Eurokomisaras M. Barnier: skaitmenizavus viešuosius pirkimus ES kasmet sutaupytų 80 mlrd. eurų

Paprastesnis viešasis administravimas ir elektroniniai viešieji pirkimai gali veiksmingai paspartinti Bendrijos ekonomikos augimą ir konkurencingumą, teigia Vilniuje susirinkę Europos Sąjungos Konkurencijos tarybos ministrai.

Paprastesnis viešasis administravimas ir elektroniniai viešieji pirkimai gali veiksmingai paspartinti Bendrijos ekonomikos augimą ir konkurencingumą, teigia Vilniuje susirinkę Europos Sąjungos Konkurencijos tarybos ministrai. Neformaliame jų susitikime dalyvaujantis vidaus rinkos ir paslaugų eurokomisaras Michelis Barnier sako, kad vien skaitmenizavus viešuosius pirkimus Bendrijos narės kasmet sutaupytų apie 80 mlrd. eurų.

Europos Sąjungos tarybai pirmininkaujanti Lietuva Europos Komisijos atstovams ir vidaus rinka bei pramonės plėtra besirūpinantiems ministrams pristatė sėkmingą vietos pramonės pavyzdį – „Vilniaus lokomotyvų depą“. Įmonę, kuri prieš dešimtmetį pradėjusi modernių lokomotyvų gamybą, dabar yra viena iš efektyviausiai veikiančių valstybės valdomų įmonių Lietuvoje.

Tokių įmonių veiklos skaidrumas, naudos valstybei didinimas buvo viena iš Vilniuje vykusio susitikimo temų. Tačiau daugiau kalbėta, kaip mažinti viešojo administravimo naštą verslui, tobulinti viešuosius pirkimus, nes pasak Lietuvos ūkio ministro, tai itin skatintų ekonomikos augimą.

„Viešųjų pirkimų skaitmeninimas gali padėti valstybėms narėms gauti maksimalią naudą. Mes akcentuojame perėjimo prie visiškai elektroninių viešųjų pirkimų svarbą – nuo pirkimo paskelbimo iki elektroninių sąskaitų pateikimo ir apmokėjimo“, – sako Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ministro, Lietuvoje beveik 80 procentų viešųjų pirkimų jau vyksta elektroninėje erdvėje, o Bendrijos vidurkis – keliskart mažesnis.

„Viešieji pirkimai sudaro beveik penktadalį Europos Sąjungos bendrojo vidaus produkto. Tačiau tik dešimtadalis jų vyksta elektroniniu būdu. Todėl norime, kad būtų dažniau naudojamas elektroninis parašas, kompiuteriu tvarkomos sąskaitos“, – teigia eurokomisaras Michelis Barnier, atsakingas už vidaus rinką ir paslaugas.

Eurokomisaro skaičiavimu, skaitmenizavus viešuosius pirkimus, Bendrijos narės per metus sutaupytų iki 80 mlrd. eurų. Kita ekonomikos ir darbo vietų kūrimo skatinimo priemonė, anot susitikimo dalyvių, būtų veiksmingesnė viešojo administravimo sistema – mažiau taisyklių, trumpesnės biurokratinės procedūros.

„Esame nusprendę visiems rengiamiems Bendrijos teisės aktams taikyti vadinamąjį konkurencingumo testą – kad prieš juos priimdami išsiaiškintume, kaip jie paveiks verslą ir ar mažins biurokratiją“, – sako Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani.

Vilniuje išsakytas mintis ir siūlymus Europos Komisijos nariai žada iki metų pabaigos perkelti į konkrečius Bendrijos tarybai ir parlamentui rengiamus dokumentus.NAUJAUSI KOMENTARAI

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ portretas
DĖMESIO! Kviečiamas Vilniaus referendumo grupės susirinkimas rytoj liepos 24,19 val. Vingio parko estradoje. Kviečiame visus neabejingus ir savo tėvynę mylinčius piliečius. Vilius 867838892 vilius@rmsc.lt

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus. Tačiau Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas. Todėl mes patys išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią. Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui. **************************************************** Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt **************************************************** Šie metai yra lemtingi Lietuvai. Aktyviai dalyvaukim v i s i.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių