A. Kubilius: daugiabučių renovaciją galėjome atlikti efektyviau

Premjeras Andrius Kubilius, paklaustas apie jo vadovaujamos Vyriausybės padarytas klaidas, mini daugiabučių renovaciją. Ministro pirmininko teigimu, ją buvo galima atlikti greičiau ir efektyviau.

„Sutinku, kad neišvengėme ir klystkelių, didesnių ar mažesnių klaidų. Jų padarėme ir dėl patirties stokos. Tačiau žvelgdamas į ketverius praėjusius metus ypač aštrių klaidų nematau. Galėčiau išskirti daugiabučių namų renovaciją“, - interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė premjeras.

„Šią programą turėjome pradėti per krizę ir tai žmonėms sudarė papildomų sunkumų aktyviau į ją įsitraukti. Pamatę, kad iš pradžių pasiūlytas renovacijos modelis gyventojams nėra labai patrauklus, nes jiems patiems reikėjo apsispręsti dėl paskolos, tik šią vasarą patvirtinome naują tvarką, pagal kurią didelę dalį šio rūpesčio prisiims savivaldybės arba jų įmonės. Prie šio naujo modelio ėjome palyginti ilgai, todėl daugiabučių renovacijos srityje neturime tokių skaičių, kokius iš pradžių planavome. Manau, tai galėjome atlikti greičiau ir efektyviau“, - kalbėjo jis.

Gyvenimo realijų, anot dienraščio, neatitinkančios minimalios mėnesinės algos (MMA) A.Kubilius prie Vyriausybės klaidų nepriskyrė.

„MMA Lietuvoje nuolat išlieka ties 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio riba. Paskutiniais socialdemokratų valdymo metais minimalus darbo užmokestis siekė 38 proc. vidutinio atlyginimo. Lietuvoje MMA santykis su vidutiniu darbo užmokesčiu atitinka ES vidurkį“, - kalbėjo jis.

„Akivaizdu, jog dabar kai kurių partijų deklaruojamos idėjos, kad MMA iškart gali pasiekti 1509 litus, yra populistinės. Bet kokie neatsargūs ketinimai įgyvendinti tokius pažadus gerokai padidintų nedarbą, sukeltų nestabilumo pavojų Lietuvos ekonomikai ir finansams“, - sakė premjeras.

Tuo metu savaitraščiui „Veidas“ A. Kubilius išvardijo daugiau valdančiųjų padarytų klaidų.„Strigo projektai dėl darbo santykių lankstumo padidinimo, valstybinių įmonių netvarkos išgyvendinimo, nes koalicijoje nesugebėjome pasiekti sutarimo šiais klausimais“, - teigė jis.

Paklaustas, ar prie klaidų nepriskiria to, kad valdantieji nepadarė esminių viešojo sektoriaus struktūrinių reformų, premjeras atsakė: „Turiu pripažinti, kad kai kuriose srityse jos pasistūmėję toliau, kitur mažiau, bet tai, kad pavyko biudžeto deficitą sumažinti iki 3 proc, rodo, jog mūsų nuosekli politika davė rezultatą“.

Paklaustas apie svarbiausius Vyriausybės nuveiktus darbus, A. Kubilius tiek vienam, tiek kitam leidiniui išvardijo finansų stabilumo užtikrinimą, ekonomikos atsigavimą, energetinius projektus.

„Svarbiausi ir rezultatų davę darbai - šalies finansų stabilumo užtikrinimas, o tai buvo didžiausias iššūkis per pirmuosius porą darbo metų, taip pat ekonomikos atsigavimas, jos konkurencingumo stiprėjimas, inovatyvumo didėjimas. Tai paskatino eksporto augimą ir sparčiausią tarp ES valstybių ekonomikos augimą, pernai siekusį beveik 6 procentus“, - „Lietuvos žinioms“ kalbėjo jis.

„Trečia, išvarėme sisteminių pertvarkų vagas energetikoje. Jos padėjo labai stiprius pamatus Lietuvos energetikos nepriklausomybei. Tai reiškia, kad mūsų šalies vartotojai artimiausioje perspektyvoje turės galimybę gauti pigiausius europietiškus energetinius išteklius ir paslaugas“, - tęsė A. Kubilius.

Jo teigimu, per ketverius metus Vyriausybė padarė tai, ką reikėjo padaryti: „Gal ir ne viską, ką planavome, bet padarėme tiek, kiek galėjome“.Premjeras teigė nepagrįstą kritiką priimantis kaip natūralų dalyką.

„Kalbėdamas apie vertinimą Lietuvoje, negaliu sakyti, kad mane džiugina kartais nepagrįsta kritika. Tačiau kai kuriuos dalykus priimu kaip natūralius, suvokiu politizuotą jų kilmę ar vykdomomis reformomis nepatenkintų interesų grupių siekį kritiškai vertinti visus mūsų nuveiktus darbus. Mano vidinis vertinimo vardiklis - sąžinė“, - tikino ministras pirmininkas.

A. Kubilius sakė besitikintis, kad per Seimo rinkimus spalį rinkėjai įvertins Vyriausybės pasiekimus objektyviai.

„Bent jau aš į rinkimus žvelgiu tikėdamas, kad žmonės, nepaisydami propagandinio triukšmo, sugebės objektyviai vertinti tai, ką pasiekėme, ko nepasiekėme, ir tai, kas geriausiai garantuotų rezultatų davusios politikos tęstinumą“, - teigė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai. Planuokim didžiausiųjų permainų ir pasitvarkymų laikmetį. Suteikim galias doriems Lietuvos patriotams kurti tobulą laimingų žmonių bendruomenę – didingą Lietuvos valstybę.

onutė

onutė portretas
JO,JO BALSUKIME TIK UŽ KUBILIŲ GREIČIAU GASIM GALĄ VAIO, VALIO
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių