Gudraujančius Kauno taksistus gaudo mokesčių inspektoriai

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI), gavusi pranešimų iš gyventojų dėl taksi paslaugas teikiančių vairuotojų neišduodamų kvitų, vėl tikrino taksistus. Buvo iškintasi, kaip po praėjusiais metais vykdytos kontrolės įmonės bei taksi individualią veiklą teikiantys asmenys laikosi mokestinių prievolių.

Kontroliniai važiavimai parodė, kad taksi verslo sektoriuje dar ne visi rinkos dalyviai įsiklausė į mokesčių administratoriaus pastabas. Todėl mokesčių inspekcijoje įvyko dar vienas susitikimas su Taksi asociacijos nariais. Šį kartą įmonių vadovai perspėti dėl galimų griežtesnių sankcijų.

„Mokesčių inspekcija visuomet pasirengusi bendradarbiauti, patarti, konsultuoti. Bet atlikti kontroliniai važiavimai rodo, kad padėtis rizikingiausiose taksi įmonėse nesikeičia, todėl mes aiškinsimės, kokie aitvarai neša turtus tiems savininkams, kurie nuolat deklaruoja nuostolingą veiklą, o vairuotojams teišgali mokėti vos 100 ar 200 litų per mėnesį“ – sakė Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Vasario mėnesį Kauno AVMI kontrolinį patikrinimą vykdė 33 kartus. Buvo nustatyta įvairių pažeidimų: išaiškintas įmonėje nelegaliai dirbantis vairuotojas, neteisingai pildomi taksometro duomenų žurnalai, pažeidžiama kasos operacijų tvarka ir daugeliu atvejų neišduodami pinigų priėmimo kvitai. Anot AVMI, kad dalis verslininkų sukčiauja, rodo ne tik nustatyti pažeidimai, bet ir tas faktas, kad individualią veiklą vykdančių taksistų mėnesio pajamų apyvarta yra keletą kartų didesnė nei įmonėse dirbančių vairuotojų.

Kauno AVMI, kontroliuodama taksi paslaugas teikiančias įmones bei fizinius asmenis, per praėjusius metus atliko 110 operatyvių patikrinimų, 10 mokestinių tyrimų ir vieną mokestinį patikrinimą. Po atlikto mokestinio patikrinimo dėl vienos uždarosios akcinės bendrovės veiklos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiais metais per kontrolinius važiavimus buvo atlikti 23 operatyvūs patikrinimai ir įmonių vadovams bei vairuotojams surašyta 19  Administracinių teisės pažeidimų protokolų (toliau – ATPK). Vienas protokolas dėl nelegalaus darbuotojo perduotas teismui: darbdaviui gresia bauda nuo 3 iki 10 tūkst. litų.

Mokesčių inspekcija primena, kad kvito neišdavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 100 iki 200 litų, o už neteisingai pildomą taksometro duomenų žurnalą vadovui gresia bauda nuo 250 iki 500 litų.

Be to, Kauno AVMI įspėja, kad taksistams, negirdintiems griežtų perspėjimų, nuolaidžiavimų neverta tikėtis – jie, kaip ir Vilniuje dirbantys kolegos, gali sulaukti ne tik mokesčių inspekcijos, bet ir teisėsaugos pareigūnų dėmesio.NAUJAUSI KOMENTARAI

ne tik

 ne tik portretas
ne tik taksistus gaudykit,kirpyklose irgi cekiu neduoda:) bazeje prekeiviai neturi aparatu,t,tturguose

769

769 portretas
tai imones tikrinkit o ne taksistus kokios algos,lai neapsimeta kad niekas nezino sisremos.dirba tie vairuotojai moka kas be racijos apie 300 o ka susirenka tas ju,o kiek dirba -puse etato ar dar kiek jie patys nezino.

iš tikrųjų

iš tikrųjų portretas
dėl čekių gavimuo: jų niekur negausi nei atėjus pavalgyti "Kepyklėlėje"Mickevičiaus/ Laisvės a., nei kirpykloje "Saulėtekis", nei urmo bazės Mėsos skyriuose. Turiu pabrėžti,juose dirbančiosios darbuotojos labai išradingos, pateikia čekį neatitinkantį sumokėtos sumos. Tas pats vyksta ir kituose smulkuose mėsos ir daržovių kioskuose. Čekį gausi tik pareikalavus pirkėjui. Tokiu būdu lėšos ir suplaukia į privačias rankas, bet ne valstybei.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių