliau gerai vertinamas Lietuvos gyventojų aukštojo išsilavinimo lygis (26 vieta pasaulyje), taip pat IT raštingumas (33), tačiau didžiausi stabdžiai, ekspertų nuomone, išlieka maža rinka (74), prastai išsivysčiusi finansų rinka (87) bei prasta makroekonominė aplinka (75).Ekspertai pastebėjo, jog Lietuvoje yra nedideli prekybos tarifai (6 vieta), lankstus darbo mokesčio nustatymas (8), tačiau sudėtingas darbuotojų samdymas ir atleidimas (118), didelis „protų nutekėjimas“ (117), Vyriausybės reguliavimo našta verslui - didelė (111).

Pagal valdžios netikslingą išlaidavimą Lietuvai teko 90 vieta pasaulyje.Pasaulio ekonomikos forumo ekspertų vertinimu, Lietuva atsiliko nuo inovatyviausiomis pripažintų 35-ių šalių grupės ir kartu su Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija ir kitomis buvo priskirta į vadinamąją antrąją pereinamąją grupę, kurioje - 21 šalis.

Už inovacijų lygį Lietuvai skirta 47-oji vieta pasaulyje.Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai, vertindami šalis, išskyrė tris pagrindinius kategorijas - pagrindinius reikalavimus, efektyvumą skatinančius bei inovacijas skatinančius veiksnius.

Lietuvai pagal šiuos kriterijus šiemet skirtos atitinkamai 49, 46 ir 47 vietos.Pasaulio ekonomikos forumo ekspertų vertinimu, konkurencingiausia pasaulio šalimi išliko Šveicarija, antrąją vietą išlaikė Singapūras, o į trečiąją vietą pakilo Suomija, į ketvirtąją nustūmusi Švediją.

Toliau dešimtuke rikiavosi Olandija, Vokietija, didžiausia pasaulio ekonomika JAV liko septinta, po jos - Didžioji Britanija, Hong Kongas ir dešimtuką užbaigė Japoniją.

Pasaulio ekonomikos forumas konkurencingumo indeksą skelbia šeštuosius metus iš eilės. 2010 metais Lietuvai teko 47 vieta, 2009 metais - 53, 2008 metais - 44, 2007 metais - 38 vieta.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

Dorovinė norma

Dorovinė norma portretas
Nėra kuo pasididžiuoti. Neigiamų faktorių daugiau, negu teigiamų. Krikščionys-demokratai turi išvesti visuomenę iš žmogiškumo ydų (karjerizmo, konkurencijos, korupcijos).
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių