I.Šimonytė apie ES paramą: klaidų lygis sumažėjo 3 kartus

Lietuvos finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigia, jog dar kartą patikrinus, kaip Lietuvoje 2010 metais buvo naudojama Europos Sąjungos parama, klaidų lygis galiausiai sumažėjo tris kartus - nuo 1,9 proc. iki 0,7 proc. visos 2010 metais deklaruotos beveik 3 mlrd. litų ES paramos.

„Per tą laiką (nuo vasario, kai Lietuvai buvo sustabdyta ES parama - BNS) institucijos padarė labai didelį darbą, nes tarkime, ten kur buvo pradėti pažeidimų tyrimai, juos baigė, tuos taip pat keturis atvejus su Valstybės kontrole išsiaiškino, ir paaiškėjo, kad tas tikrasis, patikslintas, perskaičiuotas klaidos lygis yra tris kartus mažesnis nei pradinis, kurį nurodė Valstybės kontrolė, jis nesiekia net ir 0,7 proc. Ta informacija buvo pateikta Europos Komisijai ir Europos Komisija atnaujino mokėjimus“, - pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė I.Šimonytė.

Vertindama Europos Komisijos veiksmus, pristabdant paramos išmokėjimą Lietuvai, finansų ministrė teigė, jog Briuselis tokių veiksmų ėmėsi remdamasis prielaida „kas būtų, jeigu būtų“.

„Valstybės kontrolės pradinėje ataskaitoje klaidų lygis, kuris buvo nurodytas, jis ir nebuvo didesnis negu 2 proc. - 1,93 proc. labiausiai tikėtina klaida, tačiau buvo aprašyta keletas atvejų, dėl kurių pati Valstybės kontrolė pasisakė, kad tai neįtakoja klaidų lygio, tačiau Europos Komisija padarė prielaidą, kas būtų, jeigu būtų, priskaičiavo tai prie galimos klaidos ir paprašė papildomų paaiškinimų, sustabdydama deklaracijos apmokėjimą“, - sakė I.Šimonytė.

I.Šimonytė šiemet balandį teigė, kad Europos Komisija pasinaudojo „nevisiškai“ aprašytomis procedūromis - taip ji esą bando išspręsti savo mokėjimo problemas ir šiek tiek atitolinti mokėjimus Lietuvai. EK atstovai tai paneigė. Jų nuomone, tokie ministrės teiginiai yra klaidinantys ir neteisingi.

Europos Komisija teigė, jog laikinai sustabdyti mokėjimus tam tikroms programoms Lietuvoje ji nusprendė laikydamasi aukštų finansų audito ir kontrolės standartų. Komisija tuomet įskaičiavo visus galimus pažeidimus, todėl klaidų lygis, anot jos, siekė 4,4 proc., o tai daugiau už leidžiamą 2 proc. lygį.

I.Šimonytė pirmadienį dar kartą pakartojo, kad šitie įvykiai parodė, jog valstybės institucijos turi geriau bendradarbiauti.

„Manau, kad ateityje, ir šiais metais, diskutuojant audito ataskaitą už 2011 metus, į tas pastabas, kurias dar proceso metu pateiks Valstybės kontrolė, įgyvendinančios institucijos dėmesį atkreips iš karto, o ne atidės tą išsiaiškinimą vėlesniam laikui“, - sakė I.Šimonytė.

Europos Komisija praėjusį ketvirtadienį atnaujino vasarį sustabdytą daugiau nei 0,5 mlrd. litų europinės paramos išmokėjimą Lietuvai - laikinai buvo sustabdytas paramos Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų projektams išmokėjimas, nustačius pažeidimų, 2010 metais panaudojant maždaug 26 mln. litų iš 2,8 mlrd. litų paramos.

Finansų ministerija teigė, kad pakartotinai patikrinus visus projektus, kuriuose nustatyti galimi neatitikimai, klaidų lygis sumažėjo nuo 1,93 proc. iki 0,683 proc. visų 2010 metais deklaruotų išlaidų (beveik 3 mlrd. litų).

Laikinas ES lėšų išmokėjimų sustabdymas nesutrikdė projektų įgyvendinimo – jie buvo finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.


Šiame straipsnyje: Ingrida ŠimonytėES paramaES

NAUJAUSI KOMENTARAI

Germanizacinis teriojimas

Germanizacinis teriojimas portretas
Finansų ministrė terioja Lietuvą. Jai turi būti paskirta teisinė atsakomybė už korupcinius projektus, pastovaus kapitalo nuteriojimą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių