ES investicijos kuria naujas darbo vietas kauniečiams

  • Teksto dydis:

Nesvarbu, ar įmonės apyvarta siekia keliasdešimt tūkstančių ar milijonus eurų, jos gali sėkmingai naudotis ES investicijomis. Tokią galimybę palengvina šalies Vyriausybės įsteigtos ir Ūkio ministerijos valdomos finansų institucijos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamos priemonės.

Kompensacijos – ilgalaikės

Pastaraisiais metais įvairios įmonės Lietuvoje vis aktyviau naudojasi priemone „Parama darbui“. Pagal ją darbdaviui kompensuojama dalis darbo užmokesčio išlaidų. Parama siekia 23,3 proc. nuo apskaičiuoto atlyginimo.

Pasak INVEGA Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovės Agnės Mačiulienės, pasinaudoti šia galimybe gali gana plati verslo atstovų grupė: viešieji ar privatūs juridiniai asmenys (išskyrus biudžetines įstaigas), juridinių asmenų filialai ar atstovybės, taip pat fiziniai asmenys, kurie verčiasi ekonomine veikla. Darbdaviams, priėmusiems darbinės patirties neturinčius jaunuolius nuo 18 iki 29 metų amžiaus, kompensacijos laikotarpis gali trukti iki 12 mėn. Įdarbinus vyresnius nei 54 metų amžiaus žmones, neturėjusius darbo pastaruosius 6 mėn., kompensacijos laikotarpis siekia iki 24 mėn. Vienai įmonei nėra ribojamas darbuotojų skaičius ir per visą priemonės įgyvendinimo laikotarpį ji gali gauti net iki 200 tūkst. eurų kompensacijos.

Specialistai atkreipia dėmesį į tai, jog norint pasinaudoti priemone, reikia pateikti paraišką, o atitikus visus kriterijus, kompensacija už darbuotojų darbo užmokestį yra grąžinama kas ketvirtį.

„Šios priemonės tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas darbdaviams, kurie priima su sunkumais darbo rinkoje susiduriančius asmenis. Priemonė „Parama darbui“ padeda tokiems žmonėms lengviau įveikti iššūkius ir susirasti darbą“, – teigė pašnekovė.

Gabų jaunimą ar vyresnio amžiaus darbuotojus mes priimame ir be paramos iš šalies.

Ištiesė pagalbos ranką

A. Mačiulienei pritarė ir mažosios bendrijos (MB) „Pripučiamos pilys“ direktorė Asta Serutkevičienė. Ši įmonė yra pirmoji Lietuvoje pripučiamų batutų erdvė po stogu.

„Verslo pasaulyje ilgiau dirbantys žmonės žino apie INVEGOS administruojamų priemonių teikiamą naudą. Visada sekame, kokios yra galimybės, ir jei įmonė atitinka kriterijus bei sąlygas, nepatingime paruošti dokumentų ir pasinaudoti ES investicijomis“, – pasakojo A. Serutkevičienė.

Vadovės žodžiais, priemonė „Parama darbui“ padėjo vyrui įsidarbinti įmonėje, ne vienus metus negalėjusiam rasti nuolatinio darbo. Vyresnis nei 55 metų kaunietis užėmė naujai sukurtą darbo vietą ir sėkmingai joje darbuojasi jau ne vieną mėnesį. „ES investicijos mums labai sumažino darbo vietos kainą. Ir tai buvo tikrai svarbus argumentas naujokui įdarbinti. Priemonės teikiamos galimybės leidžia ramiau jaustis ir pačiam darbuotojui. Tad esu įsitikinusi, kad ir toliau sėkmingai tęsime bendradarbiavimą“, – pabrėžė kaunietė.

Nauda – ir jaunimui

Dar viena „Parama darbui“ programos dalyvė – tarptautinė Lietuvos ir Vokietijos programinės įrangos kūrimo kompanija „NFQ Technologies“. 15 metų Lietuvoje veikianti bendrovė įgyvendina didelės apimties interneto (web) ir mobiliuosius (mobile) sprendimus kelionių, logistikos, aviacijos ir prekybos sektoriuose. Jai ES investicijos padėjo įdarbinti keletą jaunų programuotojų.

„Gabų jaunimą ar vyresnio amžiaus darbuotojus mes priimame ir be paramos iš šalies. Juk ne paslaptis, kad informacinių technologijų rinkoje susirasti darbą šiuo metu nelabai sudėtinga. Specialistų poreikis čia yra augantis. Tačiau be abejo, nors sumos ir nėra didelės, mielai naudojamės ES investicijų teikiamomis galimybėmis“, – pasakojo Kaune veikiančios įmonės „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių