Darbdaviai ėmė noriau įdarbinti darbo patirties neturintį jaunimą

Per mėnesį Europos Sąjungos remiamu projektu, finansiškai skatinančiu darbdavius priimti jaunus žmones į darbą, jau pasinaudojo ne vienas darbdavys. Projektu susidomėjo ir patirties neturintys bedarbiai. Vien Panevėžio regione į darbą priimta per šešiasdešimt jaunuolių.

Jei ne projektas, skatinantis priimti į darbą jaunus žmonės, šiemet baigęs Utenos kolegijos dantų techniko studijas biržietis Ignas vargu ar būtų įsidarbinęs odontologijos klinikoje.

„Sunku, visur reikalaujama darbo įgūdžių, bet įgūdžiai atsiranda su patirtimi, manau, nėra lengva įsidarbinti, labai puiku, kad yra galimybė įsidarbinti dėl tokios situacijos“, – sako Ignas Viederis.
Jaunuolis tikina stropiai dirbsiantis, nes norėtų šioje klinikoje ir pasilikti. Jo darbdavys sako tikriausiai būtų ieškojęs patyrusio specialisto, tačiau šis projektas padėjo jam greičiau apsispręsti.

„Prieš priimdamas į darbą tiksliai nežinau, ar tas jaunas specialistas bus drausmingas. Mažai įmonei valstybė dengia 50 proc., todėl aš ne taip labai rizikuoju pabandydamas, tai yra didelė paspirtis“, – tikina individualios įmonės savininkas Liutauras Leskauskas.                  
„Jaunimo užimtumo didinimo“ projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, jis skirtas jaunimui iki 29 metų, įgijusiam profesiją, tačiau neturinčiam darbo patirties arba ilgą laiką pagal specialybę  neradusiems darbo. Prieš mėnesį prsidėjęs projektas išjudino darbdavius, mat įdarbinus jaunuolį vidutiniškai keturis mėnesius Darbo birža moka iki penkiasdešimt procentų jo darbo užmokesčio, įdarbinus neįgalųjį – darbo užmokesčio subsidija gali siekti nuo 60 iki 75 procentų. Vien  rugpjūtį Panevėžio regione įdarbinta per šešiasdešimt jaunuolių.

„Pradedant nuo paslaugų įmonių, baigiant gamybinėmis įmonėmis, gana didelis susidomėjimas autoservisų, sakykime, mažensiuose miestuose tai ir stomatologų padėjėjai, autošaltkalviai ir elektrikai, ir virėjos“, – teigia Panevėžio teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Audronė Biguzienė.

Pasak Darbo biržos atstovų, darbdaviai netgi siūlo jaunimą apmokyti darbo vietoje, o jeigu jis gerai dirbs, suteikti nuolatinį darbą.

Projekto tikslas – padėti jauniems žmonėms įsitvirtinti darbo rinkoje. Jis baigsis kitąmet rugpjūčio pabaigoje.


Šiame straipsnyje: darbdaviaijaunimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

gebelsas

gebelsas portretas
darbdaviai neturi kito varianto.... mazindami algas isvare darbuotojus is Lietuvos.... kitatauciai cia neatvaziuos dirbti - ubagynas.... va reikia pradeti beveik nuo nulio- mokyti praktikos duoti...

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

priima

priima portretas
ir skaičiuoja ,kiek gaus iš darbo biržos,abejoju,ar tiek darbuotojui moka.......na ,kad darbuotojas išeitų už kapeikas,jam sumokant kokius 400 Lt...tik laiku gal jam sumoka,o kitiems vieluoja po po kelis mėnesius.......taip jaunimas ir išvažiuoja, val alga 5,15 Lt(jei nuo 850 Lt) ta bus 1,18 savarų /val, arba 1,49 Eur,o ji nuo 400 Lt 0,55 svaro/val ,arba 0,69 Eur/val........deja biudžetininkai to nesupranta,kai gauna algą 2 kartus mėn
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių