A.Lukašenka: Baltarusija pati spręs, kur statyti atominę elektrinę

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas turi teisę pats nuspręsti dėl planuojamos atominės elektrinės statybos vietos.Tokią poziciją kaimyninės šalies vadovas išsakė ketvirtadienį per vizitą Mogiliovo, kur dalyvavo Černobylio avarijos minėjimui skirtame renginyje.

„Dėl politikos apsispręsta. Aš tiksliai ja vadovaujuosi. Mes čia, šioje žemėje, šeimininkai. Mes ir spręsime, kur ir ką statyti“, - A.Lukašenkos žodžius žurnalistams cituoja agentūra Interfax.

Baltarusijos atominės jėgainės projektas šiuo metu plėtojamas Gardino srityje netoli Astravo miestelio, už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės. Šį projektą su Rusijos finansine pagalba Baltarusija tikisi įgyvendinti iki 2018 metų.Baltarusijos prezidentas aiškino, esą Lietuva „rėkauja“ dėl minėtoje vietoje planuojamos atominės elektrinės, nors pati planuoja statyti atominę jėgainę netoli Baltarusijos sienos. Lietuva savo ruožtu pažymi, kad atominės elektrinės projektą plėtojanti Baltarusija nesilaiko aplinkosauginių klausimų derinimo procedūrų, nors yra įsipareigojusi jų paisyti.

„Lietuviai rėkauja, nors jie lygiai taip pat, tokiu pat atstumu nuo mūsų sienos, nori statyti savo atominę elektrinę. Jų senoji elektrinė, kuri vis dar dūmija, apskritai stovi ant mūsų sienos, o vandenį ima iš mūsų ežerų. Kodėl neburnojo ir nerėkavo, kai pylė savo bjaurastį į ežerą?“, - sakė A.Lukašenka.

Lietuva 2011 metų birželio mėnesį pateikė skundą dėl Baltarusijos veiksmų plėtojant Astravo atominės jėgainės projektą prieštaravimo Espo konvencijai. Lietuva teigia, kad Baltarusija iki šiol nėra pateikusi atsakymų į keliamus klausimus apie atominės elektrinės statybos planus, nebuvo surengti tinkami viešieji svarstymai ir dvišalės konsultacijos.Lietuvos diplomatai pažymi, kad Baltarusija atominės elektrinės statybos darbus Astravo aikštelėje, esančioje 50 kilometrų nuo Vilniaus, pradėjo 2009 metų sausio mėnesį, bet dalyvauti poveikio aplinkai vertinimo procese Lietuvą pakvietė tik 2009 metų rugpjūčio mėnesį.

„Espo konvencija numato, kad tik atlikus visas poveikio aplinkai vertinimo procedūras, atsakius į poveikį patirsiančių šalių klausimus ir suorganizavus viešuosius svarstymus galima pradėti realius tarpvalstybinį poveikį galinčio turėti objekto statybos darbus“, - teigia ministerija.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Baltarusijos veiksmams prieštarauja ne tik Lietuva, bet ir Europos Komisija, kuri raštu informavo Minską, kad poveikio aplinkai vertinimo procedūrų su Baltarusija pagal Espo konvenciją nebaigė, nes turi klausimų, į kuriuos Baltarusija turi atsakyti.JT Konvencija dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) yra pagrindinis tarptautinis dokumentas, kuris reglamentuoja poveikio aplinkai vertinimo procesą įgyvendinant projektus, galinčius turėti tarpvalstybinį poveikį, įskaitant atominės elektrinės statybas. Baltarusija prisijungė prie Espo konvencijos 2005 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Nemokamų pietų laikai baigėsi. Už atominės radioaktyvių atliekų saugojimą tūkstančius metų reikia sumokėti pilną kainą. Atominės entuziastai, kai išsiaiškinsit, kam ir kiek už saugojimą mokėsite, tada ir ateikite agituoti prieš referendumą. O dabar patylėkite ir pagalvokite.

tooomas

tooomas portretas
lukasenka visiskai teisus.saunuolis prezidentas nes rupinasi savo zmonemis

Reimundas

Reimundas portretas
Baltarusijoje gyvenu nuo 2008. Kadangi būnu daugelyje valstybių, spjaudantiems ant A. Lukašenkos galiu pasakyti, kad JO dėka Baltarusija eiliniam žmogui šiandien yra GĖRIO SALA prasmirdusiame perpuvusio laukinio kapitalizmo vandenyne. Deja, viena iš labiausiai dvokiančių to vandenyno vietų – Lietuva... Turėjau progą asmeniškai pabendrauti su A. Lukašenka. Tai plačios erudicijos išmintingas šalies vadovas, besirūpinantis gerove, pirmiausiai, savo valstybės ir jos žmonių, o ne kapitalistinių erkių ir visokio plauko engėjų ar didžiulių pelnų besigviešiančių užsienio „investitorių“, kaip Lietuvoje. Lietuvoje savo laiku bandžiau įkurti įmonę, sugaišau 6 m., betvarkydamas popierius, leidimus, planus, projektus, kol supratau, kad čia esu nereikalingas... Savo nuostabai Baltarusijoje buvau sutiktas kuo maloniausiai, be jokių kyšių ir pažinčių per 5 MĖNESIUS sutvarkiau visus įmonės steigimo ir statybos dokumentus, gavau, tiesa, su asmeniniu A. Lukašenkos palaiminimu, valstybės paramą, ir šiandien įmonė kuo puikiausiai veikia. Kaip ir kitos beveik 500 lietuviškų įmonių Baltarusijoje. Skundžiasi tik vienas-kitas, nesupratęs, kad čia – ne Lietuva - reikės sąžiningai dirbti, o ne plėšikauti, dirbtinai keliant kainas ir engiant dirbančiuosius. Užtenka palyginti būsto, transporto bilietų, daugelio maisto produktų, vaistų, degalų, bankų bei komunalinių paslaugų kainas, ir viskas pasidaro aišku - jos nuo trečdalio iki keletos kartų mažesnės, negu Lietuvoje, nors atlyginimai panašūs... Pensijos Baltarusijoje nuo 55 m. moterims ir nuo 60 m. vyrams. Jeigu kas nori, gali išeiti į pensiją vėliau. Tada pensija didinama kiekvienais metais. Pvz., jeigu moteris išeina į pensiją 60, o vyras 65 m., jiems pensija būna padidinama 40%, ir t. t. Reikalauja „demokratijos“ ir protestuoja tik Baltarusijos 5-oji kolona, visaip skatinama ir gausiai šeriama JAV doleriais ir Eurais... Kaip taisyklė, tinginiai ir visokio plauko intrigantai ar kalėjime patupėję nusikaltėliai...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių