Kaupdami pensijai lietuviai į rekomendacijas atsižvelgti nelinkę

SEB bankas, išanalizavęs pensijų fondo „SEB pensija" apie 260 tūkst. dalyvių 2011 metų ataskaitų, kartu su jomis klientams pateikė beveik 23 tūkst. Individualių rekomendacijų pakeisti pensijų fondą. Tik kiek daugiau negu 1 proc. klientų į banko rekomendacijas atsižvelgė ir 2012 metais perėjo į rizikingesnį ar konservatyvesnį fondą už tą, kuriame kaupė lėšas iki tol.

Keisti pasirinktą fondą į konservatyvesnį buvo rekomenduota 5 tūkst. fondo dalyvių, kuriems iki pensinio amžiaus buvo likę septyneri ir mažiau metų. Rekomendacijų paisė 2,5 proc. jas gavusių šios amžiaus grupės banko klientų. Jaunimas, kuriems iki pensinio amžiaus dar likę daugiau kaip 17 metų, fondus pagal banko rekomendacijas keitė dar vangiau. Pereiti į rizikingesnius fondus buvo rekomenduota 18 tūkst. šios amžiaus grupės fondo dalyvių, bet tik 0,2 proc. į rekomendacijas atsižvelgė.

„Galima daryti prielaidą, kad pensijų sistemos dalyviai yra nelinkę gilintis, kuriame pensijų fonde kaupia, kuo skiriasi pasirinktų fondų galimybės nuo kitų, į kuriuos galėtų pakeisti savo kaupiamą pensiją. Ypač akivaizdi tendencija, kad pensijų fondų grąža nesidomi jaunimas ir dėl to kaupia pernelyg konservatyviai. Kaupiant konservatyviame, mažos rizikos, pensijų fonde ilgą laiką, lėšos apsaugomos nuo infliacijos, tačiau jų vertė nepadidės tiek, kad klientai galėtų padidinti savo senatvės pajamas„, - sako Gediminas Milieška, „SEB investicijų valdymo“ generalinis direktorius.

Pasak jo, renkantis pensijų fondą rekomenduojama atsižvelgti į tris pagrindinius veiksnius: amžių, priimtiną riziką ir kaupimo tikslą. Įvertinus jau įgytą kaupimo patirtį, rekomenduojama pasitikrinti, ar pasirinktas fondas atitinka poreikius, ar tinkama jo rizika ir tikėtina grąža. Kuo daugiau laiko liko iki pensijos, tuo rizikingesnį pensijų fondą galima rinktis, nes per ilgą laikotarpį akcijų rinkų svyravimų įtaka mažėja ir galima tikėtis didesnės grąžos.

Banko duomenimis, dauguma - 68 proc. - fondo dalyvių yra linkę prisiimti vidutinę riziką ir pensijai kaupia vidutiniškai rizikingame pensijų fonde. Po 16 proc. banko klientų dalyvauja rizikingame ir mažos rizikos antros pakopos pensijų fonduose.


Šiame straipsnyje: pensijapensijų fondaibankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir pensininkai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Nuo balandžio mėnesio darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje NPD apie 2830 litų per mėnesį. Nuo balandžio NPD apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. (Tai yra 2013 sausio mėnesio tyrimo duomenys) Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje. Labai blogai atrodom ES “bendrijoje”. Partinių gaujų sukčiai naikina Lietuvą iš seimo bunkerio. Negerai. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto masto emigracija tai byloja. Taigi ... Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Artūru Melianu; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių