Liberalsąjūdiečiai remia atominės elektrinės statybą

Valdantiesiems priklausantys liberalsąjūdiečiai ketina pritarti naujos atominės elektrinės (AE) statybą reglamentuosiantiems įstatymams, tačiau iki balsavimo nori gauti atsakymą į klausimą, kaip Lietuva ir strateginis investuotojas Japonijos korporacija „Hitachi“ elgsis, jeigu Latvija ir Estija atsisakys prisidėti prie projekto.

„Klausimų, kurių kyla dėl naujos atominės elektrinės vis dar yra ir tų atsakymų vis dar stengiamės juos visus išgirsti, bet šiandien linkstama į tai, kad šitą svarbų labai projektą  turėtume palaikyti tam, kad jis galėtų  galėtų judėti toliau į kitas įgyvendinimo stadijas. Vienas iš klausimų yra - visgi  kas atsitiks tada, jeigu Latvija ir Estija kaip projekto partneriai nepadarys pirmųjų  įnašų įsteigus bendrovę ir kaip tada elgsis Lietuva, kaip Hitachi“.

Čia turime labai aiškiai išgirsti patvirtinimus mūsų atsakingų pareigūnų, kad šitame etape Lietuva kol kas, priėmus  įstatymus, jokių finansinių įsipareigojimų neprisiima. Konkretūs realūs įsipareigojimai prasideda įsteigus bendrovę, formuojamas statinis kapitalas ir kada  kiekvienas akcininkas turės dėti konkrečius pinigus  į projekto vystymą", - pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė liberalsąjūdiečių lyderis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Jis neslepia, kad  atsakymas į šį klausimą padės galutinai priimti sprendimą per balsavimą Seime.

„Be jokios abejonės, Seimo nariams turi būti pilnas aiškumas, kaip projektas toliau bus vykdomas ir mūsų apsisprendimą labai apsunkintų jeigu nebūtų atsakytų  į kažkokius mūsų konkrečius klausimus, bet bendrąja prasme, manoma, kas atominės  elektrinės pastatymas yra labai didelis ir vienas svarbiausių Lietuvos istorijoje ekonominių  projektų, todėl be jokios  abejonės jis turi būti pagrįstas ne tik energetinės nepriklausomybės politiniu siekiu , bet ir konkrečiu ekonominiu skaičiavimu, kuris  leistų labai aiškiai pasakyti, kad tai nėra nauja mokestinė  būsima našta Lietuvos gyventojams“, - kalbėjo E.Masiulis.

Seimas jau įpusėjo energetikos projektų dokumentų dėl naujos AE svarstymus. Šią savaitę vyks paskutinis Ekonomikos komiteto posėdis, kuriame turėtų būti priimtas sprendimas dėl AE statybos ir komiteto išvada būtų teikiama svarstyti Seimui.Jei Seimas visus AE statybai reikalingus įstatymus priims, vėliausiai birželio 28-ąją planuojama pasirašyti koncesijos sutartį su „Hitachi“ dėl šio didžiausio per šalies istoriją - maždaug 16-18 mlrd. litų vertės - energetikos projekto.Galutiniai investiciniai sprendimai turėtų būti priimti per kelerius artimiausius metus - iki 2015 metų pabaigos. Vyriausybė tikisi, kad elektrinė bus pastatyta iki 2020-2022 metų.


Šiame straipsnyje: atominė elektrinėVisagino AE

NAUJAUSI KOMENTARAI

remia

remia portretas
materiali parama tikrai gerai tegul remia tegul krapsto savo milijonus.

Kęstas

Kęstas portretas
Deja, šis projektas yra grynai politinis, aukojant Lietuvos ekonomiką. Landsbergio-Kubiliaus- Degutienės partija yra atvirai fašistinė, niekinanti ir skriaudžianti mūsų kaimynus lenkus ir rusus. Jų pakurstyta fašistinė isterija užplūdo šalį. Viena Grybauskaitė to nepakeis. Turime fašistinį režimą be fašistų tvarkos. Hitlerio laikais Degutienei liūdnai baigtųsi pagalba vyrui ir sūnui, apvogiant pensininkes, nusipirkusias Snoro investicinius sertifikatus. Rusija liko už Europos Sąjungos ribų. Mus gina NATO naikintuvai. Kodėl mūsų valdžia naudoja pasenusį baidymą rusais, kad įpirštų nuostolingą ir dėl žmonių klaidų tautos išlikimui pavojingą atominę elektrinę? Sakote, mūsų valdžia klysta? Netiesa. Neįmanoma. Tik gerbiamas ponas A. Kubilius ir jo patarėjai gali būti ko nors žinovai. Jie juk visi yra fizikos laborantai, dalinasi mūsų mokesčių pinigus, ir tvirtina, kad mes esame geroji rasė, žymiai geresni, negu lenkai ir rusai kartu sudėjus. Žmonės, kurie sako tokius malonius žodelius, turi žinoti bent kažką.

2-am

2-am portretas
Gaigy,tau neatrodo,kad už savo pliurpalus teks atsakyti?BK yra toks straipsnis,tad lauk šaukimo.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių