A.Sekmokas: Lietuva tarsis su Kataru dėl galimybės tiekti dujas

Lietuva ketina tartis su vienu didžiausių gamtinių dujų tiekėjų pasaulyje Kataru dėl galimybės tiekti dujas būsimam suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui Klaipėdoje, sako energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

„Vizito tikslas yra, be abejo, irgi gamtinių dujų alternatyvos vystymas. Mums reikalingas ne vienas tiekėjas. Mes nesiekiame vieną tiekėją pakeisti kitu. Būtent tikslas yra užtikrinti konkurenciją. Kuo bus daugiau galimų tiekėjų, tuo mums svarbiau užtikrinti konkurencines sąlygas rinkoje, konkurenciją “Gazprom", - Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Sekmokas.

Jis kartu su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, SGD terminalo projektą įgyvendinančios naftos produktų krovos bendrovės „Klaipėdos nafta“ vadovu Roku Masiuliu balandžio 29 dieną vykta į Katarą. Prezidentūra praėjusią savaitę pranešė, jog vizito metu bus aptartos galimybės užsitikrinti pigesnių dujų tiekimą.

Klausiamas, ar Kataras gali tapti potencialiu dujų tiekėju Lietuvai, A.Sekmokas sakė, jog tai paaiškės susitikime.

„Susitikime matysime. Tai yra viena iš šalių, kuri eksportuoja suskystintas gamtines dujas. Todėl susitikimas labai svarbus“, - sakė ministras.

Praėjusią savaitę ministro delegacija lankėsi Norvegijoje, kur, be kita ko, susitiko su šalies naftos ir dujų bendrovės „Statoil“ atstovais.

„Vizitas buvo svarbus. Susitikome Norvegijos energetikos ministru. Iš tikrųjų Norvegija tikrai palaiko mūsų žingsnius, tiek elektros srityje, taip pat ir mūsų dujų projektą - būtent suskystintų gamtinių dujų projektas. Jie supranta tiekimo saugumo klausimą. (...) “Statoil kompanija pareiškė susidomėjimą mūsų suskystintų gamtinių dujų terminalu ir išsakė, kad galimybės bendrauti yra", - sakė A.Sekmokas.

A.Sekmokas vėliau BNS sakė, kad potencialios dujų tiekėjos Lietuvos SGD terminalui yra Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Norvegija ir Arabų šalys.

„Klaipėdos nafta“ potencialių dujų tiekėjų būsimam SGD terminalui ieško ir Azerbaidžane, kur prieš kelias savaites tarėsi su valstybine naftos kompanija „Socar“. Ketinimų protokolus dėl dujų tiekimo įmonė yra pasirašiusi su Ispanijos dujų tiekimo kompanija „Gas Natural Fenosa“ ir JAV energetikos kompanija „Cheniere“.

Apie savo ketinimus tiekti dujas yra pranešęs ir Rusijos dujų milžinė „Gazprom“. Pasak spaudos, dėl dujų tiekimo „Klaipėdos nafta“ tariasi ir su tarptautinėmis kompanijomis „British Petroleum“, „Shell“ bei kitomis.

„Klaipėdos nafta“ šiemet ketina skelbti dujų tiekimo SGD terminalui konkursą, o tiekimo sutartį tikimasi pasirašyti antroje metų pusėje. Planuojama, kad SGD terminalas pradės veikti 2014 metų pabaigoje. Pirmaisiais metais tikimasi perpumpuoti apie 1 mlrd. kubinių metrų dujų. Planuojama, kad SGD terminalo pajėgumas būtų 2-3 mlrd. kubinių metrų per metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

pol kilo

pol kilo portretas
sekmokai tu dar is meksikos duju atsivezk durnas ar apsimeti toki ta tavo morda kisos vorobjianino is viso tupa ne i savo roges isedes ir pudrini smegenis tu gal jau apsiramink no to adikalono a

gi

gi portretas
Turi būti prierašas: "Nuotraukoje - Į Katarą skambinantis Sekmokas, derina detales. Dujų kainą Kataras žadėjo atsiųst SMS'u"

QQ

QQ portretas
Sekmokas "duoda". Iš Maskvos parvežė 30 proc. pigesnių dujų,o dabar jau iš Kataro. Gal geriau iš Izraelio "košerinių" dujų.Tai būtų džiaugsmo mūsų žydų bendruomenei,o kartu ir visai tautai.Panašu,kad Sekmokas klijus uosto nes tokių kliedesių normalioje būklėje nesusapnuosi.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių