L.Balsys: dėl VAE referendumo pavyko surinkti apie 100 tūkst. parašų

Lietuvos žaliosios politikos instituto prezidentas Linas Balsys sako, jog dėl referendumo atominės elektrinės statybų klausimu iniciatoriams pavyko surinkti apie 100 tūkst. parašų.

„Kai mums grįš visi parašų lapai, jų mums trūksta apie tūkstantį, manau, kad mes galime kalbėti apie ne mažiau kaip šimtą tūkstančių parašų, aš manau, kad tai yra labai svarbūs parašai, nesvarbu, kad šitas kiekis neatitinka formalaus referendumui paskelbti reikiamų parašų skaičiaus“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė L.Balsys.

Tuo metu trečiadienį kalbėdamas BNS, L.Balsys svarstė, jog parašų galėjo būti surinkta esą apie 150 tūkst. ir pripažino, jog parašai dar nesuskaičiuoti, nes nėra grįžę iš miestų ir rajonų visi rinkimų lapai.

Be to, L.Balsys trečiadienį BNS svarstė, kad visi parašai galbūt ir nebus skaičiuojami, nes žlugus iniciatyvai ir nepateikus parašų numatytu laiku esą nėra prasmės to daryti.

Jis tvirtino, jog iniciatyvinė grupė dėl referendumo ir toliau tęs veiklą, tapdama visuomeniniu judėjimu.

„Ši kampanija sutvirtino mūsų apsisprendimą ir mūsų įsitikinimą, kad mes savo iniciatyvinės grupės veiklos nebaigiame, mes toliau aiškinsime ir visus reikalus, kurie susiję su atominės statyba, siūlysime konkrečias alternatyvas, kaip galima Lietuvoje išspręsti visus energetikos klausimus be atominės“, - ketvirtadienį sakė L.Balsys.

Kovą įregistruota iniciatyvinė grupė parašus dėl referendumo Vyriausiajai rinkimų komisijai turėjo įteikti trečiadienį. Referendumas rengiamas, jei per tris mėnesius surenkama ne mažiau kaip 300 tūkst. jo reikalaujančių rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Dar viena iniciatyvinė grupė renka parašus dėl privalomojo referendumo atominės elektrinės statybų klausimu, ji parašus VRK turi įteikti iki liepos 17 dienos. Šio referendumo iniciatoriai - Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Viešoji įstaiga „Žalioji Lietuva“, kai kurių savivaldybių vadovai, Seimo nariai.Seimas taip pat ketvirtadienį po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo siūloma kartu su Seimo rinkimais spalio 14 dieną surengti referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos. Dar liko vienas balsavimas dėl dalies opozicijos inicijuoto nutarimo projekto priėmimo.

Ketvirtadienį 64 Seimo nariai balsavo už referendumą paskelbimą, prieš buvo 35, 25 susilaikė.

Tam, kad referendumas būtų rengiamas, liko dar vienas balsavimas parlamente.

Lietuva su Latvija, Estija tikisi iki 2020-2022 metų pastatyti naują atominę elektrinę šalia Ignalinos elektrinės, kurios antrasis iš dviejų reaktorių buvo uždarytas 2009 metų pabaigoje.

Seimas pritarė elektrinės statybai, tačiau galutiniai investiciniai sprendimai bus priimti 2015 metais.aNAUJAUSI KOMENTARAI

liuks

liuks portretas
o reikejo 300 tukstanciu reiskias referenudmas ivyko ir Lietuva pasisake uz Atomine energetika

666

666 portretas
aš juk teisus , jei nori nesurinksi jei nori surinksi , priklauso nuo to kas renka .

Informacija

Informacija portretas
Šie seimo nariai balsavo prieš patariamojo referendumo paskelbimą po svarstymo, jie atvirai pasisako prieš demokratiją, jų neturi likti naujame seime: Adomėnas Mantas, Aleknaitė Abramikienė Vilija, Anušauskas Arvydas, Ažubalis Audronius, Bekintienė Danutė, Bilotaitė Agnė, Čaplikas Algis, Čigriejienė Vida Marija, Dagys Rimantas Jonas, Dautartas Julius, Degutienė Irena, Jankauskas Donatas, Juknevičienė Rasa, Kubilius Andrius, Kuzminskas Kazimieras, Masiulis Kęstutis, Matulas Antanas, Pečeliūnas Saulius, Pupinis Edmundas, Puteikis Naglis, Razma Jurgis, Sabutis Liudvikas, Saudargas Paulius, Stankevičius Česlovas Vytautas, Starkevičius Kazys, Stundys Valentinas, Šedbaras Stasys, Šukys Raimondas, Urbanavičius Justinas, Vareikis Egidijus, Veselka Julius, Vidžiūnas Arvydas, Zingeris Emanuelis, Žeimys Pranas, Žilinskas Rokas. Žmonės, kurie savo priešiškumą demokratijai maskuoja susilaikymu: Auštrevičius Petras, Babilius Vincas, Bacevičius Vaidotas, Bogušis Vytautas, Burba Andrius, Dumbrava Algimantas, Dumčius Arimantas, Endzinas Audrius, Kašėta Algis, Kazulėnas Algis, Kuodytė Dalia, Lydeka Arminas, Liesys Jonas, Luomanas Petras, Margevičienė Vincė Vaidevutė, Masiulis Eligijus, Matuzas Vitas, Melianas Artūras, Nedzinskas Antanas, Ramanauskaitė-Skokauskienė Auksutė, Steponavičius Gintaras, Stirblytė Arūnė, Tamašauskas Erikas, Teišerskytė Dalia, Valinskienė Ingrida.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių