Atsargūs lūkesčiai neleis Lietuvos ekonomikai plėstis sparčiau

Pasitvirtinus prognozėms dėl lėtėsiančios šalies užsienio prekybos plėtros, o vartotojams ir gamintojams toliau stokojant optimizmo, Lietuvos bankas iš esmės nekeičia 2012 m. ir 2013 m. numatomo bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo rodiklio. Banko ekspertai prognozuoja, kad realusis BVP šiemet padidės 3,0 %, kitąmet – 3,4 % (gegužės mėn. atitinkamai prognozuota 3,0 % ir 3,5 %), informuoja Lietuvos bankas.

„Viena pagrindinių Lietuvos eksporto rinkų – euro zona – balansuoja ant nuosmukio ribos, todėl mūsų gamintojų eksportas auga vis lėčiau. Numatome, kad eksportuojamų prekių ir paslaugų paklausa artimiausiais ketvirčiais augs lėčiau, todėl ir toliau santykinai didžiausią įtaką ūkio augimui turės vidaus paklausa“, – sakė Rūta Rodzko, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorė.

Tačiau ji atkreipė dėmesį, kad pernai ir šių metų pradžioje ūkį skatinęs augti privatus vartojimas pastaruoju metu auga netolygiai. Numatoma, kad privatus vartojimas šiemet padidės 4,2 %, kitąmet – 2,8 % (gegužės mėn. prognozuota atitinkamai 4,6 % ir 3,1 %).

„Stipriau atsigauti vartojimui trukdo prasteni nei pernai vartotojų lūkesčiai. Tai lemia neaiški pasaulio ūkio situacija ir tik pamažu, neužtikrintai atsigaunanti Lietuvos darbo rinka“, – komentavo R. Rodzko.

Lietuvos banko ekonomistų nuomone, darbo rinkos raidai, kaip ir investicijoms į gamybos plėtrą, reikšmingą poveikį turės šalies ekonominės raidos perspektyvų vertinimas. Jei įmonių lūkesčiai ir toliau bus atsargūs, darbo rinkoje stipraus proveržio sunku tikėtis. Prognozuojama, kad dirbančiųjų skaičius šiemet padaugės 1,4 %, kitąmet – 1,5 % (gegužės mėn. prognozuota atitinkamai 1,1 % ir 1,4 %).

Dėl išorės veiksnių metinė infliacija pastaruoju metu mažėja, tačiau degalų kainų, taip pat ir kitų su išore susijusių veiksnių įtaka infliacijai prognozuojamu laikotarpiu gali būti didesnė nei tikimasi. Su padėtimi vidaus rinkoje susijusi grynoji infliacija yra maža ir neturėtų daug didėti. Numatoma, kad šiemet infliacija bus 2,9 %, o kitąmet – 2,4 % (gegužės mėn. prognozuota atitinkamai 2,9 % ir 2,7 %).


Šiame straipsnyje: ekonomikaBVP

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi.

vejas

vejas portretas
Tai konservatoriai ir liberalai davare Lietuva iki tokio beviltiskos situacijos. Labai laukiu rinkimu. Balsuosiu uz TVARKA IR TEISINGUMAS. Neseniai skaiciau ju rinkimine programa, labai patiko, noriu gyventi Treciojoje Respublikoje.

Siluma

Siluma portretas
SUŽINOK KAIP REALIAI GALI SUMAŽINTI SAVO BUTO ŠILDYMO KAINĄ! Š.m. rugpjūčio 22 d. ( trečiadienį) , 17:30 val. Klaipėdos Turizmo mokyklos aktų salėje,adresu Taikos pr. 69/22 (prie Baltijos/ Taikos pr. žiedo) organizuojama praktinė konferencija „ KAIP ŽENKLIAI SUMAŽINTI SĄSKAITAS UŽ ŠILDYMĄ IR KARŠTĄ VANDENĮ?“ Konferencijoje savo praktine patirtimi bei sumanymais pasidalins energetikas, judėjimo „Lietuvos ūkio savivalda“ aktyvistas Vytautas Kazlauskas iš Alytaus. Vienas iš jo įgyvendintų projektų -geoterminio šildymo įrengimas daugiabutyje name, 3 kartus sumažinęs gyventojams sąskaitas už šildymą. Kviečiame aktyviai dalyvauti namų bendrijų pirmininkus, daugiabučių namų gyventojus ir visus kitus, kuriuos domina alternatyvioji energetika, bei energetikos ūkio valdymas. Organizatoriai 8 656 - 44695
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių