Finansų ministras spaudžia VMI vadovus „prisiimti atsakomybę“

Ant Valstybinė mokesčių inspekcijos (VMI) galvos pasipylė kaltinimų lietus. Finansų ministras pareiškė, kad institucija nesugeba nei surinkti pinigų, nei tinkamai jų administruoti. Priekaištų inspektoriams pažėrė ir Valstybės kontrolė, tačiau VMI vadovas teigia, kad rekomendacijų gerinti veiklą jau paisoma.

Sumažėjus įplaukoms į biudžetą, Finansų ministerija suskubo aiškintis, ar VMI dirba tikrai gerai. Išvados, anot ministro, tokios: rizikos valdymo sistema, kuri inspektoriams leidžia gaudyti stambius sukčius, – abejotina; o mokesčių administravimo spragos - rimtos.

Esą nenormalu, kai ūkiui augant tai neatsispindi mokesčių surinkime. Į biudžetą gauta PVM suma šiemet nuo plano atsiliko 300 mln. litų. PVM mokėjimo prievolė per ketvirtį ūgtelėjo 2 proc., – perpus mažiau, nei augo vartojimas šalyje.

„Aš manau, kad šitoj situacijoj, be abejo, VMI vadovybė turėtų prisiimti atsakomybę“, – LRT televizijai teigė R. Šadžius. Tačiau jis, prašomas patikslinti, ką turi galvoje, nebekomentavo.

VMI veiklą nagrinėjusi komisija, anot finansų ministro, bus nuolatinė. Tai leis inspektorius kontroliuoti ir, reikalui esant, greitai patikrinti, kas vyksta.

Priekaištų VMI pareiškė ir Valstybės kontrolė. Mokesčių fondas tvarkomas, anot jos, pažeidžiant įstatymus.

Mokesčių inspekcijos vadovas Modestas Kaseliauskas komentuoti atsisakė, bet pranešimuose spaudai teigia, kad į siūlymus gerinti veiklą jau reaguojama.

„Finansų ministerija pateikė geras metodinio pobūdžio rekomendacijas, leisiančias dar labiau pagerinti mokesčių administravimą. Jos jau įgyvendinamos. Mokesčių administratorius, atsižvelgdamas į ministerijos siūlymą tobulinti rizikos valdymo modelį ir rizikos vertinimo sistemą, dės pastangas, kad šie veiklos procesai taptų dar optimalesni.Valstybės kontrolės rekomendacijos irgi jau įgyvendinamos. Per mėnesį planuojama įvykdyti 70-imt proc. jų“, – pranešime teigia M. Kaseliauskas.

LRT televizijos kalbintas ekonomistas Romas Lazutka spręsti, kuri pusė teisi, nesiima, tačiau konstatuoja, kad įplaukų į biudžetą problema – jau ilgalaikė.

„Praėjo penketas metų ir kainos augo, o gyventojų iš biudžeto gaunamos pajamos – nesvarbu, ar tai algos, ar socialinės išmokos – yra įšaldytos. Tai yra tragedija ir tikrai reikia rinkti mokesčius daug geriau. Ir būtų gerai, kad tas nedidelis, sakykim, konfliktas, išaugtų į rimtą nacionalinę programą. Arba galėtume daryti tam tikrą vajų, kad reikia pagaliau lietuviams mokesčius mokėti“, – komentavo R. Lazutka.

Lietuva mokesčių surenka maždaug 26 proc. nuo BVP ir pagal tai yra paskutinėje vietoje ES-oje. Šios vidurkis – apie 40 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

OHO

OHO portretas
O ar ministras " prisiims atsakomybę" už laisvųjų ekonominių zonų kūrimą, atleidžiant stambųjį verslą nuo mokesčių? Ar čia ne konkurencinių sąlygų pažeidimai? Tai ką, turbūt nori darbo pajamas dar apmokestint, juk neapmokestinamųjų pajamų nedidina? Ar tas ministras nebuvo Vokietijoje, Anglijoje, nežino, kokios ten neapmokestinamos pajamos? Kelis kart didesnės nei Lietuvoje?

JO

JO portretas
Inflaicija nuo 2009 metu padidėjo 1/5, o pensijos buvo sumažintos. Jų niekas ir negražina. Pensininkai ir minimalius atlygius gaunantys yra absoliutūs skurdeliai.

finansai

finansai portretas
Kaip galima surinkti mokescius, jeigu statistinis lietuvis ruko rusiskas cigaretes, geria baltarusiska degtine ir pilasi baltarusiskus degalus, maista perka lenkiska, o drabuziais apsirupina Anglijoje. Toms valstybems ir sumokami mokesciai, PVM ir akcizai. Dar galima prideti skandinavu bankus, kurie uzdirbtus pinigus taip pat issiveza nesumokedami jokiu mokesciu. Dar pakelkite kainas ir mokesciu surinksit tik 10% nuo BVP. Labai viskas elementaru. Kuo didesnes kainos ir mazesnes zmoniu pajamos, kuo didesne kontrabanda, kuo mazesnis vidaus vartojimas, tuo maziau surenkama mokesciu. Jeigu finansu ministras to nesuvokia, tegul eina gatviu sluoti.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių