Jaunimo nedarbui mažinti per dvejus metus – beveik 100 mln. litų

Jaunimo nedarbui mažinti per dvejus artimiausius metus siūloma skirti 98 mln. litų. Didžiąją dalį lėšų numatoma skirti iš Europos Sąjungos (ES) lėšų.

Tokį lėšų poreikį Vyriausybei pateikė darbo grupė, nagrinėjusi jaunimo nedarbo problemas ir pateikusi Vyriausybei paketą priemonių. Darbo grupės pasiūlymus ministrų kabinetas svarstys pirmadienį.

Daugiau kaip pusė numatytų lėšų - 70,9 mln. litų - 2012-2013 metais siūloma jaunimo verslumo ir savarankiško skatinimui, iš jų 50 mln. litų - mikrokreditams verslui pradėti. Gavusiems tokias paskolas siūloma skirti dar 10 mln. litų - tokios sumos reikėtų maždaug 600 žmonių privalomojo socialinio draudimo įmokoms kompensuoti.

Prognozuojama, kad apie 30 proc. mažų paskolų gavėjų būtų jaunimas.

20 mln. litų iš beveik 71 mln. litų siūloma suteikti projektui „Būk aktyvus darbo rinkoje“ - tęsiant šį projektą, iki 6 tūkst. jaunų žmonių galės pretenduoti į praktinius apmokymus. Be to, 6,4 mln. litų iš bendros sumos būtų skirta jauniems pradedantiems ūkininkams - maksimali parama vienam jų siektų iki 138 tūkst. litų - būtų galima įsigyti žemės ūkio technikos, įrangos, žemės ūkio paskirties žemės, statyti bei rekonstruoti pastatus, infrastruktūrai.

Kitoms priemonėms, skatinančioms jaunimo užimtumą, siūloma skirti po kelis milijonus litų. Pavyzdžiui, 4 mln. litų siūloma skirti jaunimo ugdymui per savanorystę, po 2 mln. litų - pameistrystės mokymui ir pirmųjų verslo metų krepšeliui (iki 6 tūkst. litų).  
Darbo grupės išvadose rašoma, kad šiuo metu jaunimui sunku konkuruoti darbo rinkoje, nes tarp jaunų bedarbių yra gerokai daugiau nekvalifikuotų ir neturinčių darbo praktikos.

„Net apie 60 proc. darbo biržoje registruoto jaunimo neturi profesinio pasirengimo. Daugiau kaip pusė visų jaunuolių neturi darbo patirties“, - rašoma dokumente, pateiktame Vyriausybei.

Pernai šalyje darbo neturėjo 45,3 tūkst. jaunų -15-24 metų amžiaus - gyventojų. Statistikos departamento duomenimis, jaunimo nedarbo lygis pernai siekė 32,9 procento. Tai reiškia, kad kas trečias darbo jėgai priskirtas jaunas žmogus buvo bedarbis.

Darbo biržos duomenimis, 2012 metų sausio 1 dieną šalies darbo biržose buvo 227,1 tūkst. bedarbių, iš jų 29,6 tūkst. jaunų bedarbių.

Pernai šalyje buvo 469,1 tūkst. 15-24 metų amžiaus gyventojų.


Šiame straipsnyje: darbasjaunimo nedarbas

NAUJAUSI KOMENTARAI

anekdotas

anekdotas portretas
teko susidurti su tais mikrokreditais ir skambiomis frazemis jei nori paskolos verslui turi tureti uzstata nes visa tai eina per banka ir galbut tau pasiseks kad tau kazkiek kompensuos dar prikurs kazkokiu kursu bei subsidiju savom firmom kurios tave priims gaus uz tai parama o po kiek laiko isspirs i gatve stai tiek.

Litas

Litas portretas
Vėl bus pinigai panaudoti galimybių studijoms, projektų parengimams, ištaškyti šen bei ten, dar sugebės nugvelbti, kas prieis prie to lovio, o rezultatų jokių. Reikia KONKREČIAI kurti darbo vietas už tuos pinigus, o tada ir rezultatas bus.Juk 100 mln. litų tai tikrai nemaži pinigai.

iq

iq portretas
Toks ne durnas vyrukas Kuodis kartoja visiems atlapaausiams, kad tokiais atvejais reikia taikyti SĄNAUDŲ IR NAUDOS principą. Gūdrūčiai išleido 100milijonų ir pasižiūrim kiek sumažėjo jaunimo nedarbas . Jei atitiko sutartinius reikalavimus - VALIO. Jei efekto jokio ar ne duok dieve padidėjo, ponai gūdrūčiai turi iš savo kišenių tuos 100 mil . grąžinti į biudžetą
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių