Dalia Grybauskaitė: esame išradėjų tauta

Pagal inovacijų panaudojimą Lietuva dar atsilieka nuo kitų Europos Sąjungos valstybių ir turėtų išnaudoti potencialą, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Potencialas yra, esame vieni iš pirmaujančių ne tik pasaulyje, bet ir Europoje. Deja, pagal tai, kaip pritaikome ir kokią naudą turime iš inovacijų, kiek turime patentų, Europoje esame paskutinėse gretose, pavyzdžiui, pagal inovacijų efektą ekonomikai esame paskutiniai - 27 vietoje. Taigi iš tiesų rodikliai yra grasinamai blogi“, - ketvirtadienį lankydamasi lazerių sistemų gamybos įmonėje „Ekspla“, sakė D.Grybauskaitė.

„Ir jeigu Lietuva neturės pasinaudoti to, ką turi, Lietuvai gresia prarasti ir Lietuvos mokslo elitą“, - sakė vadovė.„Investuoti į taikomąją dalį yra privalu ir būtina. Vertiname mokslą tik pagal tai, kiek yra straipsnių parašyta. Vertinkime pagal tai, kiek yra patentų užregistruota ir kiek turime konkrečių produktų pagamintų“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

Pasak jos, būtina tiek savo, tiek ES lėšas nukreipti į naujųjų technologijų sritį.Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovė Diana Vilytė taip pat pritarė, jog valstybė turėtų nusistatyti prioritetus.

„Jeigu tai yra biotechnologijos, jeigu tai yra lazeriai, tai skirti finansavimą netgi pradedant nuo mokyklų, kažkokį papildomą krepšelį, universitetuose, taikyti finansų inžinerijos priemones, finansavimą per bankus“, - kalbėjo D.Vilytė.

„Turėdami europoje sparčiausią internetą mes vis dar vaikštome su popieriais, ir su popierių kalnais. Šitoje vietoje mes tikrai turime lengvinti projektų įgyvendinimo sąlygas verslui“, - sakė D.Vilytė.

Pasak prezidentės, pažangiųjų technologijų verslas yra Lietuvos ūkio ateitis, todėl būtina skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą, mažinti biurokratinius suvaržymus ir užtikrinti kvalifikuotų specialistų ugdymą.Šiuo metu šalyje veikia 150 aukštųjų technologijų įmonių, kuriose pagaminti originalūs Lietuvos mokslininkų išrasti produktai eksportuojami į dešimtis pasaulio šalių.

Vien Lietuvoje pagaminti lazeriai sudaro 10 procentų visos pasaulinės mokslinių lazerių rinkos.Skaičiuojama, kad Lietuvos lazerių sektoriaus produkcijos pardavimai 2011 metais siekė 142 mln. litų, arba 18 proc. daugiau nei 2010 metais, kai siekė 120 mln. litų. Šalies lazerių pramonėje dirba daugiau kaip 450 žmonių.Ketvirtadienį minima Pasaulinė intelektinės nuosavybės apsaugos diena.NAUJAUSI KOMENTARAI

kubiliaus draugas

kubiliaus draugas portretas
jo panele prezidente lietuva isradeju tauta nes kaip mirsti is bado ten isgalvot visokiu isgyvenimo budu o kaip pagalvoji kad pabrango sildymas ir karstas vanduo,o rudeni brangs dar ir dujos su elektra tenka galvot kaip cia pasistatyt piratine atomine elektrine tik gaila kad seimunai aptike ja apmokestins bet nieko isradeju tauta isras dar ka gal koki litu spauzdinimo aparata

Kęstas

Kęstas portretas
Vokiečiai vysto vandenilio energetiką. Vėjo ir saulės energija kaupiama vandenilio pavidalu bei panaudojama, kai trūksta saulės ir vėjo. Neiššvaistykime ribotus mūsų resursus atominei elektrinei, kuri yra nesuderinama su vėjo ir saulės energijos gamyba, nes yra pernelyg lėta, kad duoti daugiau energijos, kai nepakanka atsinaujinačių šaltinių.

of

of portretas
Išradome būdą, kaip išgyventi europoje su 200eurų per mėn. Pavydi visas pasaulis.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių