Baltarusijos AE I-ojo bloko paleidimas numatytas 2018 metų balandį

Baltarusijos atominės elektrinės I-ojo bloko fizinis paleidimas numatytas 2018 metų balandį, energetinis paleidimas - tų pačių metų birželį, pranešė atvirosios akcinės bendrovės NIAEP(AE statybos generalinės rangovės) atstovybės Baltarusijoje vadovas Jurijus Pustovojus per pasitarimą su statybos ir montavimo organizacijų atstovais Maskvoje.

„Pagal direktyvinį grafiką, (Baltarusijos AE) I-ojo bloko fizinis paleidimas - 2018 metų balandžio 25 dieną, energetinis paleidimas - 2018 metų birželio 4 dieną“, - sakė jis.

J.Pustovojus pridūrė, kad II-ojo energetinio bloko paleidimo terminas - per 18 mėnesių po I-ojo paleidimo.Anksčiau buvo pranešta, kad atiduoti naudoti I-ąjį bloką numatoma 2018 metų lapkritį, II-ąjį - 2020 metų liepą.

Trečiadienį NIAEP ir bendrovės „Direkcija stroitelstva AES“ (AE statybos Baltarusijoje užsakovės) vyriausioji valdyba pasirašė generalinę sutartį pastatyti Baltarusijos ES, kurios vertė iš viso 10 mlrd. dolerių.

J.Pustovojus taip pat pranešė, kad NIAEP numato šįmet paskelbti kitų metų pagrindinių darbų iš viso už ne mažiau kaip 4 mlrd. rublių konkursus.

Pirmoji 2400 megavatų galingumo AE Baltarusijoje statoma Gardino srityje Astrave. Rusija skiria Baltarusijos elektrinės statybai maždaug 10 mlrd. dolerių valstybinę paskolą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Baltarusijoje gyvenu nuo 2008. Kadangi būnu daugelyje valstybių, spjaudantiems ant A. Lukašenkos galiu pasakyti, kad JO dėka Baltarusija eiliniam žmogui šiandien yra GĖRIO SALA prasmirdusiame perpuvusio laukinio kapitalizmo vandenyne. Deja, viena iš labiausiai dvokiančių to vandenyno vietų – Lietuva... Turėjau progą asmeniškai pabendrauti su A. Lukašenka. Tai plačios erudicijos išmintingas šalies vadovas, besirūpinantis gerove, pirmiausiai, savo valstybės ir jos žmonių, o ne kapitalistinių erkių ir visokio plauko engėjų ar didžiulių pelnų besigviešiančių užsienio „investitorių“, kaip Lietuvoje. Lietuvoje savo laiku bandžiau įkurti įmonę, sugaišau 6 m., betvarkydamas popierius, leidimus, planus, projektus, kol supratau, kad čia esu nereikalingas... Savo nuostabai Baltarusijoje buvau sutiktas kuo maloniausiai, be jokių kyšių ir pažinčių per 5 MĖNESIUS sutvarkiau visus įmonės steigimo ir statybos dokumentus, gavau, tiesa, su asmeniniu A. Lukašenkos palaiminimu, valstybės paramą, ir šiandien įmonė kuo puikiausiai veikia. Kaip ir kitos beveik 500 lietuviškų įmonių Baltarusijoje. Skundžiasi tik vienas-kitas, nesupratęs, kad čia – ne Lietuva - reikės sąžiningai dirbti, o ne plėšikauti, dirbtinai keliant kainas ir engiant dirbančiuosius. Užtenka palyginti būsto, transporto bilietų, daugelio maisto produktų, vaistų, degalų, bankų bei komunalinių paslaugų kainas, ir viskas pasidaro aišku - jos nuo trečdalio iki keletos kartų mažesnės, negu Lietuvoje, nors atlyginimai panašūs... Pensijos Baltarusijoje nuo 55 m. moterims ir nuo 60 m. vyrams. Jeigu kas nori, gali išeiti į pensiją vėliau. Tada pensija didinama kiekvienais metais. Pvz., jeigu moteris išeina į pensiją 60, o vyras 65 m., jiems pensija būna padidinama 40%, ir t. t. Reikalauja „demokratijos“ ir protestuoja tik Baltarusijos 5-oji kolona, visaip skatinama ir gausiai šeriama JAV doleriais ir Eurais... Kaip taisyklė, tinginiai ir visokio plauko intrigantai ar kalėjime patupėję nusikaltėliai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių