Europos Komisija parėmė VAE projektą

Europos Komisija pateikė teigiamą nuomonę dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto.

Apie tai pranešė Lietuvos deleguotas eurokomisaras Algirdas Šemeta.

„Komisijos nuomonė dėl VAE projekto yra palanki. Tokiu būdu Komisija atvėrė duris strateginiam Lietuvos projektui, kuris padėtų užtikrinti šalies energetinę nepriklausomybę ir Baltijos valstybių integraciją į Europos energijos rinką“, - pareiškė Europos Komisijos narys A.Šemeta.

Palankią nuomonę apie VAE projektą Europos Komisija jau perdavė Lietuvos Vyriausybei.

Energetikos ministerija pranešė, kad remdamasi atliktu projekto vertinimu, Europos Komisija pareiškė, jog jis projektas atitinka Euratomo sutarties tikslus.

„Europos Komisijos nuomonė pateikta atsižvelgiant į tai, kad VAE projektas bus įgyvendinamas laikantis šiuo metu numatytos struktūros ir apimties. Komisijos nuomone, projekto įgyvendinimo bendrovė turėtų būti grindžiama tvirta vidaus valdymo struktūra ir patikimomis bei projektui įgyvendinti pakankamomis finansavimo priemonėmis. Komisija itin palankiai vertina Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) patvirtinimą, kad išduodant licencijas, susijusias su VAE projektavimu ir eksploatavimu, kaip privalomas kriterijus bus įtrauktas testavimas nepalankiausiomis sąlygomis. Tam, kad VATESI galėtų vykdyti savo reguliavimo pareigas, jai turėtų būti užtikrinti pakankami žmogiškieji ir finansiniai ištekliai“, - pranešė ministerija.

Europos Komisijos nuomone, VAE turėtų išlikti ekonomiškai gyvybinga, nepaisant to, kad ateityje regione gali veikti kelios naujos branduolinės elektrinės.

Europos Komisija savo nuomonę Lietuvai pateikė įvertinusi pernai spalio 10 dienos Lietuvos oficialų pranešimą apie VAE projektą ir per kelis diskusijų etapus aptarusi visus šio investicinio projekto elementus. Šis pranešimas Europos Komisijai buvo pateiktas remiantis Europos atominės energijos bendrijos sutartimi.

Teigiama Europos Komisijos nuomonė, pateikta pagal Euratomo sutarties nuostatas, suteikia galimybę branduolinės energetikos projektams pasinaudoti ES finansavimo instrumentais, pavyzdžiui, Euratome ir Europos investicijų banko paskolomis.

„Europos Komisija pareiškė suprantanti, kad šiuo projektu siekiama įgyvendinti svarbiausią Lietuvos energetikos politikos tikslą – užsitikrinti visišką energetinę nepriklausomybę“, - teigia Energetikos ministerija savo pranešime.

Seime šiuo metu svarstomi įstatymų dėl VAE statybų, taip pat koncesijos sutarties su strateginiu investuotoju japonų korporacija „Hitachi“ projektai.

Planuojama, kad VAE bus statomas „Hitachi“ pagamintas verdančio vandens reaktorius ABWR, kurio galingumas sieks 1340 megavatų. Reaktorius turėtų iškilti iki 2022 metų. Projekto kaina – apie 17 mlrd. litų. Apie 7-8 mlrd. litų turėtų investuoti Lietuva.

Europos Sąjunga nėra projekto finansinė partnerė, todėl Europos Komisijos pateikta nuomonė yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau ji gali turėti įtakos ieškant finansavimo šaltinių VAE projektui.NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
dėjom mes ant tos europos ir ant parazitų sulindusiu i valstybės tarnybą ir kenkiančiu šaliai . Tiek daug prirašyta straipsnyje o pagrindo nėra , kw kainos kuri nesikeistu , saugumo , eksplotacijos laiko , atliekų saugojimo .

i

i portretas
jau paleido reklamas, kuriose izuliai meluoja, tipo AE energija bus daug pigesne negu siluminiu katiliniu pagaminta

Vainoras

Vainoras portretas
Nekur dėsimės, santykis atomas : nafta/dujos : atsinaujinanti ir bioenergija = 1 : 1 : 1 pasitvirtino pasaulio mastu, bent jau artimiausiems 50 metų. Taigi AE dalį jau turėsime, o kiek kainuos atsikratyti nuo rusiško importo ir užkamšyti skyles su saulės ir vėjo generatoriais, tai kol kas neaišku.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių