G. Nausėda: rinkimus laimėję politikai gali susitarti dėl mokesčių reformos

  • Teksto dydis:

Naująją valdančiąją koalicija formuosiantys politikai gali susitarti dėl mokesčių sistemos reformos, tuo metu didelių permainų energetikos srityje tikriausiai nebus, teigia SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

Pasak jo, daug kas priklausys nuo partijų, kurios formuos valdančiąją koaliciją, o tai, kad joje nebus 5 proc. barjero neįveikusios minimalios mėnesio algos didinimą akcentavusios Darbo partijos, G.Nausėdos teigimu, galėjo lemti ir didėjantis rinkėjų sąmoningumas.

„Šiuo metu vis dar atviros galimybės, pavyzdžiui, koalicijos tarp valstiečių, socialdemokratų ir kai kurių kitų partijų, arba koalicijos tarp tų pačių valstiečių, Tėvynės sąjungos ir Lietuvos liberalų sąjūdžio - abiejų koalicijų galimybės yra tikrai nemenkos. Bet kuriuo atveju viliuosi ir, matyt, rinkėjai šito tikėjosi, kad bus permainų, bus suaktyvinti darbai ir dėl sveikatos apsaugos, ir švietimo reformos“, - BNS sakė G.Nausėda.

„Aš manau, kad yra galimybių susitarti tarp pagrindinių rinkimus laimėjusių partijų mokesčių politikos klausimais ir tai gali būti nemažas skirtumas, palyginti su pastarąja politine kadencija, kuomet mokesčių reforma taip ir neįvyko“, - pridūrė ekonomistas.

„Dėl to kompromiso paieškos gali būti pakankamai sėkmingos ir mes galime turėti mokesčių reformą, kuri, manau, Lietuvai yra tikrai reikalinga“, - tvirtino G.Nausėda.

Jo teigimu, skaitant partijų programas matyti, kad yra sutariama kai kuriais labai esminiais mokestiniais klausimais.

Pasak jo, energetikos sektoriuje nuomonės akivaizdžiai išsiskiria tik branduolinės energetikos klausimu.

„Aišku, kad yra visiškas pozicijų neatitikimas dėl Visagino atominės elektrinės statybos, kuomet Tėvynės sąjunga pasisako vis dar už tokią galimybę, tuo metu valstiečiai ją kategoriškai neigia. Savaime suprantama, kad čia jokio sutarimo ypatingo negali būti“ - sakė G.Nausėda.

Jo teigimu, kiti dalykai energetikos srityje yra kur kas lengviau derinami, labai nemažai čia buvo padaryta ir per pastaruosius ketverius metus, kai šalies energetinis nepriklausomumas ir saugumas ženkliai išaugo.

„Mūsų energetikai šiuo metu vargu ar reikia ypatingų revoliucijų. Svarbūs infrastruktūros objektai sukurti ir dabar, nekalbant apie dar įgyvendinamus projektus su Lenkija, kur kas svarbesnis yra energetinio efektyvumo klausimas, kaip mūsų verslą energetine prasme padaryti tokiu efektyviu, kad jis galėtų tolygiai konkuruoti tarptautinėje rinkoje ir, kas svarbiausia, sumažintų taršą Lietuvoje (...) Manau, čia tam tikrų pokyčių gali būti ir per ateinančią politinę kadenciją“, - tvirtino G.Nausėda.

Jis atsargiai vertino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ketinimus peržiūrėti naujai priimtą Darbo kodeksą.

„Matyt, kad nebegalime kalbėti apie rato atsukimą atgal, buvusios padėties sugrąžinimą ir tolesnį senojo, pramoninio darbo kodekso galiojimą. To tikrai negalima daryti, tai būtų be galo kenksminga daryti (....) Jei naujasis Darbo kodeksas būtų tobulinamas tam tikrų pataisymų būdu, tikslinant kažkokias nuostatas ar disbalansą tarp saugumo ir liberalumo, jei, jų (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos - BNS) nuomone, jis buvo pažeistas, tada taip, galima dėl to kalbėtis ir galima pataisyti taip, kad niekas nenukentėtų“, - sakė ekonomistas.

„Tačiau jei bus mėginama mauti viską ant kito kurpaliaus, manau, mūsų verslas patirtų ženklų iššūkių, pirmiausiai dėl to, kad Lietuvos investicinis patrauklumas, darbo rinkos cirkuliacijos pagerinimas būtų po labai dideliu klaustuku“, - pridūrė jis.

Dabartinei valdančiąjai koalicijai priklausančios Darbo partijos nesėkmę rinkimuose, pasak G.Nausėdos, lėmė nuolatinis šios partijos susiejimas su įvairiais skandalais, taip pat jos lyderio Valentino Mazuronio sprendimas nedalyvauti rinkimuose.

„Reikia pažymėti ir tai, kad Darbo partija labai akcentavo minimalios mėnesio algos didinimo klausimą ir, nepaisant to, rinkėjai jai pasakė ne. Matyt, kad visgi Lietuvos rinkėjas supranta, jog minimalios mėnesio algos didinimas toli gražu neišsprendžia visų problemų, o jos besaikis didinimas gali net ir sukelti kitų ekonomikos stabilumo problemų. Galbūt iš to galima daryti išvadą, kad rinkėjas yra pakankamai sąmoningas ir ant tokio jauko nebėra pagaunamas“, - tvirtino G.Nausėda.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ne koks

ne koks portretas
pagal nusikalbanti ekonomista ir vel nauji mokesciai neisvengiami idomu kiek reiks moket uz ora ir lietu

ANTI-CORRUPTION TV

ANTI-CORRUPTION TV  portretas
STOP STOP ANTI-CORRUPTION TV 1. Šis Seimas yra laikinas nes yra rengiamas viso PASAULIO LIETUVIŲ 72 VAL. NACIONALINIS STREIKAS LIKVIDUOTI POLITINĘ IR TEISINĘ KORUPCIJĄ, siekiant sugrąžinti 1 000 000 išeiviją. suteikiant jaunimui aukštas pareigas. Šiame Seimo Šou nedalyvavo 1 417 832 protingi Piliečiai. 2. Plačiau žiūrėkite ir skaitykite PIRMOJE EUROPOJE įkurtoje ANTI-CORRUPTION TV Įeiti per YOU TUBE - Justinas BURBA Žemaitijos Prezidentas. 3. ANTIKORUPCINISSTREIKAS LT 4. DEJA SVEIKINAME Generolą Skvernelį, Karbauską,Kepenį,kuriais galima pasitikėti. Bet ir to laikas parodys nuo koalicijos sudarymo. ------------------ ANTIKORUPCINĖS KONSTITUCINĖS PARTIJOS PIRMININKAS Žemaitijos Visuomenės Parlamento Tarybos prezidentas Atsinaujinantis Respublikinio savaitraščio ŽEMAITIJOS PARLAMENTAS leidėjas ir Vyr. redaktorius
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių