Darbo rinka pasiekė dugną – laikas didinti atlyginimus

Dėl darbo jėgos emigracijos labiausiai nukentėjo prekyba, apdirbamoji pramonė ir statyba, o ekspertai įspėja: darbo rinka nuseko iki dugno, pirmadienį rašo „Verslo žinios“.

„Atlyginimą reguliuoja rinka. Ir kasininkų ar salės darbuotojų poreikiui augant, tai galima pastebėti iš skelbimų, o pasiūlai šio poreikio nepatenkinant, darbdaviai bus priversti didinti atlyginimus“, - teigė Prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas.

Pasak jo, asociacijai priklausančiuose prekybos tinkluose net žemiausios grandies darbuotojai gauna daugiau už nustatytą minimalų atlyginimą.

Bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius Gintas Umbrasas teigė, kad darbo jėgos pasiūla rinkoje sumažėjusi, o darbdaviai pelnus didina dirbančių asmenų atlyginimo sąskaita.

„Darbo ištekliai išsemti ir nėra rinktis iš ko. Galvoti kitaip - klaida, nes Lietuvoje yra struktūrinis nedarbas, o tai reiškia, kad nedirba tie žmonės, kurie nenori ar negali dirbti, neturi kvalifikacijos ir motyvacijos“, - teigė G.Umbrasas.


Šiame straipsnyje: algosalgos didinimasatlyginimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

daina

daina portretas
kaip ir kasmet visi šaukia, kelkit atlyginimus. Pakelia. Kainos irgi pakyla ir ką mes matome, kad ištikrųjų niekas nepakito. Žmogus lieka tokiame pačiame lygyje arba dar blogiasnėje padėtyje. Geriau kainos nekiltų į tokias olimpines nauštumas, tada ir žmonės lengviau būtų, bet gi verslininkai nori kuo daugiau, o valdžia jiems padeda. Todėl žmonės ir išvažiuoja.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai. Planuokim didžiausiųjų permainų ir pasitvarkymų laikmetį. Suteikim galias doriems Lietuvos patriotams kurti tobulą laimingų žmonių bendruomenę – didingą Lietuvos valstybę.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių