ES pritaikė sankcijas 29-oms trijų Baltarusijos oligarchų įmonėms

Europos Sąjunga (ES) penktadienį nusprendė įvesti sankcijas 29 įmonėms, kurios priklauso trims su Aleksandro Lukašenkos režimu siejamiems Baltarusijos oligarchams, ir į „juodąjį sąrašą“ papildomai įtraukė 12 asmenų.

„Ministrų susitikime sankcijas nuspręsta pritaikyti 29 įmonėms ir 12 asmenų“, - BNS sakė Vykintas Pugačiauskas iš Lietuvos atstovybės ES.
Jis sakė, kad konkrečios įmonės bus viešai paskelbtos šeštadienį.

BNS žiniomis, sankcijos pirmą kartą pritaikytos oligarchų Jurijaus Čižo ir Anatolijaus Ternavskio įmonėms, į juodąjį sąrašą įtraukta ir naujų verslininko Vladimiro Peftijevo kompanijų. Šios įmonės, vadinamos „A.Lukašenkos kišenėmis“, negalės atlikti finansinių operacijų ES.

Lietuvos verslo atstovams šią savaitęs perspėjus apie ekonominių sankcijų žalą Lietuvos verslui, diplomatai sako, kad nuogąstavimai nepagrįsti, prieš Baltarusiją „jokių totalinių ekonominių sankcijų nėra“, priemonės taikomos tik oligarchams, o ne valstybinėms įmonėms.

Vasario mėnesį sankcijų klausimas buvo atidėtas, Slovėnijai tuomet blokavus sprendimą dėl artimo A.Lukašenkos draugo J.Čižo įmonių, kurios turi ryšių su Slovėnijos verslu. Nuogąstavimų buvo išsakiusi ir Latvija, tačiau penktadienį pavyko patvirtinti kompromisinį įmonių sąrašą, teigia diplomatai.

Briuselyje posėdžiaujantys užsienio reikalų ministrai taip pat išplėtė daugiau nei 200 asmenų sąrašą, kuriame esantiems žmonėms draudžiama atvykti į ES ir kurių sąskaitos įšaldomos. Šaltinių teigimu, į jį įtrauktas J.Čižas ir A.Ternavskis bei 10 teisėsaugos pareigūnų.

Sankcijų prieš Baltarusiją ES imasi reaguodama į represinio režimo priemones prieš politinius oponentus. A.Lukašenka ypač griežtų priemonių ėmėsi po to, kai 2010 metų prezidento rinkimai sukėlė masinius protestus.

Tačiau kai kurių ES šalių pareigūnai, įskaitant Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, perspėja, kad pernelyg griežtos ekonominės sankcijos tik padidins Rusijos įtaką Baltarusijoje.

Ketvirtadienį po susitikimo su Latvijos prezidentu D.Grybauskaitė sakė, kad sankcijos prieš Baltarusijos režimą yra reikalingos, tačiau jos neturėtų paveikti paprastų žmonių. Savo ruožtu Latvijos vadovas Andris Bėrzinis sakė, kad nukentėjus Baltarusijoje investavusioms Latvijos kompanijoms, žalą patirs ir paprasti žmonės.

Anksčiau šią savaitę Lietuvos ir pramonės verslo atstovai perspėjo, kad ES ekonominės sankcijos Baltarusijai gali turėti „katastrofiškų pasekmių“ Lietuvos verslui.


Šiame straipsnyje: ES sankcijosBaltarusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kvailumo viršūnė

Kvailumo viršūnė portretas
Peršasi išvada, kad ES valdo kvailiai... JAV ir ES ĮŠALDĖ Lukašenkos ir kt. sąskaitas, nors patys puikiai žino, kad jokių Baltarusijos valdininkų sąskaitų užsienye nėra. A. Lukašenka jau 10 m. visose presskonferencijose, jeigu kas paklausia, šaiposi: "padovanosiu viską, jeigu kas nors ras bet kokį turtą, pinigus ar aktyvus". Iki šiol taip ir neatsirado jokių banko sąskaitų ar dar ko. Tai ką tie briuselio kopūstų apsiriję ponai ĮŠALDĖ???? ES biurokratai uždraudė įvažiuoti net 1-am mirusiam prieš porą metų ir keliolikai jau seniai gyvenančių Vakaruose... Dar Lydos dažų gamyklos vadovams ir porai darbininkų... Dabar ES „proto bokštai“ skelbia embargo Irano naftai... Dėl to degalų, o atitinkamai ir kitų prekių kainos kyla... ne – NE IRANE, O ES VALSTYBĖSE... Irane kaip tik sumažėjo degalų kainos. Ant tų ekonomines sankcijų Baltarusijai A. Lukašenkai, tiesą sakant, nusispjauti. Užtat skaudžiai nukentės Briuselio vasalai: Lietuva, Latvija, Estija, Slovakija, Čekija... Matyt, ES biurokratai tiek sukvailėjo, kad nutarė visiškai pribaigti jau ir taip krizės nustekentas ES valstybes...

1-am

1-am portretas
naivuoli, tai juk neseniai priimtas provincijas, kaip Lietuva, Latvija itr kt.ir norima kuo greiciau padaryt ES vasalais.

Batka laikykis

Batka laikykis portretas
Lukašenka tapo DIDELE RAKŠTIMI JAV, ES ir Rusijos oligarchų bei ekonominių pasaulio užkariautojų šiknose. Zoologinės buržujų neapykantos A. Lukašenkai priežastis - labiau negu aiški – Baltarusijoje XXI a. kolonialistai ir eksploatatoriai negali šeimininkauti, kaip savam kieme. JAV ir ES nori sukišti ten savo „demokratus“ prichvatizatorius, išvogti šalį (o ten tikrai yra ką vogti), todėl visokios "opozicijos" gausiai finansuojamos, Baltarusija patiria ekonominį bei politinį terorą. Dėka A. Lukašenkos Vakarų buržujai negali beatodairiškai vogti, grobti, prichvatizuoti, niokoti valstybės turtų ir gamtos išteklių, negali, lyg vergų, už grašius engti vietinių gyventojų ir pompuoti milijardinius pelnus į savo kapšus, negali išsivežti iš Baltarusijos kokybiškus maisto produktus, o ten eksportuoti apgedusius, arba brangų chemijos prifarširuotą šlamštą. Todėl ir siunta, drabstydamiesi dvokiančiomis putomis, lyg peralkusios hienos, negalėdamos pasiekti grobio, grasina įvairiomis sankcijomis... Ir tai vadinama demokratija? Sankcijos yra ne kas kita, kaip teroras. Teroras prieš valstybę - t.y. žmones. Kokią teisę turi JAV ir ES terorizuoti kitą šalį sankcijomis??? Ar JAV ir ES klausė baltarusių, ar jie nori sankcijų??? Ar žmonės bėga iš Baltarusijos, kaip lietuviai iš šitos skylės, dar vadinamos Lietuva, kur ES viešpatauja? Tikiuosi, kad Lukašenka atsilaikys mafijos spaudimui.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių