A. Butkevičius mokesčių reformą žada 2014 metais

Centro-kairės koalicija svarsto galimybę nuo kitų metų įvesti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas šviežiai mėsai ir viešbučiams, o mokesčių reforma planuojama nuo 2014 metų.

Tai kandidatas į premjerus socialdemokratas Algirdas Butkevičius pranešė, trečiadienį susitikęs su Seimo Liberalų frakcija.

Jo teigimu, diskusija dėl 9 proc. PVM lengvatų šviežiai ir atvėsintai mėsai bei viešbučiams dar nebaigta.

„Buvome susitikę su prekybinių organizacijų, asociacijų atstovais, jie pažadėjo skaičiavimus, kaip padidės apyvarta ir per jos augimą bus kompensuotos negautos pajamos. Laukiame modelio, dėl to nepriimame galutinio sprendimo“, - sakė A.Butkevičius.

„Kitų lengvatų nebus“, - garantavo jis.

Pasak kandidato į premjero pareigas, dar analizuojamas poveikis viešiesiems finansams, jeigu kitąmet minimali mėnesio alga (MMA) padidės iki 1000 litų.

„Analizuojame, koks poveikis viešiesiems finansams būtų dėl minimalios mėnesio algos padidinimo iki 1000 litų. Puikiai suprantame, kad išlaidų nedidinsime, bet kur rasti rezervų? Gal net socialines išmokas dalimi sumažinant. Niekam ne paslaptis, kad tam tikra žmonių grupė tuo naudojasi“, - svarstė A.Butkevičius.

Jis taip pat pranešė, kad mokesčių sistemos reforma planuojama nuo 2014 metų.

Paklaustas apie per rinkimų kampaniją žadėtus įvesti progresinius mokesčius, jis pripažino, jog kol kas jie nesvarstomi.

„Sudarome ekspertų grupę, bet suformuojame tikslą - kaip sumažiname apmokestinamąją naštą darbo pajamoms, kur randame rezervų, kad būtų galima perskirstomosios dalies nesumažinti, palyginti su bendruoju vidaus produktu, gal net stengtis padidinti“, - teigė jis.

Kaip pavyzdį jis nurodė, kad gali būti įvedamas „dar vienas tarifas mažinimo linkme“.

„Pavyzdžiui, iki 1500 litų atlyginimą gaunantys žmonės būtų apmokestinami kokiais 5 procentais (...) Gali būti trijų tipų tarifai, bet ne progresas“, - aiškino A.Butkevičius.

Pasak jo, mokesčių reformos metmenis ekspertai turėtų parengti iki kitų metų birželio, o įstatymų pakeitimus reikėtų priimti iki liepos 1-osios, kad nauji mokesčiai pradėtų galioti nuo 2014 metų sausio.

Šiuo metu PVM mėsai ir viešbučiams yra 21 procentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Valentinu Mazuroniu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

eik

eik portretas
miegot geriau butkeviciau. Visiems nuo to bus tik geriaus

Jonas

Jonas portretas
JAV viesbutis 1 nakciai kainuoja vidutiniskai 60 doleriu. Lietuvoje -3 kartus brangiau. Jei viesbuciu pridygo kaip grybu ir nera ju trukumo, kam skatinti ju statyba? Tai ir parodo , kad jie verciasi puikiai, nes tinklas stipriai issiplete. Niekas nekalba apie juodaja buhalterija, kuri viesbuciu versle sudaro labai didele dali. Gal vagis brazius prisisapnavo ir kvaisos nasles pageidavimus liepe vykdyti?
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių