Buvęs „Snoro“ administratorius: banko situacija buvo labai sudėtinga

Buvęs laikinasis „Snoro“ administratorius Simonas Freakley teigia, kad šio banko situacija buvo „labai sudėtinga, reikalaujanti skubių sprendimų“. Jų, pasak S.Freakley, ir buvo imtasi bendromis Lietuvos banko, Vyriausybės ir „Snoro“ administravimą perėmusių konsultantų pastangomis.

Uždavė daug įvairių klausimų

Trečiadienį S.Freakley davė parodymus banko „Snoras“ griūties aplinkybes tiriančiai Seimo laikinajai komisijai.

Apie dvi valandas kalbėjęs uždarame komisijos posėdyje buvęs banko laikinasis administratorius bandė aplinkiniais keliais pabėgti nuo žurnalistų, tačiau šie sugebėjo jį sustabdyti ir S.Freakley buvo priverstas bent trumpai atsakyti į užduotus klausimus.

Anot S.Freakley, Seimo komisijos nariai „uždavė ir gerų klausimų apie tai, kas vyko banke, kokia buvo jame nustatyta padėtis, kai valstybė priėmė sprendimą jį nacionalizuoti“.

Buvęs laikinasis administratorius teigė kiek įmanoma plačiau ir nuoširdžiau atsakęs į visus klausimus.

„Sprendimus šiame probleminiame banke reikėjo priimti labai greitai, vadovaujantis kompleksine ir kuo išsamesne informacija. Su mumis labai gerai bendradarbiavo Lietuvos bankas ir kelios ministerijos“, - teigė jis, pridūręs, kad dėl tokio tampraus bendradarbiavimo Lietuvos valdžios sprendimai „Snoro“ atžvilgiu buvo pakankamai greiti ir efektyvūs.

Derybos pradėtos prieš kelias dienas

S.Freakley patvirtino, kad su juo derybos dėl galimybės dirbti laikinuoju „Snoro“ administratoriumi buvo pradėtos „prieš kelias dienas iki sprendimo dėl nacionalizavimo priėmimo“. Pasak jo, sprendimus dėl jo darbo šiose pareigose ir dėl atlyginimo už šį darbą „irgi reikėjo priimti labai greitai“. Tas ir buvo padaryta per kelias dienas.

Laikinasis administratorius Tarptautinės konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper LLP“ vyresnysis partneris S.Freakley laikinuoju „Snoro“ administratoriumi buvo paskirtas 2011 metų lapkričio 16-ąją, kai Vyriausybė priėmė sprendimą nacionalizuoti šį komercinį banką, o Lietuvos bankas paskelbė moratoriumą jo veiklai. S.Freakley buvo paskirtas vykdyti „Snoro“ stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos vadovų funkcijas.

Jis per aštuonias darbo dienas įsigilino į situaciją „Snore“ ir priėmė sprendimą rekomenduoti skelbti jo bankrotą. „Sprendimai, kaip sakiau, turėjo būti labai greitai priimti. Reikėjo labai greitai išspręsti banko problemas, todėl buvo labai intensyviai dirbama. Situacija diktavo labai spartų darbą ir greitus sprendimus“, - aiškino S.Freakley, kodėl aštuonių dienų pakako, kad būtų priimta rekomendacija dėl bankroto.

Šio retai viešumoje pasirodančio asmens atlyginimas nustebino daugelį Lietuvos politikų, mat S.Freakley gavo 140 tūkst. eurų, arba po 16 tūkst. litų per dieną.

Tačiau jis pats nekonkretizavo, kodėl gavo būtent tokį atlygį už nuveiktą darbą.

Pavadino kompetetingu specialistu

Seimo laikinosios „Snoro“ komisijos vadovas Valentinas Mazuronis paaiškino, kad derybose su Lietuvos banku dėl savo darbo laikinuoju administratoriumi S.Freakley argumentavo, kodėl prašo atitinkamo atlygio sau ir savo komandai.

„Komisijoje jo klausėme daug įvairių dalykų – pradedant nuo atvykimo į Lietuvą aplinkybių, atlyginimo klausimų, su kuo derėjosi dėl darbo, baigiant situacija „Snore“ ir būtinybe priimti vienokius ar kitokius sprendimus“, - sakė V.Mazuronis.

Jis patvirtino, kad S.Freakley gavo pasiūlymą atvykti į Lietuvą administruoti „Snoro“ prieš kelias dienas iki lapkričio 16-osios, kai bankas nacionalizuotas.

„Man atrodo, tai pakankamai kompetetingas specialistas“, - sakė komisijos pirmininkas.

S.Freakley Seimo komisijai taip pat išdėstė savo argumentus, kodėl buvo pasiūlyta skelbti „Snoro“ bankrotą.

Tačiau jo atsakymai komisijai nėra konkretizuojami.

V.Mazuronis pranešė, kad kitą savaitę „Snoro“ situaciją komisija aiškinsis su jo bankroto administratoriumi Neilu Cooperiu, kuris yra S.Freakley kolega, dirbantis toje pačioje tarptautinių konsultantų kompanijoje.

Laikinoji „Snoro“ komisija savo išvadas ir pasiūlymus Seimui turės pateikti iki šių metų birželio 1 dienos. Laikinajai tyrimo komisijai teks atsakyti į 14 klausimų.


Šiame straipsnyje: SnorasSimon Freakley

NAUJAUSI KOMENTARAI

Atvirkštinis būdas

Atvirkštinis būdas portretas
Klaidinga prilupti vieniems kitus. Pirmiausia - duomenų registravimas, po to - analizė, galiausiai - problemų sprendimas, aiškinimas. Tikrinama atvirkštiniu būdu. Komisijai turi vadovauti mokslo darbuotojai, nes kaltės primetamos nekaltiesiems.

Ve Ve fon Landsburgas

Ve Ve fon Landsburgas portretas
Dėl visko, kas pasaulyje ir Lietuvoje yra, buvo ir dar 1000 m. bus blogai, kalti: sovietmetis, KGB, Rusija su visais buvusiais, esamais ir būsimais vadovais. Na, dar ir prie jų prisišliejęs Lukašenka.

asas

asas portretas
SNORO banką vyriausybė buvo pasiruošuti nacionalizuoti ankščiau, nes administratorių Freakley vyriausybė pasikvietė jau seniau. Už šį " darbą " jam sumokėjo didžiulius pinigus. Kažkas nutekino informaciją ir Snoro vadai išplovė milijardus į ofšorines kompanijas ir į savo sąakaitas užsienio bankuose. Reikia ištirti kas nutekino informaciją ir nuteisti iki gyvos galvos. Lietuvai padaryti milžiniški nuostoliai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių